PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 8000 xcam plus pcm Horizantaller yok

marina
11-10-2006, 22:17
ustalarım elimde bir cihaz var vertikal yayınlar fakat horizantallerde sinyal almıyor,tuner çıkışlarında 12v ve 15v ölçüyorum.317 değiştim olmadı,b772 değişti olmadı.Aynı sisteme 5-6 farklı makina takıp denedim hepside sorunsuz yani sistemde herhangi bir problem yok.Aynı makinayı diseqc'siz başka bir sistemde takıp denedim yine aynı.Anlıyacağınız cihazdan kaynaklanan bir sorun var.317nin solundaki D4 kısadevre veriyordu değiştim yine aynı.Tuner çıkış voltajlarının 13 ve 18 olması gerekirken bizimkinde 12-15v çıkıyor.Acaba sorun Tunerden olabilirmi,birde tunerin arızalı olduğunu nasıl tespit edebilirim?Saygılarımla

Admin
11-10-2006, 22:26
Sorunun servise gitmesi lazım.Benimde başıma geldi bir defasında Cihaz sizind ediginiz gibi V yayınlarını alıyor H yayınlarını almıyordu lnb leri degiştirdik,kabloyu degiştirdik malesef banamısın demedi next firmasına tekrar gönderdik .Bence servise muracaat ediniz..

marina
11-10-2006, 22:31
Hocam cihaz servisten daha yeni geldi inanın tam 45 gün bekledim.Cihaz doğru dürüst açılmıyordu sök tak 10-15 defadan sonra açılıyordu gitti geldi bu seferde bu sorun var.Bilmiyorum naapsam bi 45 güne daha sinirlerim dayanırmı?
bide garanti kapsamında olmazsa ne kadar ücreti olur bilginiz varmı

marina
11-10-2006, 22:33
cihazı direkt firmaya gönderiyim diyorum daha önce servise(!) vermiştim başıma bunlar geldi.Firma bilgileri nedir? saygılarımla

Admin
11-10-2006, 22:41
cihazı direkt firmaya gönderiyim diyorum daha önce servise(!) vermiştim başıma bunlar geldi.Firma bilgileri nedir? saygılarımla

Only the registered members can see the link bu adreste olması lazım.İlkönce firmayı arayın durumu anlatın .eger onay verirlerse cihazı yollarsınız kargoylave kısa sürede teslim edeceklerinden eminim.Zamanında içine sırf su dökülmüş cihazı bile biz bu firmaya gönderdik yapmışlardı.Siz bence ana firmayla baglantı kurun