PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rüzgar eken, fırtına biçiyor!!!

korfez41
02-06-2013, 20:12
Rüzgar eken, fırtına biçiyor
--------------------------------------------------------------------------------

Rüzgar eken, fırtına biçiyor..!

Son birkaç gündür başta İstanbul Taksim olmak üzere ülkemizin her köşesinde yaşananlarla ilgili çok şey yazıldı çok şey söylendi.
Bundan sonra da yazılacak ve çizilecek.
Bazen onlarca kelime alt alta getirilecek bazen de bir cümle bazen de bir kelime yetecektir. Ama ülkeyi yönetenlerde çok iyi biliyor ki bu sadece Taksim‘deki ağaç kesme olayı değildir. Başbakan Erdoğan hala ve ısrarla bu olayı ağaç kesmeye getiriyor.
Dahası her konuşmasında işi CHP‘nin üstüne yıkmaya çalışıyor.
Ama nafile.
İş sadece ağaç kesme olayı olmadığı gibi CHP‘nin de olayı değil.
Çünkü hepimiz biliyoruz ki CHP bu kadar büyük bir kitleyi ne sokağa dökebilir ne de böyle bir gücü ve yeteneği var.
Keşke olsaydı..!
Ama yok.
Ben iki gündür Taksim‘deyim.
Sadece Taksim‘de değil Taksim‘e çıkan sokaklardaydım.
Önceki akşam da İzmit Cumhuriyet Parkı‘ndaki eylemden sonra eşim Suna ve kızım Nazlıcan ile birlikte İstanbul‘a gittim.
Önceki akşam gördüklerim bir akşam önce gördüklerim ve yaşadıklarımdan kat ve kat fazlaydı. Polis resmen çaresiz kalmıştı İstanbul‘da.
Buna rağmen Başbakan Erdoğan hala başka dünyalarda dolaşıyordu.
Oysa halk öfke kusuyordu.
Doğru ya da yanlış yılların birikimini adeta kusmaya başlamıştı.
Ben bunlara hiç şaşırmadım. Köşemi okuyanlar bilir.
’Ben korkuyorum‘ demiştim. Korkum bu baskının intikama dönüşmesindendi. Bu korkumu hala yaşıyorum.
Çok fazla kin tohumları ekildi bu ülkede son zamanlarda.
Çok fazla baskı yapıldı.
En küçücük ve masum talepler bile orantısız bir güçle bastırıldı.
Kendilerinden olmayanlara yaşam hakkı bile tanınmadı.
Halk sindirildi, susturuldu.
Bir yerde durulması gerekiyordu ama durulmadı.
Tam tersine baskılar daha fazla arttı.
Yani rüzgar ekildi.
Şimdi..!
Şimdi rüzgar ekenler fırtına biçiliyor.
Hem de kasırgaya dönüşen bir fırtına.
Ben bütün bu olan bitenlerden Başbakan Erdoğan‘ın bir ders çıkaracağına inanmıyorum.
Bu nedenle artık bu ülkede hiç tahmin etmediğiniz basit ve küçük olaylardan çok büyük protestolar çıkabilir.
Artık ’Cin şişeden çıkmıştır‘
Bu saatten sonra sağduyu galip gelmezse galip gelecek olan bellidir.
Yani Perşembenin gelişi Pazartesiden bellidir.
Fırtına ekenler rüzgar biçmiştir, biçmeye de devam edecektir.
Keşke güç sarhoşu olanlar biraz ayılabilseler.
Burada üzüldüğüm tek şey ulusal basının bitişidir.
Ulusal basın diye bir şey artık yok.
Sosyal medya onu TUŞetti.
Güngör ARSLAN. Bizim kocaeli
alıntıdır

draculu45
02-06-2013, 20:18
bunlar bir provakosyondan baska hiç birsey değildir hak aramak masum insanların mallarına zararmermekmitir sağduyu yine kazanacak

zekı62
02-06-2013, 20:21
Only the registered members can see the link[1]:

korfez41
02-06-2013, 20:21
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

draculu45
02-06-2013, 20:24

:8[1]::8[1]::8[1]::8[1]::8[1]::8[1]::8[1]:

gacvokem
02-06-2013, 20:32

bu gökçek boş boş konuşmayı seven bir adam sözlerini kale almayın onun lafıyla kimse kapıdan bile çıkmazki kaldıki sokağa dökülsün:) , laf olsun torba dolsun zihniyetinde reklamın iyisi kötüsü yoktur:8[1]:

zekı62
02-06-2013, 20:42

Only the registered members can see the link

Başbakan Erdoğan, Teke Tek'te konuştu

"TWITTER DENİLEN BAŞ BELASI":8[1]:

Her ülkenin kendine ait bir yapısı var. İnsanların da genlerinde olan birtakım yapıları var. Birtakım insanlar bir yere girdikleri zaman oradan çıkmayabilirler ve orayı terörize edebilirler. Burada da atılan adımlarımız var. Bir defa onların yaklaşım tarzına cevap veremeyecek durumda değildik. Ama samimi yaklaştık. Twitter denilen bir bela var. Yalanın daniskası burada. Bu sosyal medya denilen şey aslında şu anda bana göre toplumların baş belasıdır.

bayram tv
02-06-2013, 20:58
demokrasiden bahsediyorsun ama gerçekler sosyal medyada konuşulunca tüm gerçekler internet ortamında açıkça belli olunca niye zoruna gidiyor ne yapcan internet aglarınamı müdahale edicen artık bırak din tüccarlıgıda yapmayı....

uydu3405
02-06-2013, 21:02
Bu tip konular kapatıldıkça açıyorsunuz sebebi nedir meydandaki provakasyonu burada damı yapmak çok ağır konuşmalar yapılıyor adminim nerdesiniz bu forumda siyasetçiler yerden yere vurulmalı mı o zaman iktidar yanlı vatandaşta muhalafete sataşır bu böyle kavgaya döner lütfen müdahele edin

xfles7837
03-06-2013, 00:00
yukarıda çakma diktatör var dikkat edin.

zekı62
03-06-2013, 13:27

Başbakan Erdoğan, Teke Tek'te konuştu

"TWITTER DENİLEN BAŞ BELASI":8[1]:

Her ülkenin kendine ait bir yapısı var. İnsanların da genlerinde olan birtakım yapıları var. Birtakım insanlar bir yere girdikleri zaman oradan çıkmayabilirler ve orayı terörize edebilirler. Burada da atılan adımlarımız var. Bir defa onların yaklaşım tarzına cevap veremeyecek durumda değildik. Ama samimi yaklaştık. Twitter denilen bir bela var. Yalanın daniskası burada. Bu sosyal medya denilen şey aslında şu anda bana göre toplumların baş belasıdır.

'Taksim, Erdoğan’ın Tahrir’i mi olacak?'
TIME dergisi, son sayısında, ‘Türkiye’deki Protestolar: Taksim, Erdoğan’ın Tahrir Meydanı mı Olacak’ başlıklı bir yazı yayımladı.

STOYAN NENOV / REUTERS
Protests in Turkey: Taksim Could Become Erdogan's Tahrir Square
By Piotr Zalewski / Istanbul
Mass protests escalated in Istanbul over the weekend, as demonstrators took to the streets to speak up against Prime Minister Recep Tayyip Erdogan's 'arrogance of power'

Protests in Istanbul After Police *****down on Activists

zekı62
03-06-2013, 13:54

2----Only the registered members can see the link

sonra sı

twitter’den yaptığı açıklamalarla gündeme gelen AKP İnebolu Gençlik Kolları Başkanı Ferhat Küpoğlu, istifa ettiğini açıkladı. Vatandaşların tepkisi üzerine internet hesaplardını da kapatan Küpoğlu sırra kadem bastı.:8[1]:

gacvokem
03-06-2013, 18:23
ulan gerzek ferhat küpoğlu denen dangalak sen kimsinki ,anıtkabiri yıkasın senin amacın ney öyle laflarla olmaz bu işler, önce kafanda geçeni bir düşün sonra konuş bu halk senin gibi sünepelre gereken cevabı tarihdede vermiştir , şimdide varmektedir gelecekte senin gibi sünepeler muhakkak olacaktır ,yine gereken ders verilecektir , adam olsa sırra kadem basmazdı daha çok şey diyecemde , vala billa ben bunu sokakta görsem çokerim bu şerefsize

Volkan
03-06-2013, 19:07
konu kapanmıştır.