PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türksat Uydusuna Azerspace Uydusu Ekleme

bayram tv
06-07-2013, 04:00
Only the registered members can see the link

11175 H 6400 ve 11168 H 20400

kullukcu
06-07-2013, 12:55
sinyalleri çok kuvvetli türksatın ( çanağın arkasından bakınca) çok az solunda 60 lık çanakla İstanbul Sarıyer den 100/98 sinyal alıyorum.

Creed
07-07-2013, 21:47
ben 50cm ile turksatın sol tarafına lnb yi yapıştırdım aldı:)

didi
17-09-2015, 02:42
Bu uyduda şebeke arama yapılıyor mu?

KOCOGLU
27-03-2016, 12:49
TURKSATI OLUP aynı zamanda ben idman tv den avrupa maçlarını izlemek ıstıyorum dıyenler lnb lerının yanına bır lnb daha telle sarsalar bıle ızleyebılıyorlar

ozzz
27-03-2016, 18:34
intelsat frekans sinyalı alınmıyor adana buradan sinyal alıyormu

Sarpus
19-08-2016, 09:06
Arkadaşlar merhaba,

Bende müstaki olarak türksat ve digiturk eutelsat çanağı var. Türksatta 4'lü santral LNB's, takılı ve türksat ve digiturk evde kurduğum santral birleşiyor ve odaları tek hat üzerinden iletiyorum tüm yayınları.
Dün uyducu bir abiyle azerspace için görüştüğümde, lnb'yi takarız ama boş hat olmadığı için santrale iletemeyiz. Ancak, türksat 4 hattan birini iptal edip dandik kanalların olduğu o şekilde, santrale yayını aktrabiliriz dedi. Bundada izlenen kanallardan biri de gidebilir o arada dedi.
Yada ayrı bir çözüm olarak, azerspace uyduyu takarız ordan tek hat çekeriz istediğin odaya dedi.
Ben azerspace uydusununda türksat hatları üzerinden santrale gidip, ordan tüm yanınların birleşip tüm odalara gitmesini istiyorum. Türksat hattı daha santrale gitmeden azerspace ve türksat diseq ile birleştirip ordan, santrale o 4 hat üzerinden birlikte gitme olasılığı gibi bir olasılık var mıdır?

selçuk1988
19-08-2016, 10:36
Santral girişi kaç giriş mesela 9/8 yada 10/8 diye yazar

xxlargex
19-08-2016, 10:45
tesekkurler

Editor
19-08-2016, 11:08
Arkadaşlar merhaba,

Bende müstaki olarak türksat ve digiturk eutelsat çanağı var. Türksatta 4'lü santral LNB's, takılı ve türksat ve digiturk evde kurduğum santral birleşiyor ve odaları tek hat üzerinden iletiyorum tüm yayınları.
Dün uyducu bir abiyle azerspace için görüştüğümde, lnb'yi takarız ama boş hat olmadığı için santrale iletemeyiz. Ancak, türksat 4 hattan birini iptal edip dandik kanalların olduğu o şekilde, santrale yayını aktrabiliriz dedi. Bundada izlenen kanallardan biri de gidebilir o arada dedi.
Yada ayrı bir çözüm olarak, azerspace uyduyu takarız ordan tek hat çekeriz istediğin odaya dedi.
Ben azerspace uydusununda türksat hatları üzerinden santrale gidip, ordan tüm yanınların birleşip tüm odalara gitmesini istiyorum. Türksat hattı daha santrale gitmeden azerspace ve türksat diseq ile birleştirip ordan, santrale o 4 hat üzerinden birlikte gitme olasılığı gibi bir olasılık var mıdır?

Santralin değişmesi lazm bana göre 3 uydu veya 4 uydu alacak sekilde yeniden santral alırsanız sizin acınızdan daha iyi olacaktır

Sarpus
19-08-2016, 13:53
Santralin değişmesi lazm bana göre 3 uydu veya 4 uydu alacak sekilde yeniden santral alırsanız sizin acınızdan daha iyi olacaktır

Yeni santral almada sorun yokta ben kabloları duvar içine gömdürmüştüm. Tekrar azerspace uydusu için 4 tane kablo çekmek istemiyorum dışarıdan o sebeple turksat yanına taktııgnda tukrsttan santrale giden 4 kabloda türksat ve azerspace uydularını diseq ile birleştirme yöntemi gibi birşey var mıdır?

selçuk1988
19-08-2016, 14:52
Yeni santral almada sorun yokta ben kabloları duvar içine gömdürmüştüm. Tekrar azerspace uydusu için 4 tane kablo çekmek istemiyorum dışarıdan o sebeple turksat yanına taktııgnda tukrsttan santrale giden 4 kabloda türksat ve azerspace uydularını diseq ile birleştirme yöntemi gibi birşey var mıdır?

Santralin 9 giriş mi 10 girişli mi ona göre yardimci olalım

Sarpus
19-08-2016, 15:35
Santralin 9 giriş mi 10 girişli mi ona göre yardimci olalım

Merhaba,

Santralim 1 uydu+1 digiturk girişli 8 abone dağıtımlı kaskadlı model. Amacım hazır turksat varken ve ordan santrale giden kablolar varken evin içinde dışarıdan gözükecek şekilde yeni kablo çekmeden mevcutta turksat için santrale giden kablolardan azerspace uydusunu da santrale aktarıp odalara dağıtabilmek. Böyle bir şey mümkün mü Diseq switch ile

Santral Modeli:
Next YE 6/8 Sonlu Plus Multiswitch

Sarpus
25-08-2016, 17:27
Merhaba,

Santralim 1 uydu+1 digiturk girişli 8 abone dağıtımlı kaskadlı model. Amacım hazır turksat varken ve ordan santrale giden kablolar varken evin içinde dışarıdan gözükecek şekilde yeni kablo çekmeden mevcutta turksat için santrale giden kablolardan azerspace uydusunu da santrale aktarıp odalara dağıtabilmek. Böyle bir şey mümkün mü Diseq switch ile

Santral Modeli:
Next YE 6/8 Sonlu Plus Multiswitch

Arkadaşlar bana bu konuda yardımcı olabilecek var mı ? Var mı bir yöntem bu şekilde yapabilmek için?

guvenay1966
26-08-2016, 00:17
arkadaşım bende azer uydusu ekledim trsat lnb aparatla ayarladım santrale kadar kablo cektim 4 lü siwic aldım 1 mt kabloyu siwicin 1 yazan yerine takın diyer ucunu satral cıkışlarından 1 rine takın azersat kablosunuda siwic 2 takın başka canak versa onlarıda 3 ve 4 taka bilirsin sonra eve giden kabloyu ricıver yazan yere takın bu kadar sonra uyduda siwic bortlarını trsat 1 azar 2 diyerleri varsa 3 ve 4 olarak bort göster bu şekilde tek kabloyla izlersin kesin sorunsuz takılırsan yaz acıklayıcı yazdıgım sanırım saygılar NOT santraldan eve giden kabloyu önce bulun yanlış kablo sökmeyin sonra siwici baglayın

bakican
15-09-2016, 14:15
merhaba arkadaslar bende lnb siparısı verdım gelince azeri uydusunu ekleyeceğim tam olarak turksat canagının sağınamı ekliyeceğim bide lnb ler birbirine yapışık olsa sorun olurmu yerim denizli merkez yardımcı olursanız sevinirim baska dikkat etmem gereken hususlar varmı ustatlar!!!

T-24
15-09-2016, 17:16
merhaba arkadaslar bende lnb siparısı verdım gelince azeri uydusunu ekleyeceğim tam olarak turksat canagının sağınamı ekliyeceğim bide lnb ler birbirine yapışık olsa sorun olurmu yerim denizli merkez yardımcı olursanız sevinirim baska dikkat etmem gereken hususlar varmı ustatlar!!!
Çanağın arkasına geçerseniz Türksat LNB'sinin solunda kalacak şekilde, arada 2-3 cm boşluk ve hafif yukarda kalacak şekilde monte edeceksiniz. İnce yani slim/kalem LNB kullanmanızı öneririm.

Tapatalk

bakican
16-09-2016, 10:13
dediğiniz gibi yaparsam sinyal kalitesi net olur değilmi yayınlar kesik kesik olmaz umarım bazı arkadaslar idman tv şifreye girdiğinde yayının kesik kesik geldiğini soylemiştide!!

eren2121
16-09-2016, 11:27
Bu uyduda şebeke arama yapılıyor mu?

Yapılmıyor

bakican
27-09-2016, 17:14
turksat lnb sinin yanına basarılı bir şekilde azeri lnb sini ekledim fakat televizyonum kendinden uydu alıcılı ve tv deki uydu ayarlarında azeri uydusunu eklememe rağmen oradada sinyal gözükmüyor sizce ne yapmam lağzım yardımcı olabilecek varmı (tv seg marka)

T-24
27-09-2016, 18:01
dediğiniz gibi yaparsam sinyal kalitesi net olur değilmi yayınlar kesik kesik olmaz umarım bazı arkadaslar idman tv şifreye girdiğinde yayının kesik kesik geldiğini soylemiştide!!
Azerspace'de İdman Tv nin bulunduğu TP nin sinyal kalitesi yüksek. Hiçbir problem olmaz.

turksat lnb sinin yanına basarılı bir şekilde azeri lnb sini ekledim fakat televizyonum kendinden uydu alıcılı ve tv deki uydu ayarlarında azeri uydusunu eklememe rağmen oradada sinyal gözükmüyor sizce ne yapmam lağzım yardımcı olabilecek varmı (tv seg marka)

Diesecq ayarlarınızda problem var muhtemelen. Çatıda Diesecq kullanıyorsanız, hangi Diesecq den çıkış verdiyseniz tv de Azerspace'i ayarlarken o Diesecq i ayarlamanız gerekiyor. Ayrıca ayarlasanız bile maç esnasında biss k e y le kanal şifreleniyor. Tv nizde biss k e y girişi var mı? Bildiğim kadarıyla dahili uydu alıcıları olan tvler içerisinde bu özellik sadece Vestel tvlerde var.

Tapatalk

bakican
27-09-2016, 21:55
T-24 hocam seg tv de biss *** girişi var o sorun değil yalnız uydu ayarlarında uydu eklemede
Diesecq ayarları ile ilgili birşey yok tek sorun o bunu nasıl cozebilirim her yere baktım Diesecq ile igligi bir ayar bulamadım!

Editor
27-09-2016, 22:14
T-24 hocam seg tv de biss *** girişi var o sorun değil yalnız uydu ayarlarında uydu eklemede
Diesecq ayarları ile ilgili birşey yok tek sorun o bunu nasıl cozebilirim her yere baktım Diesecq ile igligi bir ayar bulamadım!
Kurulumu tekrardan yapman ilk kurulumda cikiyor dayzeg ayarlari

bakican
27-09-2016, 22:22
Kurulumu tekrardan yapman ilk kurulumda cikiyor dayzeg ayarlari

kurulum derken tv nin fabrika ayarlarınamı donmem gerekiyor!

Editor
27-09-2016, 22:23
kurulum derken tv nin fabrika ayarlarınamı donmem gerekiyor!
Ilk kurulum yazmiyormu ona dondrcen tum kanallar silinecek vs yazacak listeyi yedekle her ihtimale karsi

LG-H818 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bakican
27-09-2016, 22:26
dediğiniz gibi deneyeyim umarım işe yarar ilginize teşekkürler

idiye
28-09-2016, 10:41
Sayin üstad
Berlinden bu yayini almak mümkünmü.Sayet aliniyorsa,ayni vaziyetden bizlerde faydalanabiliyoruzmu.Montaj dahil.

rahim1960
28-09-2016, 12:52
şu anda idman tv ve az tv uyduda çıkıyor mu.çıkıyorsa frekansları kaç yazarsanız sevinirim.

TEKNİSYEN101
28-09-2016, 13:06
şu anda idman tv ve az tv uyduda çıkıyor mu.çıkıyorsa frekansları kaç yazarsanız sevinirim.

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

T-24
28-09-2016, 15:20
Uydu ekleme yapıp ve buradan gelecek olan kurulum ekranında diesecq ayarlarını yapabilir, veya kullanmadığınız bir uydu varsa tvde, onun ayarlarını kurcalayın, orda diesecq kısmını bulmaya çalışın.

Tapatalk

bakican
06-10-2016, 01:31
Çanağın arkasına geçerseniz Türksat LNB'sinin solunda kalacak şekilde, arada 2-3 cm boşluk ve hafif yukarda kalacak şekilde monte edeceksiniz. İnce yani slim/kalem LNB kullanmanızı öneririm.

Tapatalk

t-24 hocam yardımların için cok sağol kendi uğrasmla azeri uydusunu ekledim ve rahatca izliyorum artık ama lnb yi sola değil sağa takınca sinyaller geldi siz neden sola takın dediniz onu anlayamadım :49857458: ama yinede sağolasın

T-24
06-10-2016, 08:46
t-24 hocam yardımların için cok sağol kendi uğrasmla azeri uydusunu ekledim ve rahatca izliyorum artık ama lnb yi sola değil sağa takınca sinyaller geldi siz neden sola takın dediniz onu anlayamadım :49857458: ama yinede sağolasın
Rica ederim. Ben birşey yapmadım, siz kendiniz yaptınız. 😊

Çanağın arka tarafı, ön tarafı olayını karıştırmışım. Doğrusu; çanağın arkasından bakınca Türksat LNB sininin sağ, ön tarafından bakınca sol tarafında olacak şekilde olmalı şeklinde düzeltelim. 😊

Tapatalk