PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Emniyet o polisin ismini verdi

tayfun 74
18-06-2013, 11:39
Only the registered members can see the link Only the registered members can see the link Only the registered members can see the link Only the registered members can see the link Ethem Sarısülük’ün ölümüne neden olduğu iddia edilen polis memurunun kimliği açıkladı

Only the registered members can see the link

Gezi Parkı’na destek eyleminde Ethem Sarısülük’ün ölümüne neden olduğu iddia edilen polis memurunun kimliği savcılığa, silahı ise kriminal incelemeye gönderildi. Sarısülük’ün avukatı Kazım Bayraktar, A.Ş isimli polis hakkındaki soruşturmanın sürdüğünü, savcılığın ifadesine başvuracağını söyledi.

Olayı soruşturan Cumhuriyet Savcısı Veli Dalgalı, ön otopsi raporu ve Jandarma bilirkişinin raporu ile görgü tanıkları, olay yeri MOBESE ve güvenlik kameralarının görüntülerini inceledi.

Avukat Bayraktar, ölümün silahla olduğunun kesinleşmesi ve raporların incelenmesinin ardından savcılığın emniyetten, polisin ismi ve silahını istediğini anımsattı. Bayraktar, Emniyetin, A.Ş, isimli polisin bilgilerini ve silahını savcılığa ilettiğini açıkladı.

Bayraktar, “Savcı, polis memurunun ifadesini alacak. Silahı da kriminal inceleme için İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Biz jandarma kriminale gönderilmesini bekliyorduk. Neden İstanbul’a gönderildiğini de savcılıktan öğreneceğiz” dedi.

rselturk
18-06-2013, 15:17
Aslında en sağlıklı inceleme için o silahın Polis laboratuvarına gönderilmesi gerekirdi.Silahın devlet malı olmadığı,kullanan kişinin de polis olmadığı yönünde en güçlü kanıtları ortaya koyabilirdi.Benim duyduğuma göre,adama kurşun sıkılmamış,aksine o rahmetli hızlıca kurşunun üzerine gitmiş;Adam anarşist,amacı da belli.Polisi suçlu göstermek!...:tongue::tongue:

gacvokem
18-06-2013, 15:54
bir yerde bir suçlu varsa cezasını çeker, kimsede hızlıca kurşunun üzerine gitmez çünkü kurşunu görmez. bunu yazanında söyleyeninde aklından şüphe derim:), suçlu kimse cezasını çeker, polisde olsa , sıradan vatandaşta olsa vs vs. ülkede demokrasi hukuk varsa gerekli cezaya çarptırılır..

ozibo
18-06-2013, 16:57
bir yerde bir suçlu varsa cezasını çeker, kimsede hızlıca kurşunun üzerine gitmez çünkü kurşunu görmez. bunu yazanında söyleyeninde aklından şüphe derim:), suçlu kimse cezasını çeker, polisde olsa , sıradan vatandaşta olsa vs vs. ülkede demokrasi hukuk varsa gerekli cezaya çarptırılır..

gacvokem ustad rselturk arkadaş aklınca ironi yapıyor bir şekilde akp yi suçlayacak ya.zaten bu güne kadar yazdığı bütün mesajları incelerseniz ne kadar chp sempatizanı ve akp düşmanı olduğunu çok kolay anlarsınız.

uydu3405
18-06-2013, 19:46
yanlız bu tip arkadaşlara ağızlarının payları her zaman verilmiştir verilecektir çamur at izi kalsın devri bitti

bayram tv
18-06-2013, 20:36
medya hep bunu konuşuyor kimse adanada ŞEHİT edilen polisi konuşmuyor eşi 4 aylık hamileymiş bunları düşünmeyenlerin gelipte insan canından bahsetmesinler..

rselturk
18-06-2013, 21:01

Evet Dost tesbitiniz çok doğru:"ülkede demokrasi ve hukuk varsa..."Belki senin değil ama benim kuşağımdan onlarca genç polis karakolunda nezarette dayaktan öldü.Onlarcası da Emniyet müdürlüğünün penceresinden atılarak intihar süsü verildi.Polisin tuttuğu zabıtlarda olay "intihar" olarak gösterildi.Sanki bu gençler çıldırmıştı da,intihar etmek için emniyet müdürlüğünü seçmişlerdi.Ne kadar inandırıcı değil mi? Bu ülkede demokrasinin ve hukukun gireceği enson yer ne yazık ki polis karakollarıdır....:49:

rselturk
18-06-2013, 21:08
gacvokem ustad rselturk arkadaş aklınca ironi yapıyor bir şekilde akp yi suçlayacak ya.zaten bu güne kadar yazdığı bütün mesajları incelerseniz ne kadar chp sempatizanı ve akp düşmanı olduğunu çok kolay anlarsınız.

Hayatı sadece "ak ve kara" olarak görenlerdensiniz.Size göre AKP yi eleştirmek,CHP li olmakla eş değerli, öyle mi? Başka sorum yok!....:nono::

super_sat
18-06-2013, 21:20
eceli gelen köpek cami duvarına işermiş su testısı su yolunda kırılır. Polis milletin vicdanıdır anlayan anladı umarım!...

ukkus
18-06-2013, 21:38
değerli forum arkadaşlarım bu veya buna benzer konularda fikir alışverişinde bulunmak üzere nereye giriş yaptıysam engellendim. ben bir trakya vatandaşı ve de 61 yaşında olmamdan dolayı birkç ihtilal görmenin yanısıra (beni de malüm yere göndermek isteyeöilirler) emir komuta zinciri çerçev g esinde nöbetçi astsb. görevini ifa ettiğim anda 12 eylül olayı gerçekleştirildi. yapılanlar doğrumuydu yanlışmıydı onu ben bilemem o anki emirler bizi kesinlikle siyaset dışı tutmöasının yanısıra bende zaten şu an da içinde bulundugum ort6am gibi itibar etmiyordum.ama bugn o korktuğumuz asker bugün yetiştirilme,varolma,hazır tutulma< maksatları dışında gayrımeşru hedefler gözetilerek ben polis devletini zaten orduyu silivriye kapadım sözüm meclisten dışarı ben de dahil birkaç köpek dışarda havlasa da bize diş geçiremez mantığıyla bu ülkeyi ne bebek katilleriyle ne ünversitelerimizde yumurtamı civcivden ...gibi.lütfen uyanık olalım. ben eski bir asker olarak uyarıyorum ama strajik ama ekonomik ama kıçında binbir yama dolaşan bir toplumumuzvar bu sözlerimden alacagım ağırlıklıtepkilerin her vatansevere bir ışık olmasını diliyor şu aşırı baskı ortamında düşüncelerimi en azından şu anda sitemizde yayınlama yürekliliğini gösterdiğiniz için teşekkür ediyor herhangibir şekjilde sizi mağgur etmişsem anında sitemizden üyeliğimin silinmesini ancak tarafıma da tebliğini hassaten rica ederim.saygılarımla.

Volkan
18-06-2013, 23:17
konu kapanmıştır.