PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : internet Kullanan Herkese Müjde !!!

MUTAF
16-07-2012, 01:55
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), bazı internet paketlerinin kotalarının ay sonundan önce dolması nedeniyle 1 megabite düşürülen internet hızının 3 megabite çıkartılmasını onayladı.

BTK'nın onayladığı düzenleme ile Türk Telekom'un toptan seviyede İnternet Servis Sağlayıcılara (İSS) sunmakta olduğu bazı DSL tarifelerinde bulunan "Adil Kullanım Noktası" (AKN) uygulamasında iyileştirme yapıldı.

AKN uygulaması, bazı limitsiz tarife paketlerinden hizmet alan abonelerin belli miktarda kapasite kullanımı sonucunda erişim hızının ay sonuna kadar düşürülmesini kapsıyor.

Mevcut uygulamaya göre, AKN uygulaması olan paketlerde DSL kullanıcılarının veri indirme miktarının AKN'yi aşması halinde hız 1 megabite düşürülüyordu.

Yapılan düzenleme ile AKN sonrası hız seviyesi 3 megabite çıkarıldı. Böylece AKN'yi aşan DSL internet kullanıcılarının internet hızları üç katına yükseltilmiş oldu. Örneğin 8 megabite kadar limitsiz pakette 50 GB'lık kapasite kullanımının tamamlanması durumunda ay sonuna kadar erişim hızı 3 megabite düşürülecek.

FİYAT AVANTAJI NEDENİYLE TALEP GÖRÜYOR

Bu uygulama, adil erişim politikası veya başka adlar altında başta Amerika ve Avrupa ülkeleri olmak üzere, birçok dünya ülkesinde uygulanıyor.

Türkiye'de AKN uygulaması konusunda yasal bir zorunluluk bulunmamasına karşın, İnternet Servis Sağlayıcıları tarafından AKN'li paketlerin yanı sıra bu şekilde sınırlama olmayan DSL paketleri de sunulmasıyla fiyat avantajı nedeniyle AKN'li paketler yaygın talep görüyor.

ıceman
16-07-2012, 02:16
iyi güzel bir haberde zaten maximum alabildiğim hız 3mb. demekki bir değişme olmayacak.Fiberoptik kullananlar sevinsin daha çok.

numbai
16-07-2012, 11:01
50 gb kotayı geçen arkadaşlardan bilgi almak isteriz...düşme konusunda.. saygılar...

MUTAF
16-07-2012, 11:36
ben normaldede 50gb gecsemde akk'ya takılmadım hiç.
bana denk gelmedi bu mevzuj.

ama dün itibari ile bu kotayı aşanlar hızın 3mbite düştüğünü belirtmiş farklı sitelerde.
hiç yoktan iyidir.
1mbit ile ağlar bilgisayar, 3mbit en azından iş görür..

süleyman09
16-07-2012, 15:21
ttnet kesinlikle bu işin altında kalmaz bir yolunu bulur yine tırtıklar kullanıcılardan siz kafanızı yormayın

rselturk
16-07-2012, 17:13
:)Haber paylaşımı için teşekkürler dost! Ender de olsa bu güzelim ülkede iyi haberler de ç ıkmaya başladı.İnşallah devamı da gelir.

Hilmi
16-07-2012, 18:56
Evet haber doğru arkadaşlar ben sürekli 50gb aşıyorum film hastalığı var bluray veya HD rip film indirmaye çalışıyorum o yüzden kota çabuk doluyordu şuan 300-350 arası download yapıyorum...

Hikmet™
16-07-2012, 21:56
Bu en çoık benim için yaradı. KArdeşim internette devamlı film belgesel izler ve kotayı doldururdu ve hız 1 Mbit olurdu. Buda benim için can sıkıntısı olurdu. Şimdi bu haberi okuyunca sevindim.

yukselsum
16-07-2012, 22:24
tşkler iyi haber

MUTAF
16-07-2012, 23:32
TTNETTEN zam bekliyoruz.
Lütfen geç kalma tiitiinet..