PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bilgisayarım çok ağır çalışıyor ?

madoc23
23-03-2013, 22:16
pc bilgileri;

sp 3 win xp

Bilgisayar : intel

pentium 4 cpu 2.00ghz, 768ram 80Gb hardisk( eset antivirüs 4,0474 yüklü)

benim pc çok agır çalışıyor menülerde gezinirken, aynı anda 3-4 tane internet sayfası açmışsam veya herhangi bir sitede müzik dinlerken veya film izlerken donmaya başlıyor işlem yapabilene aşk olsun tutup kırasım geliyor muhtaç oldugum için yapamıyorum :( bana yardımcı olurmusunuz tşkler ederim şimdiden...

yaptıgım işlermler

-format attım, dirverleri yükledim, cclenar ile temizledim windows sistem care ile yine taratıp temizledim yine aynı çok yavaş çalışıyor.:46:

hakan_77
23-03-2013, 22:28
pc bilgileri;

sp 3 win xp

Bilgisayar : intel

pentium 4 cpu 2.00ghz, 768ram 80Gb hardisk( eset antivirüs 4,0474 yüklü)

benim pc çok agır çalışıyor menülerde gezinirken, aynı anda 3-4 tane internet sayfası açmışsam veya herhangi bir sitede müzik dinlerken veya film izlerken donmaya başlıyor işlem yapabilene aşk olsun tutup kırasım geliyor muhtaç oldugum için yapamıyorum :( bana yardımcı olurmusunuz tşkler ederim şimdiden...

yaptıgım işlermler

-format attım, dirverleri yükledim, cclenar ile temizledim windows sistem care ile yine taratıp temizledim yine aynı çok yavaş çalışıyor.:46:

eski cihazlar işlemci ler yavaştır yenilerine göre benimde şuan pc intel penttiun 4 2.66 ghz 256 mb ram olunca çok yavaştır normaldir bide üstüste sayfa birikse öyle olur bide 768ram nedemek en büyüğü 32gb sana yüksek ram lazım ve büyüklüğüne görede hızlı işin hal olur

madoc23
23-03-2013, 22:32
ram 32gb mi? bendeki ram 768mb ? bulabilirmiyz acaba ram buna uygun?

hakan_77
23-03-2013, 22:40
ram 32gb mi? bendeki ram 768mb ? bulabilirmiyz acaba ram buna uygun?

ana kartına göre 4gb 1600 mhz ve üzeri bağlayabilirsin her ana kart çok yüksekgb likleri desteklenmeye bilir iki tane 2gb ayrı ayrı takabilirsin sen yapma
karta zara verebilirsin anlarsan kendin yapabilirsin yeterki kartı takarken baskı kurarak boardı bükme yoksa çöplük olur