PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alonso'dan sabotaj iması

COEMAR
04-10-2006, 00:46
Alonso şampiyonluk yarışında destek görmediğine inanıyor. Renault pilotu Fernando Alonso, şampiyon olması için kendi takımından yardım görmediğini söyledi. Only the registered members can see the link

Çin Grand Prix'sini ikinci sırada bitirerek genel klasman liderliğini Michael Schumacher'e kaptıran Alonso, sürücüler şampiyonluğu için verdiği mücadelede takımının kendisini yalnız bıraktığını belirtti.

Önümüzdeki yıl McLaren'de yarışacak olan Alonso İspanyol medyasında çıkan açıklamalarında, Renault'nun tek amacının markalar şampiyonluğu olduğunu iddia etti.
AS gazetesine konuşan 25 yaşındaki İspanyol pilot, "Renault'nun amacı, yarışı (Çin GP) iki-üç bitirmekti, çünkü benim başka bir takıma bir numara olarak gitmemi istemiyorlar" dedi.
Alonso, Şangay'da Michael Schumacher'in birinciliğine takım içinde sadece birkaç kişinin üzüldüğünü savundu:
"Bazıları çok mutlu oldu. Çünkü Ferrari'yi markalar klasmanında geçtik. Bana ellerinden geldiği kadar yardım etmiyorlar."
Fernando Alonso geçtiğimiz pazar koşulan ve pole position'da başladığı Çin Grand Prix'sinde Michael Schumacher ile arasındaki farkı 20 saniyeye kadar çıkarmasına rağmen yarışı Alman pilotun gerisinde tamamladı.
Formula 1 2006 sezonunun bitmesine iki yarış kala Schumacher ve Alonso 116'şar puana sahip. Ferrari pilotu, kazanılan grand prix sayısında önde (7-6) olduğu için zirvede yer alıyor.
Markalarda birinci sırayı Monza'da Ferrari'ye kaptıran Renault Çin GP'si sonrası bir puan farkla yeniden liderliğe yükseldi

Only the registered members can see the link

Nakkus
04-10-2006, 02:06
Shumi'ye centilmen değil diyen Alonso'nun yaptığı şu açıklamalar ile ne kadar centilmen.!! olduğunu görüyoruz..Hazmedemiyor