PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bayram biletleri açık artırmayla satıldı

Yaban Ali
05-01-2006, 21:10
A.A.

Onur Air, Kurban Bayramı tatili nedeniyle yer bulmakta zorlanılan günler için açık artırmada 80 bilet satışa sundu. Büyük ilgi gören satışta en pahalı bilet 243 YTL'ye İstanbul-Gaziantep hattında alıcı buldu.

Onur Air'den yapılan yazılı açıklamada, en pahalı biletin 243 YTL'ye İstanbul-Gaziantep hattında alıcı bulduğu kaydedilerek, en ucuza (80 YTL) İstanbul-Malatya gidiş-dönüş biletinin satıldığı bildirildi.

Açık artırmanın 2 Ocak Pazartesi günü saat 10.00'da başladığı, dün saat 16.00'da da sona erdiği anlatılan açıklamada, artırmaya katılan 328 kişinin 2 bin 208 adet teklif verdiği, bu süre içerisinde biletlerin satıldığı sayfaların da 16 bin ziyaretçi tarafından incelendiği ifade edildi.

Açıklamada, normal satış ücreti toplam 5 bin 520 YTL olan biletler için 6 bin 325.50 YTL ciro elde edildiği kaydedilerek, aradaki 805.50 YTL'lik gelirin Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı'na bağışlanacağı bildirildi.
Onur Air Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şahabettin Bolukçu da, açık artırma uygulamasının “tanıtım ve bağış” odaklı kampanya olduğunu ve benzer uygulamanın yaz aylarında da sürdürüleceğini kaydetti.