PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İki ayyaş.

korfez41
31-05-2013, 21:35
İki ayyaş

Günde iki paket sigara içerdi.

Birini söndürür, birini yakardı.
Martini’ye bayılırdı.
Neredeyse elinde içki bardağı olmayan fotoğrafı bile yok.
Bu iş yasaklayarak olmaz dedi...
Kanunla yasaklanmış olan içki satışını, kanunla serbest bıraktı.
Eşi de içerdi.
Hem içki, hem sigara.
Hatta, gizlemeden, ahalinin önünde sigara içen ilk first lady’ydi.
*
Amerikalılar seçti onu.
Hem de 4 defa seçti.
Ülkesinin ekonomisi krizdeydi...
Uçuşa geçirdi.
Roosevelt’di.
*
Sigara kesmiyor...
Puro tüttürüyordu.
Emzik gibi, hep ağzındaydı.
Her gün bi şişe viski deviriyordu.
Biyografisini anlatan kitapta var; sabah kahvaltısında çay ikram etmişler, beyaz şarap istemiş.
İçki yasağı varken ABD’ye gitmek zorunda kalınca, “tedavisi gereği, özellikle yemek esnasında mutlaka içki içmek zorundadır” diye doktor raporu bile almış iyi mi.
*
İngilizler seçti onu.
Sadece ülkesinin değil, dünyanın en saygın siyasetçilerinden biri oldu.
Churchill’di.
*
İki ayyaş yani!
*
İçki asla içmezdi.
Sigarayı ağzına sürmezdi.
İçenden de nefret ederdi.
Reklamını yasakladı.
Fiyatına zam yaptı.
Vergisini arttırdı.
İçkiden sigaradan topladığı fahiş vergilerle ahaliye avanta kömür dağıttı, Mısır piramitlerinin 4 katı büyüklüğünde kömür dağıttık diye afiş bastırdı, oy topladı.
*
Almanlar seçti onu.
Hitler’di.

Kaynak: İki ayyaş:juggle:

gladyator
31-05-2013, 22:46
helal sana sen biraz kibar yazmışsın o öyle değil ama herşeyi cenabı rabbimiz biliyor verdiği kömürcükler de yanmamak için adeta direniyor çok direndiklerinden taş oluveriyorlar selamlar olsun

jokey77
31-05-2013, 23:35
Garibanın 2 torba kömürede göz döktünüz ya:tsk:

Dijitalci
01-06-2013, 03:07
Garibanın 2 torba kömürede göz döktünüz ya:tsk:

Burada boşuna gariban edebiyatı yapma anladınmı.! Garibanmış ne garibanı adamlar evinde DOĞALGAZI olan AKP yandaşlarının evlerine 80 er torba kömür veriyorlar onlarda aynen SATIYORLAR...Amaaa öyle insanlar biliyorumki gerçektende MUHTAÇ yanlış anlama hani gidip badana boya yapıyorlar bir nebze eklmek paraları çıkıyor ama yetmiyor tabii tayyip beye uyup 3 çocuk yapmış ama nafile kendisi AKP li olmadığından sisteme kayıtlı değil dolayısı ile kömür alacağı yerde avucunu yalıyor,bilmem bu kadar AÇIKLAMA yetermi acaba.Gün gelir hesap döner elbette Allah Büyük.

kartal3734
01-06-2013, 18:10
sağolasın güzel bir paylaşım

kucer06
01-06-2013, 19:34
Bazıları burada anlatılanı anlayamaz!!

gacvokem
01-06-2013, 21:53
bazıları burada anlatılanı anlayamaz!!
:45::45::45:

hilalyıldız
02-06-2013, 11:06
S.A.Her seçimde küçümsediğiniz bu milletin size sandıkda verdiği cevap herşeyi anlatıyor ama anlamak istemiyorsunuz.Bu saatten sonra daha da anlamazsınız????AEO.:nono:::49::45::present:

gacvokem
02-06-2013, 14:16
S.A.Her seçimde küçümsediğiniz bu milletin size sandıkda verdiği cevap herşeyi anlatıyor ama anlamak istemiyorsunuz.Bu saatten sonra daha da anlamazsınız????AEO.:nono:::49::45::present:

kimsenin kimseyi küçümsediği falan yok , seçimle gelen seçimle gider, olayı farklı boyutlara çekerek siyaset yapmayın olaylara biraz objektif bakın , orda her görüşten insanlar var asgcısı-solcusu-alevisi-sunisi-türkü-kürdü, beşiktaşlısı- galatalısı-fenerlisi- artisti-doktoru- hatta akp oyverne bir sürü insan şimdi bir düşünün bakim neden böyle oldu:49:

Hilmi
02-06-2013, 14:43
kimsenin kimseyi küçümsediği falan yok , seçimle gelen seçimle gider, olayı farklı boyutlara çekerek siyaset yapmayın olaylara biraz objektif bakın , orda her görüşten insanlar var asgcısı-solcusu-alevisi-sunisi-türkü-kürdü, beşiktaşlısı- galatalısı-fenerlisi- artisti-doktoru- hatta akp oyverne bir sürü insan şimdi bir düşünün bakim neden böyle oldu:49:

Olaylara taraflı bakan objektif düşünemez..

Only the registered members can see the link Only the registered members can see the link

korfez41
02-06-2013, 20:06
yorumsuzdur
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

alıntıdır

marek16
02-06-2013, 23:52
Reyhanlı için bu kadar ağlamayanlar iki ağaç için Taksimi birbirine kattı."
"Karnımdaki bebeği öldürmek hakkımdır diyerek kürtaj yasağına karşı çıkanların ağaçlar kesilince vicdanı sızladı."
"1 Mayıs'ta ağaçları kökünden söküp polise fırlatan zihniyet, şimdi ağaç savunuyor."
"Bunların derdi ağaçların kesilmesi değil dertleri ağaç olsaydı yılbaşı gecesi çam ağaçlarını kesmezlerdi."
"Gaza gelipte isminin başına TC yazan zihniyeti şimdi de AĞAÇ yazmaya davet ediyorum."
"Taksim'de 50 ağaç için üç gündür eylem yapanlar Suriye'de onbinlerce insan ölürken gıklarını çıkarmazlar"

gacvokem
03-06-2013, 00:43
"Karnımdaki bebeği öldürmek hakkımdır diyerek kürtaj yasağına karşı çıkanların ağaçlar kesilince vicdanı sızladı."
"1 Mayıs'ta ağaçları kökünden söküp polise fırlatan zihniyet, şimdi ağaç savunuyor."
"Bunların derdi ağaçların kesilmesi değil dertleri ağaç olsaydı yılbaşı gecesi çam ağaçlarını kesmezlerdi."
"Gaza gelipte isminin başına TC yazan zihniyeti şimdi de AĞAÇ yazmaya davet ediyorum."
"Taksim'de 50 ağaç için üç gündür eylem yapanlar Suriye'de onbinlerce insan ölürken gıklarını çıkarmazlar"
birader sen boş ver suriyeyi bize ne ordan sen ülkeye bak gidişat iyi değil, durum onu gösteriyor, bu arada ırakta niye sesin çıkmadı o zaman nerelerdeydin.amerika ırakta muslumanları harcarken :nono::

xfles7837
03-06-2013, 00:46

sen ve senin gibiler ne zaman anlayacaksınız meselenin ağaç olmadığını, mesele herşeyi ben bilirim ben yaparım diyen diktatör meselesi.

marek16
03-06-2013, 00:55
ha de be ordan? herşeyden rant elde etmeye çalışmayın halkın duygularını kullanmayı ne zaman bırakacaksınız? iktiara geçme hırsınızı iktar aşkınızı görmüyor musunuz? en ufak bir olayı bile hemen kullanmaya çalışmıyor musunuz? sosyal medyanın gazına gelmiyor musunuz? ağaçlar kesilmicek AVM nin yapımı le ilgili kesin bir karar yok denmiyor mu? daha ne istiyoruz?

söylesene ALLAH aşkına mesele ne? tüm partilerin ALLAH belasını versiin be hepsi aynı. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

marek16
03-06-2013, 00:56
tek başıma sesimi duyuramazdım dimi Irak konusunda?

bayram tv
03-06-2013, 01:28
Only the registered members can see the link

marek16
03-06-2013, 01:35
ALLAhına kurban kardeşim. keşke herkes kardeş kardeş yaşamayı bilse... bu ülke hepimize yeter. OSMANLI torunuyuz biz.

bayram tv
03-06-2013, 01:40
ve gün içinden insanlığın ölmediğinin resmi:

bayram tv
03-06-2013, 01:43

bayram tv
03-06-2013, 01:46

bayram tv
03-06-2013, 01:49
kamu mallarına zarar vermek ne amaçlı olur yazık o araçlar bizlerin vergileriyle alınıyor

jokey77
03-06-2013, 08:38
HAYIRLI SABAHLAR ARKADAŞLAR.hangi diktatörlükten bahsediyorsunuz siz.dikdatörlük olsa özgürlük olmasa biz burda yazı bile yazamayız.ben buna yediği tabağa .......tır diyorum.özgür olmayan arkadaşlar hangi konuda özgür olmadıklarını açıklasın.dikdatörlük gören arkadaşlar da açıklasın

uydu3405
03-06-2013, 23:03
Evet bazı kanallarda çıkıp özgür medya yok medya bastırılmış diye laflar söyleniyor
Oysaki düşünse ben zaten burada istediğimi söylüyorum o halde kendi kendimi yalanlamış olmuyormuyum? sorusunu sormuyor çamur atıp izi kalsın nasılsa bu halk bunları yer gibi düşünceleri var herhalde
Her kanal bu olayı canlı canlı vermek zorunda değil ki herkes aynı haberi 24 saat verse bunlar yine başka şeyler söylerler
Ama farkındalar mı bilmiyorum herşeyi söylüyorlar diktatör olsa başbakan türksata der ki
Halk tv yayınını kapat Ulusal tv yi kapat Artı bir tv yi kapat
bakın muhalefeti destekleyen kanallarda az değil
Bengütürk tv var imc tv var bunlar hep muhalif tv ler
yinede özgür değiliz baskıcı hükümet var felan inandırıcımı?