PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : HD BOX S 2.30V' yükledim fakat

cedrick41
06-08-2012, 16:10
Merhaba arkadaşlar cihazımın sistem bilgisini önce belirteyim;
model :atlanta hdbox s
donanım sürümü: v1.46
yazılım sürümü : v2.21
db versiyon : v6.48
yazılım tarihi :jan 19 2012
önyükleme sürümü:v2.21

arkadaşlar cihazı aldım ve ATLANTA DIGITAL - FARKI SÄ°Z DE GÖRECEKSÄ°NÄ°Z... (Only the registered members can see the link) sayfasından update dosyalarından modeli (v2.30 )uyan update(hdbox s)'i indirdim usb den güncelledim güncelleme başarılı dedi cihaz açılıp kapandı fakat please wait dedi kaldı aynı sayfada olan anakodu denedim oldu v2.30 u peşine yükledim açılışta sorun cı ve nis gibi hatalarla başladı açıldı kayıtlı kanalları göstermedi tarattırdım bir şey bulamadı sonra tekrar v2.21 kuarayım dedim anakodu usb ye yükledim taktım olmadı sonra (hdbox) olanın anakod dosyasını indiridim ve onla açılış yaptım ve peşine şu an kullanmakta olduğum (hdbox s) in yukarıdaki v2.21 ini yükledim cihaz şu an eskisi gibi kanalları tarattım ve problem giderildi eskisi gibi şu an ellemeye korkuyorum yaptıklarımı kaydettim bir yere ne olur ne olmaz pvr falan denedim güzel çalışıyor 2 gb tan 16 gb a kadar usb hafıza kartı denedim mükemmel çalışıyor yalnız kanallarda uzun süre fazla zapping yapınca başka bir uydudaki kanala geçince kanalda yayın gözükmüyor aç kapa yapınca sorun çözülüyor şimdi en son sürüm ne yüklemeli sayın arkadaşlar yoksa ellemeyim böyle kalsınmı yada hata nerede?

cedrick41
06-08-2012, 16:22
Arkadaşlar birde usb diskte şunu belirteyim marka önemli değil yalnız usb diski biçimlendirirken (format atarken) fat32 yapın ve ayırma birim boyutunu 4096 yapın üstü yaparsanız cihaz açılışta ve usb yi söküp takarken kitleniyor ve fişten çekmek gerekiyor 16gb'lik hi-level'E kayıt yaptım sorun yok...

cedrick41
06-08-2012, 18:03
sorun çözüldü arkadaşlar menüde yanlış yerden yükleme yapmışım sağolsun atlanta firması bir telefonda sorunumu çözdü harika önceki cihazım satcom focustu getir biz yükleriz diyorlardı kendim yükleyeceğim ya öğrendim internetten ama o kadar zordu ki anlatamam yok pcde rs232 portu falan olacak port olmayan ne yapacaktı şimdi iyiki değiştirip atlanta almışım şak diye yüklendi yardımla oldu ama kolaylığı cabası teşekkürler atlanta...:)