PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tedaşla başım belada, bana ne önerirsiniz arkadaşlar.

aliharbiye
23-11-2012, 17:14
Merhaba saygı değer arkadaşlar, öncelikle konumun yeri burası değilse admin arkadaşlardan özürdilerim konumu gerekli alana taşıyabilirler. evet arkadaşlar başlıkta okuduğunuz gibi tedaşla başım ciidi anlamda belada, 25/09/2012 tarihinde tedaş tarafından bana bir ekip geldi, ve elektrik saati eski kadranlı saat diye beni tehdit ederek, zor kullanarak, mecbur ederek elektrik sayacımı, elektronik sayaçla değiştirdiler. bu sefer saati okumaya gelen beyefendi faturayı okur ve abi sen burda ne yakıyorsun der bana. bende hayırdır ne kadar geldi diye sorunca 1284.70 kuruş geldiğini söyler bende tabi bu arada çıldırdım. eski fatura ayda 30-ile 40 lira arası geliyordu. birden bana neden bu kadar elektrik faturası çıktı diye şaşırdım. ve aradan 50 gün geçmiş olup fatura bana bu kadar geldi. sonra bende tedaş dairesine giderek dilekçe ile itiraz ettim. 8 gün sonra keşife bir memur beyefendi çıktı. ve saati kontrol etti sağa sola baktı. ve dönüp bana dediki abi senin bu iş yerinde asla bu kadar elektrik yakılmaz dedi. tedaş dairesine tekrar git bir daha saatin ayar masasında kontrol edilmesine dair bir dilekçe daha ver dedi bende gittim, aynen dilekçe verdim. Arkadaşlar bakmakla yükümlü olduğum beş kişilik bir ailem var. geceleri uyuyamıyorum hep kabus görmeye başladım başımda acaip ağırıyor. işlerde zaten çok zayıf bu parayıda yatıracak gücüm yok. sabahtan akşama kadar bir çok gün yemek yemeden eve gidiyorum, sırf çocuklarıma iii bir baba olabilmem için elimden geleni fazlasıyla yapmaya çalışıyorum. iş yerimde 2 ekonomik lamba ile bir masa üstü bilgisayar, ve bir adet lehim tabancası var. korkum ise. bana bu parayı zorla yatırtmaktan çok korkuyorum. saat sarfiyat olarak çok yazmış rakamlarda doğru fakat sonuçta elektronik olduğu için sapıtabilirde. ve yüksek matrah yazabilir. ama tedaş kurumunda çalışan bazı memurlar ya bilmiyorlar yada bilmemezlikten geliyorlar. kimileride bana bu parayı yatıracaksın diyor sebebi ise neymiş saat rakamları yazmış yaaa. bu beladan nasıl kurtulabilirim.

Editor
23-11-2012, 17:24
Valla hocam geçmiş olsun bizimde şöyle bir olay geçti başımızdan bizim köyde ev var gecen sene fatura geldi 200 tl civarı düşün biz evde oturmuyoruz bile babam bazen gidiyor bu benim kredi kartımdan cekilmiş öyle ögrendik neyse tedasa gittik durumu izah ettik dilekçe verdik neyse dilekçe incelendi faturayı yazan görevli uzaktan egitim görür gibi yazmış kendince eve bakmadan bizim 200 tl alacagı su sekil alırsınız ediler ev sahibi gelip alması lazım dedemde öldüğü için adamı kaldırıpta eletecek halimizde yok yada fatura geldikçe + bakiyenizden düşülür dediler yani sunu anlatmaya calısıyorum her halukarda adamlar haksızda olsa bir şekil kılıf uyduruyorlar benim 200 tl gelmeyen elektrrik parası yüzünden güme gitti gecen 30 tl geldi halen 180 tl alacaklıyız ali hocam tekrardan geçmiş olsun

aliharbiye
23-11-2012, 17:27
Sanada geçmiş olsun evet bu söz çok doğru işte. her halukarda adamlar haksızda olsa bir şekil kılıf uyduruyorlar. Şimdi bende ne yapacam diye kara kara düşünüyorum.

Admin
23-11-2012, 17:48
Ali abi geçmiş olsun valla çok üzüldüm :(.Bu akıllı sayacların hiç de akıllı oldugunu düşünmüyorum benim 2 kez bu sayac değişti her değişimde+para gidiyor ve 2 kez ödeme geliyor artık bozulmasın diye dua ediyoruz

aliharbiye
23-11-2012, 17:56
sevgili serkan kardeşim ilgine çok teşekkür ederim sanada geçmeiş olsun. tedaşın taktığı akıllı denen akılsız saatlerde çok dandik. az parada gelmemiş bana. parayı yatıracak gücümde yok. kaldıki saate kontrolden sonra sağlam raporu verirlerse, ve değişitirmezlerse, bakarsın bir kaç ay sonra yine bana tonla borç çıkar. ben parayı yatırmamakla ısrarlıyım. gerekirse avukat bile tutacam. ama adamlar haksız olmalarına rağmen her şeyin kılıfını uyduruyorlar. tam bir bela söz konusu. allah haksız olan insanı bildiyi gibi yapsın.

tike®
23-11-2012, 18:39
Abi geçmiş olsun. Bildğim kadarı ile haklıda olsan itirazda etsen bu para yatırılıyor sonra hukuki işlemler sürüyor. Sen kazanırsan alacaklı durumuna geçiyorsun faturandan düşülüyor.

Ama İnşallah böyle değildir. :( bir an önce sonuçlanır. Allah yardımcın olsun.

aliharbiye
23-11-2012, 18:58
allah senden razı olsun tiker kardeşim. bakalım ne olacak, bende tam olarak ne olacağı konusunda bilgi sahibi değilim, tek isteyim herşeyin eskisi gibi olması. iyi kötü mutluydum rahattım biraz. ama şimdi rahatımıda bozdular mutlulluğumuda çaldılar. allah yardımcım olsun.

Creed
23-11-2012, 19:10
ALİHARBİYE ustad geçmiş olsun malesef bu kurumlar elektrik kaçak kullananları bulacaklarına sen ben gibi masum kişilerden sayacın azizliginden yararlanıyorlar dun beni bir yerden aradılar neymiş efendim elektrik tasarruf cihazı varmış aylık 100 gelecegine 75 gelecekmiş bunuda tedaş onaylamış bende kadına madem onayladıysa indirimli fatura gondersinler dedim kapattım uyanık benden kart bilgileri istiyor herkese bir haller oluyor anlamıyorum

muslum-baba
23-11-2012, 19:12
Merhaba saygı değer arkadaşlar, öncelikle konumun yeri burası değilse admin arkadaşlardan özürdilerim konumu gerekli alana taşıyabilirler. evet arkadaşlar başlıkta okuduğunuz gibi tedaşla başım ciidi anlamda belada, 25/09/2012 tarihinde tedaş tarafından bana bir ekip geldi, ve elektrik saati eski kadranlı saat diye beni tehdit ederek, zor kullanarak, mecbur ederek elektrik sayacımı, elektronik sayaçla değiştirdiler. bu sefer saati okumaya gelen beyefendi faturayı okur ve abi sen burda ne yakıyorsun der bana. bende hayırdır ne kadar geldi diye sorunca 1284.70 kuruş geldiğini söyler bende tabi bu arada çıldırdım. eski fatura ayda 30-ile 40 lira arası geliyordu. birden bana neden bu kadar elektrik faturası çıktı diye şaşırdım. ve aradan 50 gün geçmiş olup fatura bana bu kadar geldi. sonra bende tedaş dairesine giderek dilekçe ile itiraz ettim. 8 gün sonra keşife bir memur beyefendi çıktı. ve saati kontrol etti sağa sola baktı. ve dönüp bana dediki abi senin bu iş yerinde asla bu kadar elektrik yakılmaz dedi. tedaş dairesine tekrar git bir daha saatin ayar masasında kontrol edilmesine dair bir dilekçe daha ver dedi bende gittim, aynen dilekçe verdim. Arkadaşlar bakmakla yükümlü olduğum beş kişilik bir ailem var. geceleri uyuyamıyorum hep kabus görmeye başladım başımda acaip ağırıyor. işlerde zaten çok zayıf bu parayıda yatıracak gücüm yok. sabahtan akşama kadar bir çok gün yemek yemeden eve gidiyorum, sırf çocuklarıma iii bir baba olabilmem için elimden geleni fazlasıyla yapmaya çalışıyorum. iş yerimde 2 ekonomik lamba ile bir masa üstü bilgisayar, ve bir adet lehim tabancası var. korkum ise. bana bu parayı zorla yatırtmaktan çok korkuyorum. saat sarfiyat olarak çok yazmış rakamlarda doğru fakat sonuçta elektronik olduğu için sapıtabilirde. ve yüksek matrah yazabilir. ama tedaş kurumunda çalışan bazı memurlar ya bilmiyorlar yada bilmemezlikten geliyorlar. kimileride bana bu parayı yatıracaksın diyor sebebi ise neymiş saat rakamları yazmış yaaa. bu beladan nasıl kurtulabilirim.

abii detaşta tanıdıgın yokmu? bu adamlar kimsenin gözünün yaşına bakmaz sana tanıdık lazım. sana yardım etmesi için yoksa nafile ama bunu beşini bırakma ve parayı ödeme valiliye kadar çık zengin fakirin halinden anlamaz zorla ödetmeye bakaçaklar sana bu parayı ödeme sakın çık valiliye eski faturalarını göster şuanki faturayı göster durumu anlat.....

muslum-baba
23-11-2012, 19:14
eski fatura ile al yeni faturayı çık valiliye...

zekı62
23-11-2012, 19:20
usta :: böyle olmasın

Only the registered members can see the link

Tasarruf yapmak amacıyla kullanılan elektronik sayaçlar, dikkat edilmezse kullanıcıların elektrik faturasını kabartıyor.
Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ (TEDAŞ), halk arasında 'akıllı sayaç' olarak bilinen üç zamanlı faturalandırmayı, ancak abonenin başvurusu halinde uyguluyor. Aksi halde gün boyunca harcanan elektriğin tek fiyat üzerinden hesaplandığı klasik tarife geçerli oluyor.

Only the registered members can see the link

YE GARDAŞ YEEEE

usta valla çok geçmiş olsun !

Hikmet™
23-11-2012, 19:39
Ali abi geçmiş olsun valla çok üzüldüm :(.Bu akıllı sayacların hiç de akıllı oldugunu düşünmüyorum benim 2 kez bu sayac değişti her değişimde+para gidiyor ve 2 kez ödeme geliyor artık bozulmasın diye dua ediyoruz

Sağolsun Tedaş Sivas'taki sayaçlarıda elden geçirdi. Bize gelen 50-60 tl fatura oldu bu akılı sayaçlar sayesinde 80-90 tl. Bende anlamadım. Yoksa bunlar sayaçları kafalarına göre programlattılarmı acaba diye insan bi düşünüyor. Nede olsa elektronik sayaç.

aliharbiye
23-11-2012, 19:48
Arkadaşlar parayı yatırmıyacam. zaten peşinde yatıracak gücüm yok. akıllı sayaç test masasından ne çıkacak diye merak ediyorum. kaldıki arkadaşlar bu sayaçların yazılımları sadece tedaşta var. başka yerde yok. elektrik tasarrufunu sanki sayaçta bile bile ayarlıyorlar gibi bir durum söz konusu?..
Nötig. Müslümbaba ilgine teşekkürler. Acaba testr masasından sayaç geçmese diyorum, valiye çıksammı hiç aklıma gelmedi faydası olurmu acaba?.

murat53
23-11-2012, 21:48
bu devlete bişey diyecem terbiyem müsade etmiyor
o kaçak kulananların hesabını bize kesiyorlar

rselturk
23-11-2012, 22:56
Ali Dost,sen "Deli Dumrul" hikayesini bilir misin? Eline yetki geçiren herkes kendini Deli Dumrul sanıyor.Toplumsal hayatımızın en tepe noktasından emeği ile geçinmeye çalışan biz zavallı insanlara varıncaya dek haraca bağlanmış durumdayız.Belkide çok sevgili Suriyeli konuklarımız nedeniyle açık veren bütçeye çaktırmadan "yama"proğramı uyguluyorlar.Zira trafik cezalarından da şu kadar gelir bekleniyor,diye fasıl var.İnanmayan sorsun,araştırsın! Üzüldüm,Bu kadarıyla geçmiş olsun!...:wave:

Creed
23-11-2012, 23:08
ali hocam öncelikle selamlar işyerinde ufo tarzı ısıtma cihazı kullandın mı acaba yada birileri senin elektrik hattını cekmesinler saga sola iyice bakıtsaydın

muslum-baba
23-11-2012, 23:29
aliharbiye abii... sen yurt dışında oturuyon yani demek istediyim bu olay türkiyede olmuyor demekki avrupadada bizden aşaa değil...garip bi olay allah yardımçın olsun....

hakan_77
24-11-2012, 00:01
trojenden dolayı zorla mesaj yazdım öncelikle giçmiş olsun ali harbiye şimdi oturduğumuz binada har ay 200 tl ve üzeri geliyor neden okadar pahlı diye soruyorsun şantiye işi neyse aysonu saati tuttum 1600tl tuttu buayınki ama salonda yönetici 200tl yazmış yeni taşınmıştık binaya bilbediğin zaman hiçkimse yardım etmez insana bir dişi vatandaş bina yöneticisi olmuş ne yapıyor diğer leri daha beter işte

turgayesendag
24-11-2012, 00:29
hakikaten akıllı sayaçmış noksan yazmıyor fazla yazıyor.geçmiş olsun bu durum kimsenin birşey bulacağını sanmam mahkemeye versen avukat masrafı mhkeme msrafı kim bilir yanında neler çıkar allah bilir işin zor ama bu durumu çöze bilirsen bu duruma düşmüş kişilerede yol göstermiş olursun.allah yardımcın olsun

xfles7837
24-11-2012, 00:57
Bu ülkede değeri olmayan tek şey İNSAN,

MUTAF
24-11-2012, 03:08
tek suçun TÜRKİYE CUMHURİYETİ vatandaşı olman

Hilmi
24-11-2012, 10:32
Allah yardımcın olsun arkadaşım valla çok üzüldüm inşallah sayaç bozuk çıkarda sorun çözülür ama öyla yada böyle parayı öde derler sana iki ucu b.. değnek misali herşey gönlünce olsun fazla sıkma canını Saygılar...

MOKUR33
24-11-2012, 10:39
geçmiş olsun usta.
buradada millet gözünü açtı artık.elektrik veya su,faturası kabarık gelirse,bir önceki kesilmiş faturayla en son gelen faturaya bakıyor ve aradaki klovat veya su saatindeki rakamları hesaplıyor ve hesap makinesi ile kaç tl ödeyeceğini kendisi çıkarıyor.itiraz etme şansı oluyor ve net ödemeyi kendileri çıkarıyor.elektrik ve su ödemelerini kontrolsuz alıyorlar.550.00 tl su faturası geldi 2 yıl önce,memur diyorki,damla damla kaçmış bilmem kaç ton harcamıştır dedi ama,onu diyen senmisin.belediyeyi başına yıkacaktım.550 yi bağıra çağıra 280 tl yee düşürdüm.bundan sonra bana böyle fatura gelirse burayı tepenize yıkarım dedim.şimdi 40-45 tl geliyor.
adamına göre fiyat biçiyorlar.kimse diyemez dürüst fatura geliyor diye.
van a bilmem nereye toki yaptıracağına,beleş ,maaşa bağlayacağına, elektrik su vermezler. sevgili kurt kardeşlerim dedimi deli oluyom.:rant: hakkımız haram olsun.anamızı ağlattılar vergilerle,bizde inek gibi fatura ödeyelim.bu hükümetin bu yönünü hiç sevmiyorum :yell:

aliharbiye
24-11-2012, 10:40
Arkadaşlar öncelikle ben yurt dışında yaşamıyorum sadece yaşadığım yeri yazmak istemedim, tabii bazı arkadaşlarda nerde yaşadığımı çok iii biliyorlar. şimdi esas konumuza geçelim. hepiniz o kadar iii mesajlar yazmışsınızki hepinize ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum. arkadaşlar bu yanlışları nasıl düzeltebilir, ne yapabiliriz, tedaş kurumu bizim TÜRK vatandaşı olduğumuzu bilmiyormu. tabikide biliyor. ama suriyeli kaçak elektrik alsın ona bir şey yok her türlü sahte ve teberrum ücretleri bizden telafi etmeye çalışırlar. çok affedersiniz eşek gibi çalışıyoruz, insan gibi yaşayamıyoruz. özellikle son zamanlarda tedaş tam olarak raydan çıktı, onlar ne yapsalar reva yerinde ve mübah. ama vatandaş hakkını aramaya gelince her türlü üç kağıda baş vurarak kendi vatandaşını sömürmek çalmak aşırmak, çoluk çocuk rızkını yemek için her yola baş vuruyorlar. allahlarından bulsunlar ben faturayı yatırmamakla inat edecem ve gelişmelerden sizi haber edecem bakalım ne olacak. MALESEF TEK SUÇUMUZ TÜRK VATANDAŞI OLMAK. saygılarımla aliharbiye.

simeda
24-11-2012, 10:46
Türkiye kadar halkı sömürülen ve halkını yönettiğini zannedip cebini dolduran bir ülke yok sanırım.bizi bu yönetiğini zannedenler öbür tarafta nasıl hesap verecekler bilmiyorum.bunlarda .hepsi hırsız bunların.

aliharbiye
28-11-2012, 19:51
Arkadaşlar bir kaç gün içinde ne oldu yazıyım size, tedaş toroslar kurumunda birinin yardımıyla halkla ilişkiler müdürünün yanına gittim, durumu anlattım oda bana dediki, bak şimdi senin sorunun eski saatle ilgili değil. yeni saat ile ilgili sorunun var dedi. hemen git yeni saat al tak ve o saati tedaştan adamlar mühür için geldiğinde sana fatura verecekler, onu elektrik sayacı ile beraber bana getir, ben hem elektrik sayacını hemde dilekçeni takip edecem dedi. bende hemen makel marka yeni elektrik sayacı alıp taktım, taktığım günde tedaş kurumunda çalışan ve başıma bu çorabı ören memur geldi. arkadaşlar lütfen yanlış anlamayın varya ona öğle bir baktım şeytan vur gebert şu herifi diyor. allahta yok yapma diyor. neyse bende kötü bir şeyler doğmasın diye çok ılımlı ve nazik davrandım. ama memur varya tam dayaklık. nedense insanlara insan gibi davranmaya alışkın bir tip değil. tam dayaklık. neyse kendi taktığı akılsız elektronik sayacı aldı, götürdü. şimdi ise ben bekliyorum bakalım ne olacak, 9. aydan beri elektrik faturası yatırmıyorum. umarım 3 ayda fazla bir şey çıkarmazlar bana. zaten nedense hep kabak başımda patlıyor. ard arda 3 elektrik sayaçlarının parası benden çıktı. eski söktükleri kadranlı saati ben satın almıştım. sonra onlar kendilerinden elektronik sayaç taktılar, arızalı çıktı. ardından ben makel marka yeni bir sayaç aldım ve taktım. bu gün 3. gün harcamam 3kw. Peki arkadaşlar şimdi bu durumda onları arızalı çıkan elektronik sayacın parasını geri iade olmuyacakmı yoksa yine onu benim başımamı yıkacaklar. allahlarından bulsun. tedaş kurumunun allah belasını versin adamalar vatandaşı soymak için hep beraber birlikte hareket ediyorlar. kime gitsen git faturayı yatır dedi. kimsenin ve vicdanı ne imanı kalmış. bide müslüman diye geçiniyorlar. yazıklar olsun.