PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trafikte biraz daha sabır

freestar
27-09-2006, 12:47
Ramazan ayının başlamasıyla birlikte özellikle iftar saatine doğru araç sürücülerinin stressinin artıtğına dikkat çeken uzmanlar uyarıyor: "Trafikte sabrınızı artırın. Olayları akışına bırakın".

Edinilen bilgiye göre, Bursa merkez Osmangazi ilçesi Küçükbalıklı Mahallesi Çöplük Kavşağı'nda meydana gelen olayda, trafikte sıkıştırdığı araç sürücüsünü yaralayan şahıs kaçtı. Polise müracaat eden Mustafa K. (56) isimli vatandaş; "16 S 3658 plakalı otobüsümle seyir halindeyken, sürücüsünün kimliğini bilmediğim 16 J 0842 plakalı araç beni sıkıştırdı. Yolu daraltınca trafikte sıkıntıya girdim, bunun üzerine benimle tartışmaya başlayan araç sürücüsü tahta parçasıyla otobüsümün ön camını kırdı. Camın parçalanmasıyla birlikte hafif şekilde yaralandım. Araç sürücüsünden şikayetçiyim" dedi. Polis olayla ilgili soruşturma başlatırken zanlının yakalanması için çalışmaların sürüdğü öğrenildi.

Öte yandan Bursa Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürü Aydın Balkanlı, özellikle iftar saatine yakın zamanlarda trafikteki kavgaların artıtğını belirterek; "Normalde trafik sabır işidir; ama biz sürücülerimizden özellikle Ramazan da daha da sabırlı olmalarını istiyoruz. İnsanın olduğu yerde hata olabilir. Yeterki bu hatalar ölümlye sonuçlanmasın. Sürücülerimiz artan tarfikte kendilerine hakim olmalı. Gidecekleri evlerini düşünüp huzur bozucu davranışlardan kaçırnmalı" dedi.

Kaynak:Samanyoluhaber