PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Su içmek orucu bozmaz!

Editor
13-07-2013, 18:36
Only the registered members can see the link

İran'ın üst düzey din âlimlerinden Ayetullah Esedullah Beyat Zencani, susuzluğu giderecek kadar su içmenin orucu bozmayacağını ifade etti.

İranlı imam, internet sitesinde dini kaynaklara dayandırarak yer verdiği açıklamasında oruç tutmakla ilgili önemli ve bir o kadar ilginç bir fetva yayınladı.

Ayetullah Beyat Zencani, "Oruç tutup fakat susuzluğa dayanamayanlar, susuzluklarını giderecek kadar su içebilirler. Böyle bir durumda oruç bozulmaz ve kaza yapmaya da gerek yoktur" açıklamasında bulundu.

Söz konusu din adamı Şiilikte en yüksek dini rütbe sayılan 'Taklit Mercisi' konumunda bulunuyor.

DHA

CCW
13-07-2013, 18:42
Afiyet olsun ona, ne diyelim :)

CABBARİ
13-07-2013, 19:09
Iranin yasar nurisi zekeriya beyazi konustu:)

uydu3405
13-07-2013, 22:14
karnı açıkıpta açlığa dayanamayanda azıcık tıkınsa oda mı olur sayın zekariya beyaz hocam

safak44
13-07-2013, 22:56
Ya cay cay bozarmi:8[1]:

alusta
14-07-2013, 00:16
Gülmeyin ya! Biraz sabredin, orucun hiç bir şekilde bozulmayacağına şahit olacaksınız.

draculu45
14-07-2013, 00:53
bunlar aynı sahte mehdiler var ya onlargibi sahte fetva verir inanmayın

jokey77
14-07-2013, 01:37
Allah böylelerin şerrinden korusu:praying:n

FIRTIN@
14-07-2013, 01:40
ne günlere kaldık YARABBİM

idiye
14-07-2013, 10:56
Niye şaşırıyorsunuz ki.Gayet normal.Bunlar daha az.Bakalım daha neler cıkaçak.

İşte AtaTürk bunun için Kuran-ı Kerimi Türkçe mealini çevirtip memlekete dağıttırdı.Herkez okusun ne deniliyorsa onu uyğulesın diye.

Yani kimse kimseyi aldatamasın diye ,kuran mealini okumak lazım.

ali muştu
14-07-2013, 12:55
enteresan :)

rselturk
14-07-2013, 14:04
Iranin yasar nurisi zekeriya beyazi konustu:)

Gerek Zekeriya Beyaz,gerekse Yaşar Nuri Hocanın bugünedek Kur'an dışı bir söylemini hatırlamıyorum.Yaşar Nuri hoca ekranlarda,alanlarda ne söylediyse hepsini yazdığı kitaplarda kayıt altına alıyor.Çünkü bu toplumda bilmeden,anlamadan ahkâm kesmek adeta moda oldu.Ben de bu iki zatı Türkiye'nin yüzakı olarak görüyorum ve selamlıyorum.Allah doğruların yardımcısı olsun!....:wave:

rselturk
14-07-2013, 14:09
karnı açıkıpta açlığa dayanamayanda azıcık tıkınsa oda mı olur sayın zekariya beyaz hocam

Ne kadar önyargılı olduğunuz yazdığınız cümleden belli!..Sözü edilen İranlı Molla ile Zekeriya Beyaz'ın ne alâkası var?!..

meydancı
14-07-2013, 19:22
ayakkabıdan kurban olursa bu niye olmasın ?

xfles7837
14-07-2013, 19:54
ortadoğunun en sapık ülkesi iran, en tehlikeli ülkesi suudiarabistan ve katar, allah bu ülkelerin şerrinden müslümanları korusun.

kaplans26
15-07-2013, 12:35
D:present::present:emekki normalde oruç olmadığımız zamandada oruç tutuyormuşuzda haberimiz yokmuş pes doğrusu daha neler duyacaz....:8[1]::8[1]:

star37
15-07-2013, 13:50
ya böyle bir konuyu kaliye bile alınmaz hiç böyle bir saçmalık olurmu ya

redyellow
15-07-2013, 13:59
Her sene ramazan ayında böyle bir afedersiniz ukala çıkıyor maalesef.

Daha önceki yıllarda bizde zekeriya beyaz gibiler çıkardı, şimdi irandan ithal ettiler.

Böylelerinin suratına tükürmek bile yazıktır.

yusuf58
15-07-2013, 14:46
Gerek Zekeriya Beyaz,gerekse Yaşar Nuri Hocanın bugünedek Kur'an dışı bir söylemini hatırlamıyorum.Yaşar Nuri hoca ekranlarda,alanlarda ne söylediyse hepsini yazdığı kitaplarda kayıt altına alıyor.Çünkü bu toplumda bilmeden,anlamadan ahkâm kesmek adeta moda oldu.Ben de bu iki zatı Türkiye'nin yüzakı olarak görüyorum ve selamlıyorum.Allah doğruların yardımcısı olsun!....:wave:

Arkadaşım, bende bu iki adamı TÜRKİYE'nin yüz karası olarak görüyorum.Bana bir tane Kur-an'ı Kerim'e birebir uyan ifadelerini söylermisin bu adamların.Sen kendi yaşantını bu hoca müsfettelerine yakın gördüğün için böyle yazıyorsun.Arkadaşım din oyuncak değildir,bu adamlar senelerce birilerinin isteğine göre ekrana çıkıp fetvalar verdiler,din yorumladılar ve insanları kandırdılar.Yok tavuk kurban olur.yok sakız oruç bozmaz yok apdest şöyle,yok namaz böyle,daha neler neler.Bırakın bu işleri artık devir değişti TÜM TÜRKİYE kimin ne mal olduğunu biliyor.Herkez bilinçli artık.:rtfm:

redyellow
15-07-2013, 15:04

Bunlar size göre KURAN İÇİ şeyler mi???

kınık
15-07-2013, 15:17
nedense böyle kendini bilmezler cıkıp atıp tutuyor söylediklerine kendileride inanmıyor ama maksat müslümanlara vesvese vermek

ilhancelik
15-07-2013, 15:34
böyle kendini bilmeyenler insanları dinden çıkarır...emeğe saygı

aliharbiye
15-07-2013, 16:11
adam ne konuştuğunu bilmiyor ya.. delimidir nedir. neymiş su içmek orucu bozmazmış. böyle bir şeyi yapmak değil aklına getirmek bile orucu bozmaya yeter. beyin iflas etmiş malesef.