PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Birand’dan Öcalan çıkışı

Hilmi
22-11-2012, 18:56
Only the registered members can see the link

Birand, "Öcalan serbest bırakılmalı ve Meclis'te bir partinin başında görev yapmalıdır" dedi.

Only the registered members can see the link

CNN Türk’te yayınlanan Enver Aysever’le “Aykırı Sorular” programına katılan Mehmet Ali Birand, Kürt sorununun çözümüne dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin kademeli olarak genel bir affa ihtiyacı olduğunu söyleyen Birand, önce ‘Öcalan’ı hiçbir iktidar önüzdeki 10 yıl içinde göze alıp adımını atamaz’ dedi. Ardından ‘Öcalan serbest bırakılmalı mıdır, parti lideri olur mu’ şeklinde sorulan sorulara ‘Serbest bırakılmalı. Parti lideri olur. Olmalıdır’ yanıtını verdi. ‘Öcalan röportajına koşa koşa giderim’ diyen Birand, ‘Esad röportajına neden gitmediği’ sorusuna da ilginç bir yanıt verdi.

H.Kaynak:Sözcü...

Volkan
22-11-2012, 20:34
Cnn Türkü izlemedim gazetenin yazdığı ne kadardoğrudur bilmiyorum ama bu adama zerre kadar güvenmiyorum onların en büyük destekcisi.

rselturk
22-11-2012, 21:21
Ben de Birand'a güvenmem.Ama bazı görüşlerine bir noktaya kadar katılırım:Eline silah alıp dağa çıkmasaydı,yurt dışından yandaşlarıyla birlikte Türkiyede terörü yönlendirmeseydi,buradaki yandaşları kadar siyaset yapmaya hakkı olurdu.Millet vekili de olurdu,parti başkanıda!Ama bu aşamadan sonra imkansız.O artık benim için bir insan kasabı!...:nono: