PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 19/09 Türkiye'den Haberler

muzo
19-09-2006, 16:13
Kütahya'ya çamur yağdı

Only the registered members can see the link
Kütahya'da yağmurla birlikte çamur yağması vatandaşları şaşırttı. Sabah işe gitmek için uyanan vatandaşlar, akşam temiz bıraktıkları araçlarını çamur içinde görünce uzun süre bunun şokunu yaşadı.

Ahmet Şahin isimli vatandaş, "Ben akşam arabamı temiz olarak evimin önüne park etmiştim. Sabah kalktığımda gözlerime inanamadım. Arabamın her tarafı çamur içinde kalmış. Bugüne kadar böyle bir olaya şahit olmadım" dedi.

Yağmurla birlikte yağan çamuru temizlemeye çalışan vatandaşlar, bir yandan da yetkilileri arayarak bilgi almaya çalıştı. Oto yıkamacıların önü araçlarını temizletmek isteyenlerle dolup taştı.

Yetkililer, lodos neticesinde oluşan toz bulutlarının yağmurla yere inmesi sebebiyle böyle bir durum yaşandığını kaydetti.

muzo
19-09-2006, 16:14
İstiklal Marşı'nda yürüme gözaltısı
Kayseri’de Cumhuriyet Meydanı’nda Gaziler Günü kutlandı. İstiklal Marşı’nın okunduğu sırada, hazırola geçmeyen ve yürümeye devam eden Aslan Delibaş, ‘İstiklal Marşı’na hakaret ettiği’ gerekçesiyle gözaltına alındı.

Büyükşehir Belediyesi’nin Cumhuriyet Meydanı’nda yaptığı çevre düzenlemesi nedeniyle tören alanına geçmek için sac köprü kuruldu. Kayseri Valisi Osman Güneş, Garnizon Komutanı Tümgeneral Mehmet Erten ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’nin de hazır bulunduğu törende, “ Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşal rütbesi ve Gazilik ünvanının verilişinin yıldönümü nedeniyle Gaziler Günü kutlandı. Atatürk Anıtı çevresinde yapılan düzenleme çalışması nedeniyle anıtın önüne sac köprü kuruldu ve törene katılanlar bu köprünün üzerinden geçti. Çelenklerin sunulmasının ardından saygı duruşu ve istiklal marşına geçildi.

İstiklal Marşı’nın okunduğu sırada tören alanında bulunan 25- 30 yaşlarında Yozgat’ın Çayıralan ilçesi nüfusune kayıtlı olduğu belirtilen Aslan Delibaş, hazırola geçmeyerek yürümeye devam etti. Çevik kuvvet polisinin uyardığı Delibaş, bu kez iddiaya göre İstiklal Marşı'na da küfür ve hakarette bulunarak yürüyüşünü sürdürdü. Polisin gözaltına aldığı Delibaş, “Ben İstiklal Marşı’na küfür etmedim. İspatlayamazsınız. Bu sizin iddianız yalan söylüyorsunuz” diyerek polisle tartıştı.

Vatandaşın cebinden çıkan makbuzda, kavga ettiği gerekçesiyle 50 YTL para cezasına çarptırıldığı ortaya çıktı. Aslan Denibaş'ın Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldüğü ve soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

Hürriyet

muzo
19-09-2006, 16:15
Eruh’ta 1 PKK’lı tutuklandı SİİRT’in Eruh İlçesi'nde terör örgütü PKK üyesi olduğu ve örgüte erzak taşıdığı tespit edilen 1 kişi tutuklanarak cezaevine konuldu.

Kırsaldaki PKK'lı teröristlere malzeme taşıdığı belirlenen bir kişi gözaltına alındı. Mahkemeye çıkarılan zanlı tutuklanarak cezaevine konuldu. Dün de H.O., F.O., H.A. H.K. adlı 4 kişi, örgüte erzak taşırken gözaltına alınmış ve sorgulanmalarında geçen 6 Eylül'deki Eruh Görendoruk bölgesinde bir jandarma erinin yaralanması olayına da karıştıkları belirlenerek tutuklanmıştı

muzo
19-09-2006, 16:16
Gebze'de iki kamyon çarpıştı: 1 ölü Kocaeli'nin Gebze ilçesinde bu sabah meydana gelen trafik kazasında iki kamyon çarpıştı. Kazada bir kişi hayatını kaybetti, 1 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre TEM Otoyolu üzeri Muallimköy Mevkii'nde meydana gelen kazada, Mustafa Yüksel (40) yönetimindeki 06 ZGE 84 plakalı PTT'ye ait kargo taşıyan kamyon, İstanbul istikametine doğru giderken önünde seyreden Mustafa Kertik (30) yönetimindeki 20 LL 067 plakalı kamyona arkadan çarptı. Kazada PTT kargosu taşıyan kamyon büyük hasar görürken araçta muavinlik yapan Yaşar Polat (36) kaza yerinde hayatını kaybetti.

Aracın kabininde sıkışarak yaralanan Mustafa Yüksel, Gebze Fatih Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Yüksel'in sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Diğer kamyon sürücüsü Mustafa Kertik, jandarma tarafından gözaltına alındı. Kazayla ilgili Gebze İlçe Jandarma ekipleri soruşturma başlattı.

(cihan)

muzo
19-09-2006, 16:17
Şehit polisin kızı herkesi ağlattı
İstanbul’da arkadaşı tarafından 4 yıl önce kaza sonucunda tabancayla vurularak 31 yaşındaki şehit olan polis memuru Aziz Oray’ın ailesine devlet övünç madalyası verildi.

Kemal ATLAN'ın haberi

Övünç madalyasını alan şehit polis memurunun kızı, 5 yaşındaki Hilal Oray’ın okuduğu şiir törene katılanları ağlattı.

Kartal ilçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Cevizliba Polis Karakolu’nda 15 Kasım 2002 tarihinde meydana gelen olayda polis arkadaşının tabancasından çıkan kaza kurşunuyla vurularak şehit olan polis memuru Aziz Oray’in ailesine devlet övünç madalyası verildi. Taşbaşı Kültür Merkezi Salonu’nda düzenlenen törene Vali Kadir Çalışıcı, 1’inci Hava Kuvveti Komutanı Korgeneral Bilgin Balanlı, Büyükşehir Belediye Başkanı DSP'li Yılmaz Büyükerşen, AKP Milletvekili Muharrem Tozçöken, Emniyet Müdürü Savaş Yücel, şehit polisin eşi Fatma Oray, kızı 5 yaşındaki Hilal Oray, annesi Şener Oray, babası Ali Oray ile çok sayıda kişi katıldı.

Eskişehir Valisi Kadir Çalışıcı, Türkiye’nin bulunduğu coğrafya itibarıyla güçlü olması gerektiğini söyledi. Vali Çalışıcı, “Dünyada güzelin düşmanı çok oluyor. Büyük milletlerin kaderleri, acıları, sevinçleri de büyük oluyor. Bu coğrafya asla zayıflık kaldırmıyor. Bunun için çok güçlü olmak gerekiyor. Gelecek nesillerin kan dökmemesi için, bugünkü nesillerin ter dökmesi gerekiyor. Bu millet kan borcunu fazlasıyla ödedi. İnsan vatanı için birçok şeyini verebilir. Kimisi vergi verir, veya vermez. Ama vatan için verilen en değerli şeyin bir evlat, can olmasının hiçbir zaman tarifi ve tanımı olmuyor” dedi.

ŞEHİT POLİSİN KIZI HERKESİ AĞLATTI

Şehit polis memuru Aziz Oray’ın kızı Hilal Oray, törene başkomiser kıyafetiyle katıldı. Küçük Hilal törende ‘Canım babacığım’ başlıklı şiiri okudu. Şiirdeki, ‘Canım babacığım seni çok çok seviyorum/ Ben şehit polis çocuğuyum, seninle gurur duyuyorum/ Rahat uyu babacığım seni çok çok seviyorum/ Çünkü ben şehit polis çocuğuyum. Seninle gurur duyuyorum” diyen Hilal Oray, töreni izleyenleri gözyaşına boğdu.

Küçük Hilal’e babasının Devlet Övünç Madalyası'nı Vali Kadir Çalışıcı, beraati ise, Korgeneral bilgin Balanlı verdi. Tören sonrasında şehit polisin annesi Şener Oray ile babası Ali Oray, salonun girişinde panoya asılan oığullarının fotoğrafına bakıp gözyaşı döktüler.

Hürriyet