PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Albea Torpido da bazı yerler yapış yapış oldu

Volkan
17-02-2013, 14:30
Arkadaşlar FIAT albea aracım var. Malesef torpidonun bazı yerlerinde sebebini bilmediğim nedenlerden dolayı yapış yapış oldu. Sanki torpidonun üst derisi kalkmış altından yapışkan cıkıyor bez falan sürünce yada başka bişi tüyleri kalıyor ve mat bir görüntü meydana geldi. Arabanın içi çok kötü gözüküyor. Siz ce bu neden olabilir fikri olan varmı ve nasuıl bu sorunu ortadan kaldırabilirim.

Admin
17-02-2013, 14:40
Hocam geçmiş olsun acaba arabanın kalorifer tesisatında sorun olabilirmi acaba eridi diyorsun ya

Volkan
17-02-2013, 15:15
kalorifere yakın yerlerde bir sorun yok. Nasıl anlatayım cama bant yapıştıtırsın bantı cıkarınca yapışkanı kalırya öyle bir şey oldu.

Admin
17-02-2013, 15:32
kalorifere yakın yerlerde bir sorun yok. Nasıl anlatayım cama bant yapıştıtırsın bantı cıkarınca yapışkanı kalırya öyle bir şey oldu.
Entresan bir durum gercekten yaz ayı desek yaz ayında değiliz torpido guneş almış falan olur deriz bambaşka bir durum var bu işte:49:

Volkan
20-07-2013, 15:35
Sorun tam gitmesede çözmüş durumdayım..

Özellikle araçlarınızın torpidosuna Sprey şeklinde satılan torpido parlatıcısı yada torpido sütü diye tabir edilen parlatıcıyı kullanmayın. Bu ikisi özellikle sıcak havalarda kullanılıp torpido güneş alırsa torpido mahvoluyor ya catlamlar yada dediğim gibi yapış yapılş yapış oluyor ve bu yapışkanlığı gideremiyorsunuz.

Sonuç olarakta torpidoda istemediğiniz lekeler ve bozukluklar meydana geliyor..

Ben sorunumu Bir arkadaşın tavsiyesi ile Badem yağı ile çözdüm. Oto aksesuarcılarında satılan kaliteli badem yağlarınızdan kulanmanızı tavsiye ederim.. Ben şu an bu şekilde idare ediyorum ama biraz daha ilerisi olsaydı mecburen torpidoyu yeniden kaplatcaktım.

Birde torpidonuza kolonya- alkol ve deterjan içeren sıvılar ile temızlemeyenın. nemli bez ile slip temizlemeniz en iyisi.

sertali
20-07-2013, 16:09
arkadaşım senin plastiğin üst tabakadaki koruyucu erimiş alkol ile silersen düzelir

securityizmir
26-12-2014, 18:44
alkol tiner deterjan vs herseyi denedim hatta izopropil alkol bile buldum olmadı...
sadece ve sadece o kötü yapışkanlık tabakasını
saf solvent ile çözdüm..
şimdi 10 numara sıfır ayarında oldu.. ama dikkatli kullamak gerek.. topidoyu komple bozarbilir... bir kez ufak bir yerde yan etkisi varmı diye deneyin...
kapılar acıkken yapın soluması tehlikelidir..

Volkan
04-01-2015, 14:12
alkol tiner deterjan vs herseyi denedim hatta izopropil alkol bile buldum olmadı...
sadece ve sadece o kötü yapışkanlık tabakasını
saf solvent ile çözdüm..
şimdi 10 numara sıfır ayarında oldu.. ama dikkatli kullamak gerek.. topidoyu komple bozarbilir... bir kez ufak bir yerde yan etkisi varmı diye deneyin...
kapılar acıkken yapın soluması tehlikelidir..

Ayrıca evlerde kullandığımız yağçözlerde işe yarıyor.