PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İş Bankasının Bana Yaptığına Bakın.

Hikmet™
04-09-2012, 20:32
Arkadaşlar dün bana saat 20:54 te 0549 425 26 xx numarasından (SAYIN İŞ BANKASI MÜŞTERİSİ BORCUNUZLA İLGİLİ HAKKINIZDA YASAL SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR. LÜTFEN YUKSEL HUKUK BUROSU İLE İRTİBATA GEÇİNİZ 212.2252223) Şeklinde mesaj geldi. Ertesi gün yani bugün mesajdaki numarayı aradığımda bana kredi kartı borcum olduğunu söylediler. Bu kartda öğrenciler için çıkarılan kredi kartıymış ve borcumun 2 yılık olduğunu belirttiler. Borcum nekadar dediğimde bana 1200 küsür lira borç söylediler. Bende telefondaki kişiye yanlışlık olabileceğini benim böyle bir kartım olmadığını (Tamam bankada hesabım var ama.) belirttim. Telefondaki kişide bana herhangi bir İşbankası ile görüşmemi ve bankadan kensini aramasını söyledi. Bu görüşmeden sonra hemen İş Bankası MH aradım sorunumu anlattım bana adıma kredi kartı gözükmediğini söylediler ve kayıt oluşturdular. Bu borç neyin nesi dediğimdede incelenecek dediler başka bişerşey söylemediler. Sizlere tavsiyem bu bankadan uzak durun çünki durduk yere olmayan kart borcum yüzünden bankayla mahkemelik olacaz.

uydu3405
04-09-2012, 20:36
Bir yanlışlık olmuştur düzelir elbette zaten kredi kartı sözleşmesi imzalamadığınız müddetçe isterse banka size milyar dolar borcunuz var desin mahkemede ispata davet edin

Hikmet™
04-09-2012, 21:18
Zaten İşbankası Sivas Merkez şubesine gidip soracam ne neymiş neyin nesiymiş.

rselturk
04-09-2012, 21:25
Bankalar büyüdükçe dikkatleri azalmaya başladı:müşteri,hangi banka olursa olsun böyle bir sorunla karşılaşmamalı.Sorunu mahkemede çözmek önemli değil,mahkemelik olmamak gerek!..

unalarman
04-09-2012, 22:08
Vatandaşı nasıl soyarız arayışı içindeler

MUTAF
05-09-2012, 03:10
senin yaşındayken, senin memleketinde askerlik yaptım.
O gunlerden beri, sivastada istanbuldada iş bankası kullanırım.
Hemde her anlamda her hizmetinden faydalanırım.
Bu gune kadarda hiç bir sıkıntı yaşamadım. Kart aidatı bile ödemiyorum.

Gelelim konuya;
iş bankası 0549lu numaralar dahil hiç bir cep numarasından borc mesajı atmaz. Gelen numara ya IS BANKASI yazar yada 444lü numarası yazar. zatende musterisiymişsin, bilirsin. Fakat bazı durumlarda cep numaralarından mesaj gelebilir. oda subelerde bulunan cep numaralarından, kredi kampanyaları, altın gunleri gibi bilgi mesajları gelir. size mesajı atan numara bahsettiğin gibi hukuk bürosu adı altında biryerden gönderildiği belirtilmiş. Bu gune kadar borcun olsa iş bankası sana mutlaka sms ile iletirdi. evine posta yolu ilede durumu açıklayan tebligatı gönderirdi.
Varsayalım bu durum gercekten var. adına kart vs cıkarıldı. iş bankası musterisi olarak bundan bir şekilde haberdar olurdun. yani bunun farkına varmaman ilginç olurdu. işbankası internet subesi kullanıyorsan orada kredi kartı bölümünü kontrol et. varmı yokmu oradanda görünüyor.

diyelimki böyle bir durumdan dolayı mağdur olursan, ilk basta mahkemeye gidip şikayetci sen ol. Tuketici mahkemesine hem iş bankasını hemde hukuk bürosundan şikayetci ol. ve sendeki telefon numaraları ve smsi kaybetme, silme...

Kısacası ben yıllardır hiç sıkıntı yasamadıgım için iş bankasını herkese öneririm. fakat xxman kardeşimizin yasadıgı olayın bir hatadan kaynaklandıgını umuyorum.

Arkadaşlar dün bana saat 20:54 te 0549 425 26 xx numarasından (SAYIN İŞ BANKASI MÜŞTERİSİ BORCUNUZLA İLGİLİ HAKKINIZDA YASAL SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR. LÜTFEN YUKSEL HUKUK BUROSU İLE İRTİBATA GEÇİNİZ 212.2252223) Şeklinde mesaj geldi. Ertesi gün yani bugün mesajdaki numarayı aradığımda bana kredi kartı borcum olduğunu söylediler. Bu kartda öğrenciler için çıkarılan kredi kartıymış ve borcumun 2 yılık olduğunu belirttiler. Borcum nekadar dediğimde bana 1200 küsür lira borç söylediler. Bende telefondaki kişiye yanlışlık olabileceğini benim böyle bir kartım olmadığını (Tamam bankada hesabım var ama.) belirttim. Telefondaki kişide bana herhangi bir İşbankası ile görüşmemi ve bankadan kensini aramasını söyledi. Bu görüşmeden sonra hemen İş Bankası MH aradım sorunumu anlattım bana adıma kredi kartı gözükmediğini söylediler ve kayıt oluşturdular. Bu borç neyin nesi dediğimdede incelenecek dediler başka bişerşey söylemediler. Sizlere tavsiyem bu bankadan uzak durun çünki durduk yere olmayan kart borcum yüzünden bankayla mahkemelik olacaz.

aliharbiye
05-09-2012, 09:34
geçmiş olsun arkadaşım. bu duruma çok üzüldüm inşallah en kısa zamanda halleder haklı çıkarsın. selametle.

Hikmet™
05-09-2012, 11:54
Sorun haledildi çok şükür. Bugün İşbankası Şubeme gittim durumu anlattım ve kredi kartım olmadığını söylediler. Hukuk bürosunuda arattım onlara ve durumu anlatıp düzelttiler.

yusuf58
05-09-2012, 13:44
Geçmiş olsun arkadaşım.Bu işe benzer bir olayda benım başıma geldi.Garanti bankasının sadece maaş müşterisiyim.Bu bankadan talebim olmadığı halde adıma 2 adet kredi kartı geldi.Zaten başka bankanın kredi kartını kullandığım için bu kartları açtırmadım.2 ay sonra bu kartın birine extre geldi.Güya açtırmadığım kartı ATM'den sigortalatmışım.Faizi ile beraber 45 tl.Olayı çözene kadar 25 tl telefon görüşmesi yaptım.Sağolsun sözüm ona şubedeki müşteri temsilcisi arkadaşlar çok yardımcı oldu.Bu 45 tl benim maaşımdan kesildi.45 tl önemli değil ama benim gibi kaçtane insanı dolandırdılar acaba.Bu olay üzerine diğer bankanın kartınıda kapattırdım.Artık kredi kartı kullanmıyorum.Selametle...