PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Galaxy S3 neden patladı?

zekı62
20-07-2013, 11:55
Bu ayın başında Fanny Schlatter (18) isimli genç kızın sağ cebinde taşıdığı Galaxy S3 durduk yere, çok hızlı bir şekilde ısındı ve ardından güçlü şekilde patladı.

Only the registered members can see the link

Schlatter, yaşanan patlama sonrası vücudundaki yaraya sebep olan ve kömür haline gelen telefonun görsellerini internet ortamında paylaşmıştı.

Üretici firma konumunda olan Samsung, konuya ilişkin bir soruşturma başlatırken, patlamaya neyin sebep olduğu noktasında kömüre dönen telefonu Güney Kore’deki AR-GE birimlerine gönderdi.
Konuya ilişkin açıklama ise EMPA (Malzeme Bilimi ve Teknoloji) cephesinden geldi. Söz konusu kuruluş, akıllı telefonda yer alan pilin orijinal olmadığını ve Samsung ya da Samsung tarafından yetkilendirilen bir şirket tarafından imal edilmediğini bildirdi.
Arızalı ya da başka bir ifadeyle sorunlu pilin kız tarafında mı satın alındığı ya da gerçek bir Samsung ürünü gibi satıldığı noktası henüz belirsiz. Eğer pil resmi olarak alınan Galaxy S3’ün içerisinde yer alıyorsa bu durum Samsung için yeni bir sorun teşkil edebilir.

Taklit bir pili orijinalinden ayırt etmek son derece güçtür. Özellikle online veya sanal ortamlardan satın alınan pilleri kontrol etmek mümkün olmadığından bu tür sahte veya taklit ürünleri satın alınması mümkündür.

Bu nedenle, pillerinizi GÜVENİLİR SATICILARDAN veya ÜRÜN TEMSİLCİLİKLERİNDEN orijinal veya güvenilir markaların ürünlerinden SATIN ALMAK en iyi yöntem, ALLAH korusun!:angry8:

Hikmet™
20-07-2013, 15:31
Kardeşimde S3 kullanıyor ama telefon gayet güzel ve düzgün çalışıyor. Kutudan ne çıktıysa onu kullanıyor yani farklı şarj cihazı pil vs kullanmadığından ne ısınma sorunu oluyor nede başka birşey.

MUTAF
20-07-2013, 17:04
samsung s2 ve s3 pillerinin orjinalinden ayırd edilemeyecek kalitede olan piyasa pilleri mevcut. 3 ay iyi performans veren piller, 3 ayda sonra şarj manyağı oluyor. gunde 3 kere şarj edip kullanırsınız :)

benimde htc telefonumun pili orjinal. ilk aylarda tam gun giden pili şuan gunde 2 bazem 3 kere şarja takmak zoruna kalıyorum.

herseyi iyi becerdilerde şu pil işini beceremediler.

zekı62
20-07-2013, 19:02
samsung s2 ve s3 pillerinin orjinalinden ayırd edilemeyecek kalitede olan piyasa pilleri mevcut. 3 ay iyi performans veren piller, 3 ayda sonra şarj manyağı oluyor. gunde 3 kere şarj edip kullanırsınız :)

benimde htc telefonumun pili orjinal. ilk aylarda tam gun giden pili şuan gunde 2 bazem 3 kere şarja takmak zoruna kalıyorum.

herseyi iyi becerdilerde şu pil işini beceremediler.

23 yaşındaki Ma Ai Lun, çalan akıllı telefonuna cevap verdiği anda elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti. Çin haber ajansı Xinhua’da çıkan habere göre telefonun çaldığı anda elektrik prizine takılı vaziyette olduğu belirtildi.
Lun’un ailesinin Apple’dan tazminat talep ettiği aktarılırken talihsiz kızın ablası da Çinli sosyal medya ağı Sina Weibo’da “Umarım Apple bu konuda bize bir açıklama yapar.

Ayrıca herkesi telefon şarj olurken kullanmamaları için uyarıyorum” diye yazdı.:45:

Only the registered members can see the link

MUTAF
20-07-2013, 19:20
şarjdayken cok kullandım
artık kullanmam :)

Hikmet™
20-07-2013, 19:34
Benim anlamadığım telefonların şarz makinesi en fazla 5.7 v enerji veriyor telefona. İnsan vücudu toplam 50 v enerjiye dayanıyor. Bunu şarj eden o çinli kız o resimdeki piriz den şarj etmeye çalışıp elektirik akımına kapıldıysa normal ama normal orijinal yada yan sanayi sarj aletler asla insanı çarpmazlar.