PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türk Tasarımcıların gövde gösterisi

COEMAR
02-11-2006, 21:08
Bu yıl ilk kez uluslararası takvime giren ve uluslararası haline gelen Autoshow Fuarı'na, Türk tasarımcıların imzasını taşıyan otomobiller damga vuracak. Only the registered members can see the link

Ford'un tasarımcısı Murat Güler'in tasarımı Ford Iosis X konsepti ve Volkswagen Grubu'nun Tasarım Başkanı Murat Günak'ın imzasını taşıyan Iroc, Türk otomobilseverlerin beğenisine sunulacak. Her iki konsept otomobilin bir başka özelliği de, bir ay önce Paris'te düzenlenen Uluslararası Otomobil Fuarı'nın ardından ilk kez İstanbul Autoshow'de sergilenmesi
Ford'un geleceği
FORD Otosan, Autoshow'da Ford'un hareket halindeki enerjiyi sembolize eden kinetik tasarım felsefesinin son ürünü olan Iosis X konseptini sergileyecek. Iosis X konseptinin bir başka önemli özelliğide tasarımının Murat Güler tarafından yapılması. Ford Iosis X'in, gelecekte sunulacak bir modelin temsili olarak anlaşılmaması, aksine, Ford'un yeni kinetik tasarım dilini ve detay unsurlarını dışa vuran farklı tasarımları temsil etmeyi amaçladığını belirten Ford Otosan Genel Müdür Yardımcısı Aykut Özüner, "Halihazırda, Ford'un SMAX, Galaxy ve Yeni Mondeo gibi en yeni üretim modelleri kinetik tasarımdan nasiplerini alıyor. Ondan önceki konsept otomobili Iosis gibi, Iosis X de konsept olarak kalacak ve Ford'un üretim modeli olmayacak.
Efsanevi otomobil
VOLKSWAGEN Tasarım Grubu Başkanı Murat Günak tarafından tasarlanankonsept otomobil VW Iroc, sportif ve yenilikçi iç ve dıştasarımı ve teknik özellikleri ile dikkat çekiyor. VW'nin, spor otomobil segmentindeki yeni yüzünü temsil eden 'Iroc' konsepti, ilk kez 33 yıl önceki Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıtılan ve birinci nesli yarım milyondan fazla satan Scirocco modelinden esinlenerek tasarlandı. Alman üreticinin, 1974 yılında piyasaya sunduğu Scirocco, Volkswagen için heyecan verici bir deneyimdi. Küçük boyutlu bu coupe, geniş iç mekatak motorlara ve en önemlisi de uygun fiyata sahipti. Scirocco'dan farklı olarak Iroc klasik bir Coupe değil. Son derece uzun tavana ve nispeten dik bir arka bölüme sahip kademeli olarak tasarlanmış bir spor otomobil.
Only the registered members can see the link

muzo
03-11-2006, 21:02
vallahi değişik bir sitil olmuş ama ben pek beğenmedim

EFE_KENTLİ
04-11-2006, 05:35
reyonu doldurmuşda yavaş yavaş ilerlicez