PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sabit Yönden 5 Uydulu Çanak Anten BAFF Hakkında Yorumlarınız

Editor
13-01-2013, 16:10
Astra28 yada Arabsat 26 Uydusuna sabitlendiğinde

Tek Çanak Anten ile 5' ile 42' arasındaki uyduları izleme imkanı

Tek Yönden Alınabilen Uyduların Listesi

Türksat 42

Astra 28.2

Astra 19 1KR

Hotbird

Eutelsat W3

Sirius 5

BAFF MultiFocus Çanak Anten

Çatıların ve öngörünümüne açık alanların çanakla dolmaması için pek çok çare düşünülmüş. Tabi birinci çare aynı uydudan gelen yayınların sinyallerinin civarda diğer ihtiyacı olanlarla paylaşılması. Bu bireysel sistemler için çok uygun ve gerekli bir çözüm, ama çoğu zaman çeşitli nedenlerle uygulanamıyor. Çanak sayısını azaltmak için ikinci çare de birden çok konumdaki uyduların tek çanakla alınması. Birbirine çok yakın uyduların çeşitli çanak tipleri ve ilave multifeed aparalar ile alındığını biliyoruz.
Burada püf noktası uyduların birbirinden uzaklaştıkça çanağın daha küçük yüzeylerinden etkili şekilde yararlanılabiliyor olması nedeniyle giderek olanaksız hale gelmesi.
BAFF Multifocus özelliği birbirine yakın uydulardan 5 Adet ‘ e kadar LNB takılarak 5 ayrı uydu yayını alabiliyor olmasıdır. Takılan her LNB aynı büyüklükteki çanaklar kadar verimli ve montajı çok kolay. Uydudan gelen sinyal bir çizgi üzerinde oluşturulan çok sayıdaki odağa yansıtılıyor. Her LNB ortalama 85 Cm’lik anten kadar sinyal seviyesine sahiptir.
BAFF MultiFocus‘un hareketli sistemlere göre birden fazla avantajı vardır ;
Uydular arasında kanal değişikliği yapıldığında bekleme süresi olamaması,anten sabit olduğu için malzeme aşınmasında olmaması .

Only the registered members can see the link

Editor
13-01-2013, 16:10
Çanak antenin fiyatı 150 tl civarı 30 tl de kargo istiyorlar toplam 180 tl bu çanak anteni kullananlar yorumlarınızı bekliyoruz kullanmasınızda bekliyoruz yorumlarınızı..

Baldemir
13-01-2013, 17:26
Fiyatı biraz pahalı gibi duruyor. İyi bir işçilik olursa diğer normal çanaklarla da bu yapılabiliyor.

Volkan
13-01-2013, 18:00
Çanak antenin fiyatı 150 tl civarı 30 tl de kargo istiyorlar toplam 180 tl bu çanak anteni kullananlar yorumlarınızı bekliyoruz kullanmasınızda bekliyoruz yorumlarınızı..

almayımı planlıyorsun.

Editor
13-01-2013, 18:21
almayımı planlıyorsun.

Bir abimiz varda ona almayı düşünüyoruz:45:

Volkan
13-01-2013, 18:57
Safranbolu Orman işletmesinin karşısındaki bir sitede daha kapsamlısını kullanan var. hatta buna lnb ilavesi yaparak 42 ile 28 arasındaki uydulardanda yararlanabilirsiniz. Resimdeki çanak delikliye benziyor buda rüzgarlı havalarda avantaj. Eğer kullanıcıya 90 lık canağın aldığı kanallar yetiyorsa kullanışlı denılebilir. Ama astra 19 hepsini seyretmek isterim derse o biraz zor. Yanı astra uydusunda aldığı kanal sayısına razı olacak.

karavca
09-03-2015, 14:51
delikli olan modelinden aldım ve kurdum. kuruluma türksat ile başladım. saatlerce boşuna uğraşıdan sonra -nasıl olsa türksat çanağım var, bari yabancıları ayarlayayım deyip hotbird uydusuna yöneldim. lnb çubuğunun alt tarafında olarak, 5 dakkaya kalmadan hotbird buldum. sinyal seviyesi 58 lerde idi. fitonları ters çevirip çubuğun altına aldım. lnb nin yan tarafında bir kaç santim uzağında sirius 4,8 hemen buldum. astra 19,2 parmak hesabı anında buldum. sinyal seviyesi 45 lerde idi. ancak lnb sabitlediğim çubuğun diğer tarafında hiçbir uyduyu bulamadım. sanırım çanağın yapısında bir sorun var. anten kuracak yeri olmayanlar için bu anteni tavsiye ederim. onun dışında kesinlikle alınabilecek bir anten değil.

edit: yer: manavgat/antalya

infilak15tr
12-03-2015, 14:10
arkadaslar ıyı gunler macaristanda canak ıslerı ıle ugrasıyorum canak anten her ne kadar 90 85 cm desede 60 cm lık canak gorevı goruyor. turkıyedekı yabancı platformlar zor oldugu ıcın tavsıye etmem ayrı ayrı yada daha buyuk caplı canak anten almanız gereklıdır. ama avrupada ıs gorur gene zaten avrupa ıcın tasarlanmıstır... saygılrımla...

mustiusa
10-09-2015, 12:28
merhaba istanbuldan bu canak ile 46-42-ve 13 alabilirmiyim acaba catiya iki canak koymak istemiyorumda bilen arkadas cevaplarsa sevinirim tesekkurler...

roki
10-09-2015, 20:32
İyi güzelde ayarlaması zor olur bence ve Bulgaristan'dan alabilirmiyiz şu 5 tane uyduyu