PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ucuz elektrik dönemi

zekı62
08-02-2013, 19:14
Artık meskenlerde de yüzde 15 ucuza elektrik kullanılabilecek.
Serbest tüketici limitini 5 kat aşağı çeken EPDK, bu sayede sanayi kuruluşları ve ticarethanelere sağladığı ucuz elektrik uygulamasını meskenlere de açmış oldu. Uygulama ile faturası 150 TL’yi aşan tüketiciler elektriği yüzde 15 indirimli alacak.

Only the registered members can see the link

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) 1 Şubat’ta 4628 Sayılı Elektrik Piyasası Kanunu’na dayalı olarak aldığı kararla serbest tüketici limitini yıllık 25.000 Kwh’ten 5.000 Kwh’e düşürdü. 2001’den bu yana serbest tüketici limitinde rekor bir düşüşe imza atan EPDK, bugüne kadar sanayi kuruluşları ve ticarethanelere sağladığı ucuz elektrik uygulamasını meskenlere de açmış oldu. Buna göre elektrik faturası yaklaşık 150 TL’yi aşan tüketiciler, tedarikçisini değiştirmek suretiyle, elektriği daha ucuza satan perakende satış şirketlerinden yaklaşık yüzde 15 indirimle kullanabilecek.

2015 yılında serbest tüketici limitinin tamamen kaldırılacağı:45:

zekı62
08-02-2013, 19:28
tedarikçisini değiştirmek suretiyle,

Tedarikci

“Tıpkı GSM şirketlerinin cep telefonu kampanyası ile müşteri çekmesi gibi, enerji şirketlerinin bazıları da 24 ay hizmet taahhüdü veren müşterilerine bedava beyaz eşya verebilecek veya doğalgaz, internet, telefon gibi hizmetlerde indirim yapabilecekler

rselturk
08-02-2013, 22:15
Zeki Dost,dediğiniz bence olanaksız!Neden mi? Bir alanda ancak bir tane elektrik tedarikçisi var;oda kendisiyle rekabet edecek hali yok ya!Ama GSM şitketleri gibi üç tane olsaydı,dediğiniz olurdu.Bildiğiniz gibi elektrik dağıtım özelleştirmeleri büyüklüğüne göre ya il bazında,ya da bölge bazında yapılıyor...:wave:

hallederiz
09-02-2013, 09:34
bu adeta insanlarla dalga geçmek bence ... çünkü meskenlerde 150 tl yi elektrik parası geçmezki ancak zengin bazı kişiler geçebilir oda evde klima kullanıyor ise öyle klimayıda kimler kullanıyor zenginler kullanıyor....yani kısacası her zaman olduğu gibi yine zenginler düşünülerek çıkartılmış bir yasa

aliharbiye
09-02-2013, 09:51
saçma sapan bir karar. önemli olan elektriğin ucuz satılması.. eeee 150 liralık fatura bekliyecezde 100/15 indirim olsun. bunlar varya! elektrik kurumu çalışnıyla beraber beş para etmez insanlar. topu adi şerefzede. suriyelilere bedava elektrik. yurdum insanına yüksek fatura bol yüksek matrahlı ceza. ama suriyeli oldumu yüzsüzlerin yüzü kızarmadan kaçak elektrik bağlarlar. resmi kurumlara vergi dairesi hariç ödediğim bunca parayı helal etmiyorum. inşallah yemeden mefta olurlar.

xfles7837
09-02-2013, 13:10
bu şirket 2013 yılında ücretsiz değiştirecekleri sayaçları hükümetin de göz yummasıyla 2012 yılının son aylarında parasını vatandaştan alarak değiştirdiler. enerji bakanı da geriye dönük işlem yapamayacaklarını açıkladı. bunların vatandaşa hizmet etmedikleri ortada.

umuter
09-02-2013, 16:13
150 lira kazık yedikten sonra %5 kazıkta indirime gidilecek benim anladığım bu oldu haberden :) :)

uzun lafın kısası zaten bir mesken 150 lirayı geçecek kadar elektrik tüketiyorsa ödeme bütçesi iyidir...artı bu %5 lik indirim neye uygulanıyor? yani 150 liraya kadar normal alınıyorsa mesela 160 lira fatura geldi bu durumda sadece 10 tl lik rakama % 5 indirim mi uygulanacak?
eğer öyle ise toplam indirim 5 kuruşa tekabül eder bu da komik bir rakam :D

Admin
09-02-2013, 16:14
150 lira kazık yedikten sonra %5 kazıkta indirime gidilecek benim anladığım bu oldu haberden :) :)

uzun lafın kısası zaten bir mesken 150 lirayı geçecek kadar elektrik tüketiyorsa ödeme bütçesi iyidir...artı bu %5 lik indirim neye uygulanıyor? yani 150 liraya kadar normal alınıyorsa mesela 160 lira fatura geldi bu durumda sadece 10 tl lik rakama % 5 indirim mi uygulanacak?
eğer öyle ise toplam indirim 5 kuruşa tekabül eder bu da komik bir rakam :D
Ya hoca sen neredesin ya bir gittin gidiş o gidiş

umuter
09-02-2013, 16:16
Ya hoca sen neredesin ya bir gittin gidiş o gidiş

ışığı gördüm geri geldim :D:D yok yaw işte o zamanlar biraz bahsetmiştim bazı meseleler vardı epey zaman oldu geldik artık Allah'ın izniyle 7/ 24 devam :)

Admin
09-02-2013, 16:21
ışığı gördüm geri geldim :D:D yok yaw işte o zamanlar biraz bahsetmiştim bazı meseleler vardı epey zaman oldu geldik artık Allah'ın izniyle 7/ 24 devam :)
Tamam hocam inşallah ya :45:

chris db
09-02-2013, 18:20
anlat anlat hep aynı nakarat bu ne ya adamla resmen dalga geçiyorlar yok abicim böylesi önemli konularda asla vatandaşa müspet bir haber yok...

rselturk
09-02-2013, 23:07
Dostlar,ben evde elektrik kullanan zengin(!) şanslılardanım.Oturduğum ev çok lüks:Kalorifer yok,baca olmadığı için soba da kurulamıyor.5-6 yldır balkona açılan bir bacayla Gazyağı kullanarak ısınmaya çalışıyorduk.Ama son üç yıldır gaz yağı fiatları litre bazında motorini geçtiği için onu da kullanamaz olduk.Çaresizliğe mahkumiyet derler ya,işte öyle!Biz de zoraki zengin burjuvaziden sayılmaya başlandık.Klimalı olduk yani.Varsa özenen "Allah o na da versin!"demeye dilim varmıyor.Allah herkese iyi geçim versin!
Biraz da içaçıcı haberlerden konuşalım:Güzel ülkemde "Kredi kartı borçlusu" milyonları geçmiş.Belki bu borçlar "neden böyle?" diye bizleri düşünmeye zorlar.Suriyeli sığınmacıların sayısı bir büyük kent nufusuna denk gelecek düzeye ulaştı.Bakın ne kadar "misafirperver" bir halk olduğumuzu görün.Dişten-tırnaktan artan onlara gidiyor!Sayın Başbakanımız sanırım hidayete ermiş olmalı:Dün derdest edip hapse attırdığı subaylara "bu kadar da içerde tutulur mu?" diye yargıya verip veriştiriyor.Timsahın da gözyaşları varmış...Ama benzer eleştiriler ABD elçisinden gelince,birden ulusalcılığımız hortlayıveriyor.Evet bu denli sevindirici(!) haberler çok ta,sayfaları benim doldurmam ayıp olabilir.Dostlara yer kalsın!Kalın sağlıcakla!...:present::present::present: