PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Autoshow'dan İzlenİmler

COEMAR
05-11-2006, 15:35
İstanbul'da başlayan 11. Otomobil Fuarı 05.11.2006 saat 12.00'de kapılarını halka açtı. Henüz fuarın kapıları açılmadan, CNR'a bağlanan yollarda yoğunluk söz konusuydu. Fuar alanının otoparkı da katılımcıların ve ilk ziyaretçcilerin araçlarını ağırlamaya başlamıştı. Giderek soğuyan hava ve kesintisiz yağan yağmur, tüm İstanbul'da etkisini gösteriyordu. Batman'da can alan sel, CNR salonlarında içlerinde Peugeot ve Honda'nın da bulunduğu birkaç markayı da az daha sürüklüyordu. Her iki firmanın yetkilileri bu 'rezaleti' fuar yetkililerine aktardıklarını, çözüm arayışının sürdüğünü, yağmura rağmen çatıda tamiratın devam ettiğini belirtiyorlardı.

Only the registered members can see the link

Gerçekten de binlerce YTL ödenerek kiralanan, özel personel tarafından üzerine konan tek bir toz tanesinin dahi hemen temizlendiği araçlar, damlayan yağmurun biriktiği kovalarla iç içeydi. Kırmızı halıların üzeri naylonlarla kaplanmıştı. Fuar yetkilileri ellerinde telsizler tavandan akan yoğun yağmuru izliyor ve bunu ortadan kaldırmaya çalışıyordu. Talihsizlik ama Paris, Cenevre, Frankfurt, Tokyo gibi uluslararası fuarlarla yarıştığı söylenen bir etkinlik için, olmaması gereken bir gerçekti yaşanan. Ben bu haberleri yazmak için gazeteye geri dönerken sorun hala çözülebilmiş değildi. Bu nedenle ben fuara gelecek olan ziyaretçilere, yanlarında şemsiye getirmelerini öneriyorum

Only the registered members can see the link

AUTOSHOW fuarı için İstanbul'a gelen Ford Avrupa Satış ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Ingvar Sviggum, Türkiye'de Ford'un durumundan hem üretici hem de satış anlamında oldukça memnun olduklarını söyledi. Türkiye'de özellikle ticari araç satışlarının çok dikkate değer bir konumda olduğunu belirten Sviggum, 'Birkaç yıl sonra Avrupa'da Ford açısından Fransa, İngiltere gibi oturmuş pazarlar da dahil 5 büyük ülkeden biri siz olacaksınız. Türkiye'de yılda 120 bin civarı Ford satılıyor. Rusya ile yarışıyorsunuz. Batı Avrupa'da hızlı büyüme şansı yok. Ama Rusya, Türkiye, Ukrayna ve Romanya'da 2010 yılında 500 bin adet Ford satmayı hedefliyoruz. Bugün bu rakam 320 bin' dedi.

Sviggum, bugün Kocaeli fabrikasında 280 bine yükselen kapasitenin gelecekte artabileceğini dile getirdi. Sviggum, 'Buna çok güveniyoruz. Sadece tasarım değil yeni model çeşitlerimizle birlikte otomobilde çok daha iyi konuma geleceğimize inanıyorum' dedi.
8C'de Türkiye'nin hakkı 3
FUARIN en ilginç otomobillerinden biri de Alfa Romeo'nun kırmızı 8C Competisione modeli olduğunu söyleyebilirim. Sınırlı sayıda üretilecek olan bu otomobilin sınırı tüm dünya için 500 adet olarak sabitlenmiş. Aracın ilgi çekmesini, gelen talep de gösteriyor. Bu yoğun talep nedeniyle Alfa fazla mesai yapmayı göze alıp, üretim adetini yükseltir mi bilinmez. Fakat bu özel araç için Türkiye'nin payı sadece ve sadece 3 adet olarak açıklandı.
Mercedes, rekora gidiyor
Mercedes Benz Türk, 2006 sonu itibarıyla Türkiye'de ihracat dahil toplam 25 bin araç satarak bir rekora imza atmaya hazırlanıyor. Mercedes Benz Türk, DaimlerChrysler'in hafif ticari araç üretimini artırmak istemesi durumunda bu araçların üretimine de aday olma kararı aldı.
DODGE TÜRKİYE'DE
Mercedes Benz Türk AŞ Direktörler Kurulu Başkanı Jurgen Ziegler, Dodge markasını Türkiye'ye getirmeleriyle grubun tüm marka gamını Türkiye'de sattıklarını söyledi.
İtalyanlardan yeni marka Lancia
LANCIA, İstanbul'da, Türk otomobilseverlerin karşısına ilk kez çıktı. Fuarı ziyaret eden Rahmi Koç da Lancia otomobilleri inceledi. Tofaş'ın eski CEO'su A. Altavilla ve yeni CEO'su Ali Pandır ile fuarı gezen Koç, Lancia'nın gelecek modellerinden Delta HPE Konsept'e ilgi gösterdi.
Çelik Motor'un Kournikova keyfi
ÜNLÜ tenisçi A. Kournikova'yı fuara getirmekten mutluluk duyduklarını kaydeden Evcimen, 'Ünlüleri çağırmaya devam. Kournikova'nın sponsor firmalar harici bize maliyetinin tirajı yüksek ulusal bir gazetenin arka kapak tam sayfa ilan fiyatından aza geldiğini söyleyebilirim' dedi.

EFE_KENTLİ
06-11-2006, 03:05
böyle etkinlikler hep istanbulda oluyor gidemiyoz sağolasın

anthony99
06-11-2006, 10:05
ben gitmek istamiştim ama kısmet değilmiş. teşekkürler.

07SARAY
06-11-2006, 10:17
böyle etkinlikler hep istanbulda oluyor gidemiyoz sağolasın

çok haklısın kardeş