PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MTV'nin izlenme rekorları kıran 'Jackass' programında Bu adamlar 'At dışkısı'Yiyiyor.

ruzgarm
14-10-2006, 14:05
Bu adamlar 'at dışkısı' seviyor!
MTV'nin izlenme rekorları kıran 'Jackass' programının yerli versiyonu çılgınlıkta sınır tanımıyor.
Aynı evi paylaşan altı kişinin heyecan uğruna kendilerine çektirdikleri eziyetleri konu alan 'Mayday Mania' adlı yayın büyük ilgi görüyor. Alp Kırşan'ın sunduğu programda, ev sakinleri tüylerini tütsülüyor, çiş içiyor, gitar parçalıyor.

Başlarında gitar kırıp tüylerini tütsülüyorlar

MTV'nin izlenme rekorları kıran 'Jackass' adlı programının Türkiye versiyonu 'Mayday Mania' adıyla S'nek TV ekranlarında yayınlanıyor. Program, oyuncu Alp Kırşan'la aynı bekar evini paylaşan beş kişinin kendilerine yaptıkları eziyetleri gözler önüne seriyor. Asfaltta ayakkabıyla kayak yapmaktan çiş içmeye, kendilerini dövmekten at dışkısı yemeye türlü çılgınlıklar yapan ev sakinlerinin maceralarını seyirciler ilgiyle izliyor. Programın fikir önderi Alp Kırşan'la bu son moda çılgınlığı konuştuk...

* Kendine acı çektirme çılgınlığı nasıl doğdu?

MTV'de 'Jackass' diye bir program var. Bu çılgınlık dünyaya oradan yayıldı. Programı Türkiye'ye uyarlamak benim fikrimdi. Önce Number One TV'de yayınlandı. Sonra S'nek TV'ye geçti. Şimdi iki özel kanal programı transfer etmek istiyor.

* Bu çılgınlık içten gelen bir şey mi, yoksa ekmek parası için mi?

Kesinlikle içten gelen bir şey. Takımda herkes okuyor ya da çalışıyor. Burak'ın pencere fabrikası var. Alp, sanat yönetmenliği okuyor. Mustafa, Sivas Devlet Tiyatrosu oyuncusu. Uğur, Kenan Doğulu ve Serdar Ortaç'ın imaj danışmanı. Eren de grafik okuyor. Yani para derdimiz yok.

AT DIŞKISI YİYORLAR

* Bu zamana kadar programda ne tür şovlar yaptınız?

Elektrik tabancasını vücudumuzun her yerimize dayadık. Çiş içtik. Kırmızı biberi burundan çektik. Kızlara tokat attırdık. Bana araba çarptı. Birbirimizi bayılttık. Vücut tüylerimizi tütsüledik. İnek ve at dışkısı yedik. Kafada gitar kırdık. Hülya Avşar'ın dizinde floresan patlattık.

* Size katılmak isteyenler var mı?

Katılmak isteyen çok kişi var. İş adamları, öğrenciler, kadınlar... İstanbul'daki üniversite öğrencilerinin yüzde 60'ı bana göre bu eğlenceyle ilgileniyor. Ataşehir'de üniversite öğrencilerinden oluşan bir grup var. Onlar da her gece kendi aralarında takılıyor. Sık sık haberleşiyoruz.

KÖPRÜDEN ATLAYACAĞIM

* Evde mi yapıyorlar bu çılgınlıkları?

Sokaklarda. Yeni bir yöntem bulunca birbirimize söylüyoruz. Son bulduğumuz yöntem, arabanın bagajından sarkıp ayaklarını yere sürtmek, su kayağı yapmak gibi. Ayakkabı parçalanıyor. İyi tutunmazsan hızla yere yapışıyorsun.

* Tehlikeli şeyler yapıyorsunuz. İzleyicileri uyarıyor musunuz?

Hayır. Zaten bizi izleyenler çok eğlendiklerini ya da çok şaşırdıklarını söylüyor. Ayrıca kimse bizim gibi eğlenmek zorunda değil.

* En çılgınca isteğiniz nedir?

Boğaz Köprüsü'nden içi süngerle dolu bir gemiye atlayacağım ekipmansız, çıplak.

Sınırları zorlamak hoşlarına gidiyor

'Mayday Mania' aynı evi paylaşan altı bekar erkeğin maceraları gözler önüne seriyor. Kendilerine zarar vermekten zevk alan bu gençlere Lola adında bir de köpek eşlik ediyor. Gençler yaptıkları çılgınlıklar yüzünden çeşitli sakatlıklar da geçiriyor. Örneğin, kısa süre önce Alp Kırşan ikinci kattan aşağıya atlayıp ayağını kırdı.

Heyecan bağımlısıyım

* Programda ikinci kattan atlayıp ayağınızı kırdınız...

Ben bir heyecan bağımlısıyım. 12 yaşımdayken teyzemi çöp konteynırına atmıştım. Daha önce de üçüncü kattan atlamıştım.

* Bu tutkunuz kız arkadaşlarınızla ilişkinizde problem teşkil ediyor mu?

Bu yüzden ayrıldığım bir kız olmadı. Onlar da bu ortama alışıyor ve bazen benden daha deli şeyler yapmaya kalkıyorlar. Ama aileleri sorun çıkarabiliyor. Benim ailem çılgınlıklarıma aşina ama kızların aileleri bu tarzı sevmiyor. Aslında bu durum umurumda bile değil. Kızların aileleri için değişemem.

SABAH

CABBARİ
14-10-2006, 15:23
zaten insanoglunun bir onu yemediği kalmıştı oda tamam artık dünyanın sonunu beklemeye başlamak lazım
selametle...

lazer
14-10-2006, 16:54
daha bakalım neler görücez

umuter
14-10-2006, 17:02
çok ilginç bi yarışma daha doğrusu eğlence tarzı inşallah gençlerde onlardan esinlenip okullarında taşkınlıklar yapmaya kalkmazlar çünkü o zaman o yedikleri b...k olur her taraf işin b...ku çıkar yanii

Özgür Erge
14-10-2006, 17:20
vay be ben ilk baktığımda yabancılar yapıyo zannettim ama bizim türklermiş meğer