PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 18 yaş altı muayene ücreti ile ilaç sorunu.

aliharbiye
21-02-2013, 10:50
Merhaba saygı değer arkadaşlar, aramızda bilir kişi yada eczacı olan varsa, danışmak isterim. benim sağlık güvencem olmadığı için,
ve bağ-kura 70 milyar borcum söz konusu olup. çocuklarıma, sağlık güvenceleri olsun diye 18 yaş altı kayıtlarını yaptırdım. sağlık
ocağıyla ilgili hiç bir sıkıntım yok. yada ben öğle zannediyor olabilirim. şimdi çocuklar sağlık ocaklarında muayene oluyor yalnız
ilaçları almak için eczaneye gittiyimde sorunla karşılaşıyorum. karşılaştığım sorunlar genelde maddi ve ilaç vermeme söz konusu.
eczanede muayene ücreti hasta başına en az 3 lira para alıyorlar. ve bazı ilaçları vermiyorlar, sebebini sorduğum zaman bana sağlık
kurumu, bu ilacı ya vermez diyorlar yada ödemesini yapmaz diyorlar. ve benden parasını istiyorlar. eczaneye gidişimde hasta başına
en az 15-20 lira para alıyorlar benden. ve vermedikleri ilaçlar hariç. sıfır 18 yaş altı sağlık güvencesi nasıl oluyor o zaman?
en çok huylandığım ilaç sektöründe oğluma yazılan ilacı vermemeleri. gerçek nedir. bilmek istiyorum. eczanede 18 yaş altı olan hastaya
ne kadar ücret ödeniyor. ve ilaç vermeme meselesi doğrumu, ben eczanelerin dürüst davranmadığını düşünüyorum. haksızmıyım? saygılarımla aliharbiye.

f.pala
21-02-2013, 12:57
bildiğim kadarı ile reçete başına 3tl alınıyor 3 adet ilaca kadar eğer 4-5 olursada ilaç başına 1 tl alınıyor birde bazı ilaçları ödemiyolar ilaçları aldığımızda bizden fark istiyolar yada benzerini yani ödediklerini veriyolar diye biliyorum anlıyacağınız ille para vermek zorundayız birde yeni duydum acile gittiğimizde hafif bir hastalıksa normal muayene yazılıp yüksek ücret alıyolar.

aliharbiye
21-02-2013, 14:15
benim en çok zoruma giden, sağlık kurumu bu ilacı ödemiyor demeleri. nasıl ödemez neden ödemesinki. ilaç parası olarakta bende her ilaç başına 1tl alınacak dediler ama her gidişimde 20 lira fatura çıkıyor. tuhaf bir şey ya... heee ben para almasınlar demiyorum. ***fi çalışmasınlar ve doktorun yazdığı ilacı kendileri bize vermeme gibi bir şeyde yapmasınlar.

mihdat77
21-02-2013, 17:05
evet arkadaşım burası turkiye suriyeli arapların degeri hastanelerde turklerden fazla hastaneye ilgilenen doktor bile baştan savıyor

yargıç_1
21-02-2013, 17:25
evet arkadaşım burası turkiye suriyeli arapların degeri hastanelerde turklerden fazla hastaneye ilgilenen doktor bile baştan savıyor

bazı hastanelerde dedigin ilgisizlik çok bastan salma bakıyorlar ama bazı hastanelerde öyle degil