PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : arabayı neye göre alayım

fahri0
15-07-2012, 12:05
araba almayı düşünüyorum. hangi arabayı önerirsiniz?? benim için servis e götürdüğümde bakımı veya tamirinin kısa sürede bitmesi.. araştırma yaparken de bir oylama sonucu buldum.. Ben derim ki... kamuoyu araştırması - (Only the registered members can see the link)

osmann
16-07-2012, 12:34
öncelikle maddi gelirinin ne olduğuna bakmak lazım...
-iyi bir gelirin yok fakat paran varsa, iyi bir araba alma..parçaları ve bakımı pahalı oluyor...
-hafta sonları sadece bineceğim diyorsan dizel alma benzinli daha iyi bence... ama hafta içide kullanıcağım diyorsan dizel almaya çalış. ekonomik olur.
-benim öyle aman aman bir gelirim yok. vosvos aldım 2-3 yıl evvel. (polo marka) çok memnunum...fakat 2000 model olmasına rağmen parçaları çok pahalı...servise gitmeyip tanıdığım tamircilere yaptırtıyorum sorun çıktığında...
yani bence cebindeki para ile aylık gelirine bağlı alacağın taka... her aracın aylık masrafı var. iyi araba iyi masraf. gelirin iyi ise jetta yada yüksek model polo (2006-2007 üzeri) tavsiye ederim. selametle...

gungor1976
21-07-2012, 09:20
araba almayı düşünüyorum. hangi arabayı önerirsiniz?? benim için servis e götürdüğümde bakımı veya tamirinin kısa sürede bitmesi.. araştırma yaparken de bir oylama sonucu buldum.. Ben derim ki... kamuoyu araştırması - (Only the registered members can see the link)Paranın yetişebildiği en iyi arabayı al

Volkan
21-07-2012, 12:59
araba alırken önce belli bir standartlar belirlemeniz gerekir.

Mesela ben şimdiki aracımı alırken belirlediğim standartlar şunlardı.

1. 2005 model ve yukarısı olacak

2. Dizel olacak

3. Kliması olacak

4. Vergisi düşük olacak

5. 15000 tl yi geçmeyecek.

Bu belirlediğim standartlara göre 3 yıl önce 2005 model Albea multjet almıştım full aksesuarlı gayet memnunum.. Şimdi yine değiştirmeyi düşünüyorum ve belirlediğim standartlar var.

1. 2008 model ve yukarısı

2. 6 ileri vites

3. Klima +ABS

4. sunroof

5. 23000 tl

Sizinde belli bir kriteleri oluşturmanız lazım yoksa araba almak işkenceye dönüşebiliyor.

osmann
23-07-2012, 15:38
araba alırken önce belli bir standartlar belirlemeniz gerekir.

Mesela ben şimdiki aracımı alırken belirlediğim standartlar şunlardı.

1. 2005 model ve yukarısı olacak

2. Dizel olacak

3. Kliması olacak

4. Vergisi düşük olacak

5. 15000 tl yi geçmeyecek.

Bu belirlediğim standartlara göre 3 yıl önce 2005 model Albea multjet almıştım full aksesuarlı gayet memnunum.. Şimdi yine değiştirmeyi düşünüyorum ve belirlediğim standartlar var.

1. 2008 model ve yukarısı

2. 6 ileri vites

3. Klima +ABS

4. sunroof

5. 23000 tl

Sizinde belli bir kriteleri oluşturmanız lazım yoksa araba almak işkenceye dönüşebiliyor.

orjinal sunroof sa al volkan...sonradan açılmışsa alma sakın...sonradan yapılanları iyi yapamıyorlar.yağmurlu havada su damlıyor tavandan...taksideyken arkadaşlar muzdaripti bu sebeple...
selametle...