PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Pide kuyruğunda terbiye sınavı.Oruç Bozulurmu!

ruzgarm
26-09-2006, 09:27
Pide kuyruğunda terbiye sınavı..
Fatih Altaylı, bir dostunun 8 yaşındaki çocuğu ile Ramazan pidesi alırken yaşadıklarını yazdı.

Fatih Altaylı'nın yazısı;

Pide kuyruğunda

Bir dostum Ramazan'ın ilk günü 8 yaşındaki çocuğunu da yanına alarak en yakındaki fırına gider.

Amacı pidenin yanında pastaneden güllaç da alarak çocuğuna Ramazan'ın toplumsal ritüellerinden birini göstermektir.
Fırına geldiklerinde uzun bir kuyrukla karşılaşırlar.

Girip beklemeye başlarlar.

Dostumu tanıyan fırın çalışanlarından biri gelip, Abi bekle burada. Ben arkadan kapıp bir tane getiririm der.

Dostum 8 yaşındaki kızına başkalarının haklarına saygıyı öğretmek için sağol bekleriz der. Bu arada fırının yan kapısından pideyi kapan çıkmakta, bazılarına el altından pide servisi yapılmaktadır.

45 dakika beklerler. Ama çıkan pidenin büyük bölümü el altından dağıtıldığı için kuyruk çok yavaş ilerlemektedir.
Sonunda 8 yaşındaki çocuk dostuma sorar, Baba herkes oradan alıyor. Biz niye bekliyoruz. Dostum yanıtlar, Başkalarının hakkına saygı göstermemiz gerekiyor.

Bir beş dakika daha beklerler. Çocuk tekrar sorar, Baba onlar niye saygı göstermiyor. Dostum, Bu onların terbiyesizliği der. Sonunda ufaklık dayanamaz, Baba terbiyeli olmakla salak olmak galiba aynı anlama geliyor der.

Sonuçta pideyi almadan eve dönerler.

Durumu anlatan dostumun beni güldüren sorusu ise şu oldu: Yahu Fatih, bu adamların tuttuğu oruçtan ne olacak. Orada beş dakika kuyruk beklememek için haksızlık yapan niye oruç tutar ki.

Sabah

anthony99
26-09-2006, 12:22
:45: :45: :45: :45:

irdetofun
26-09-2006, 12:36
Allah bilir ne diyelim :)

vaneruydu
26-09-2006, 12:38
normail bunlar artık türkiyede