PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Receiver tavsiyesi lütfen.

vlkn
04-07-2013, 15:16
Merhaba ;

Forumunuza yeni üye oldum ve herkese selamlar.

Konuya hakim uzman arkadaşlardan yönlendirme- yardım talep ediyorum.

47et5e televizyonum dün kuruldu. Çanak anten bağlantısınıda yaptırdım. quad lnb aldım ve turksat a , eski çanağı ise hotbird e yönlendirdik.

Bir tek hd reiver almak kaldı.

Receiverdan beklentim ;

- Server , ip tv kullanacağım bu konularda sorun çıkarmaması. ( burada da özel yönlendirme isteğim olacak )

- Logitec Z5500 e bağlayacağım ve optik ses çıkışı bulunmalı.

- Internet için kablo çekmem imkansız dolayısı ile dahili wifi olmalı.

- Madiaplayer özellikleride mümkün olduğunca iyi olmalı z5500 ile ***ifli film izleyebilmeliyim.

- (Şuan için biraz fantastik olarak düşünsemde ) bir kanalı izlerken diğer kanalı kayıt edebilmeliyim .( Ben maçımı izlerken hanımın dizisini kaydetsin gibi :) ) Ve ya bir kanalı izlerdek pip ile diğer kanalı açabilmek.

GİGABLUE HD QUAD sanırım bu ihtiyaçlarımı karşılayan bir ürün fakat bütçeyi epey bir zorluyor. HD800 gibi bir model var dı araştırdığım sanırım o da tek tunerli .

Sizce ne yapmalıyım bana ne önerirsiniz ?:frown::49::praying:

Hikmet™
04-07-2013, 16:18
HD uydu alıcısı için nekadar bütçe ayırdınız bilmiyorum ama forumda birçok kişi ATLANTA HD Box kullanıyorlar ve çok memnunlar. Birde Android işletim sistemli Next Pandora çıktı onada bakabilirsiniz.

Youtube danda 2 tane video ekledim buradan bakıp karar verebilirsiniz.

Next Pandora.

EOqX89KpSXU

Atlanta HD Box

Z4-OdoWYN_o

vlkn
04-07-2013, 16:32
Gigablue hd quad olan yaklasık 900 tl gibi fiyatı var. İstediğim özellikleri sağlayan ve satış sonrasında da desteği bol olan bir cihaz arıyorum. Fiyatına gelince max 700 civarı diyelim esnetebiliriz işlevselliğine göre ?
vu + duo2 filan var onlarda olabilir ama karar veremedim ilk defa bir receiver alacağım ve server ip tv olayları konusunda da pek bilgim yok açıkcası

Hikmet™
04-07-2013, 19:42
Gigablue hd quad olan yaklasık 900 tl gibi fiyatı var. İstediğim özellikleri sağlayan ve satış sonrasında da desteği bol olan bir cihaz arıyorum. Fiyatına gelince max 700 civarı diyelim esnetebiliriz işlevselliğine göre ?
vu + duo2 filan var onlarda olabilir ama karar veremedim ilk defa bir receiver alacağım ve server ip tv olayları konusunda da pek bilgim yok açıkcası

Dediğim gibi forumda Atlanta kullananlar mevcut yorumlarıda oldukça olumlu. Bir iki hafta sonra bende HD cihaz almayı düşünüyorum buda ATLANTA olacak galiba. Ama siz yinede kendi zevkinize göre başka markalarada yönelebilirsiniz.

Atlanta İP TV ve serverde mükemmel çalıştığını söylüyor kullanıcıları.

cilginizmirli
04-07-2013, 23:29
Arkadaşım ben Atlanta Hd Box kullanıyorum.Cihazımdan oldukça memnunum.Ancak media player özelliği zayıf.Tek eksiği bu diyebilirim.Onun dışında cihaz oldukça iyi.Bir yayını kaydedip öteki yayını izlemek istiyorsan atlanta xtrend et 9000 cihazını tercih edebilirsin.Fiyatı en son 800 civarıydı.Ama şuan 755 tl miş.İşte adres. Only the registered members can see the link

vlkn
06-07-2013, 10:51
Evet yok mu hiç uzman yardım edebilecek ?

Vu + duo mu
gigablue quad mı ?
atlanta xtrend et 9000 mi ?

A.Bozoğlu
06-07-2013, 11:05
Aradığınız özellikler machina 3d'dede mevcut, birde o modele bakın ancak mümkünse görüp test ederek karar verin derim, zira bu cihazlara az paralar verilmiyor. machina 3d diğerlerine oranla daha uygun.

Çift tuner,

cccam& newcam

iptv bir çok formatı destekliyor.

Wifi desekli (harici usb wifi aparatıyla)

Only the registered members can see the link.

Volkan
06-07-2013, 11:14
Aradaığınız özellikler çok zor şeyler değil ama cihaz desteği önemli..

Yalnız burda ben bu cihaza şu kadar para verdim ben bunu 5 yıl 10 yıl kullanıcam derseniz çok yanılırsınız. Aldğınız cihazı şu şartlarda 2 yada en fazla 3 yıl istediğiniz gibi kullanırsınız zira yeni çıkan sistemleri ve özellikler eklenemeyebilir.

Ucuz bir cihaz araıyrosanız Atlanta nın yada Sunny nin Android cihazı var fiyatıda ucuz verdiğiniz paraya üzülmezsiniz.

Yok ben daha iyi bir şey alıcam derseniz sizin bütçeye VU SOLO2 uyuyor onu tavsiye ederim.

Ama biraz daha iyisini alayım dersenız GİGABLUE HD QUAD almanızı öneririm.