PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kartal'a müjdeli haber!

Roc72
12-10-2006, 10:49
Only the registered members can see the link
Beşiktaş Kulübü, BJK Fulya Süleyman Seba Projesi'nin inşaat ruhsatının alındığını açıkladı. Beşiktaş Futbol Takımı'nın Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri'ne taşınmasının ardından Fulya'daki eski tesis alanı, siyah beyazı kulübün geleceğini garanti altına almak ve gelirlerin artırlması amacıyla, "Beşiktaş Fulya Süleyman Seba Projesi" adı altında yeniden yapılandırılmasına karar verilmişti. Ancak bugüne kadar inşaat ruhsatının alınması konusunda çıkan sorunlar projenin geçikmesine neden olmuştu.

25 Temmuz 2005'de yıkım ruhsatı alınan projenin, 21 Kasım 2005 tarihinde kazı ve iksa ruhsatının alınmasından sonra 11 Ekim 2006 tarihi ile inşaat ruhsatı da alındı ve projenin gerçekleştirilmesi için tüm sorunlar giderilmiş oldu.

İLHAN DURUSOY: "PROJEYİ 2008 YILI SONUNDA BİTİRMEYİ HEDEFLİYORUZ"

Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Beşiktaş Yatırımlar Komitesi Başkanı İlhan Durusoy, Beşiktaş Fulya Süleyman Seba Projesi inşaatının hızlanarak devam edeceğini söyledi. Durusoy yaptığı açıklada şu cümlelere yer verdi: "Biz en başından beri bu runsatı alacağımızı biliyorduk. Ancak bazı istemediğimiz durumlarla karşılaştık. Beşiktaş yönetimi olarak doğru yolu izledik ve hakkımız olan ruhsatı aldık. Kulübümüzün geleceği adına alınmış tarihi bir karardır. Camiamıza hayırlı olsun. Şu an itibari ile projenin bitiş tarihini 2008 sonu olarak belirledik. O gün geldiğinde ne kadar önemli bir iş yaptığımızı daha iyi anlayacağız."

Öte yandan Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal, bugün Akaretler'deki kulüp binasında siyah beyazlı takımın başkanı Yıldırım Demirören'i ziyaret etti. Ziyarette İkinci Başkan Murat Aksu, Genel Sekreter Kenan Öner ile Yatırımlar Komitesi Başkanı İlhan Durusoy da bulundu.

İSMAİL ÜNAL: "YAVAMA GELDİM"

İsmail Ünal, Beşiktaş'ın bir taraftar olarak ziyaret etmenin önemine işaret ederek şöyle konuştu: "Bir Beşiktaşlı Belediye Başkanı olarak ziyaret etmek de önemli. Sayın Başkanı, Yönetim Kurulu'nu seçildiği günden beri ziyaret edememiştim. Güzel bir ziyaret oldu. Beşiktaş'ın önünde zor ama başarılı olacağına inandığım bir zaman var. Avrupa ve lig maçları var. Bu noktada da başarılar dilemek istedim. Sayın Başkan da son 2 Avrupa seyahatine beni davet etti ve kendisine de bir nezaket ziyaretinde bulunup başarılar diledim. Beşiktaş'ı konuştuk. Beşiktaş ile ilgili neler yapacağını kendisi anlattı. Beşiktaş Belediyesi olarak Beşiktaş'ın yanı sıra Galatasaray ve Fenerbahçe ile de ilişkilerimiz ileri düzeyde. Onlara da istekleri noktasında katkılar vermeye çalışıyoruz. Ben sporun içinden gelen, Beşiktaş Jimnastik Kulübü Genel Sekreterliği'nden gelen bir insanım. Yuvama geldim. Yuvamda sevgili Başkan'la birlikte Beşiktaş'ı konuşuk, hoş bir sohbet oldu."

DEMİRÖREN: "İSMAİL ÜNAL'A FULYA PROJESİ'NE VERDİĞİ DESTEKTEN DOLAYI TEŞEKKÜR ETMEK İSTİYORUM"

Demirören ise İsmail Ünal'a ziyareti için teşekkür etti. Yıldırım Demirören, "Seçildikten sonra ilk defa ziyaretimize geldi. Bizim için bir onur, bir şereftir. Ayrıca kendisine Beşiktaş için çok önemli olan Türkiye'de sabit geliri olan tek kulüp projesi bittiği zaman, ki inşaatı bitiyor; Fulya Projesi'ne verdiği destekten dolayı teşekkür etmek istiyorum. Kendisi ile Beşiktaş'ı konuştuk. Kendisi yıllardır Beşiktaş'ın içinde olan bir insan. Bundan sonra da olmaya devam edecek. Güzel bir sohbet oldu. Kendisine tekrar teşekkür ederim" diye konuştu.

ufuk
12-10-2006, 11:07
bilgi için teşekkürler