PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MERKEZİ SİSTEM ARIZA

blade
24-07-2013, 13:46
merhaba merkezi uydu sistemiyle ugraşan arkadaşlar

1-geçişli 60 lık next santral
2-60 dükkan
3-2 çanak next 1.20 lik next santral lnb si
4-çanakla santral arası kablo mesafesi yaklaşık 150 metre civarı
5-iş yerleri
6-sanral çıkışından dükkanlara gider mesafa en kısa 50 metre en fazla 150 metre civarı
ARIZA
A-uzak mesafedeki dükkanlara sinyal gitmiyor yaklaşı 5 metreden sonra donmalar var daha uzun mesafelerde sinyal bile yok

B-santral çıkışları aynı sinyali vermiyor yani en üst çıkışlar %80 iken alt çıkışlara dogru bakıldıgında % 10 ile 12 lik düşüş var

merkezi sistem kuran arkadaşlardan yorum ve cözüm önerilerinizi bekliyorum
saygılar

Volkan
24-07-2013, 14:39
Hocam sen bu sisemi kurduysan başına tam bir bela aldın demek..

İlk olarak 60 abonelik bir sistem yapıcaksan Next gibi markayı seçmen zaten baştan hata.

1. Ayrıca çanak antenler ile santral arası 150 mt kablo demişsin bu baştan yanlış . normalde tek çanak sisteminde 70 mt den sonra sinyal kararlığı iyice bozulmaya başlarki sen birde bunu santralde sonlandıryorsunn..

2. Santral aynı anda hem lnb ye hemde abonelere bukadar uzun mesafeli kablolarda nasıl yayın bassın...

Bu sistemi bu şekilde çalışıtrman cok zor. Hadi bir şekilde az bucuk yola soktun ama herhafta biri benım kanallarım donuyor diye habire cağırır aldığın kar en fazla 1 ay içinde gider 2 sene içindede seni biir dün ya zarara sokar.

Multiswichler için amlifikatörler var abonelerin sinyallarini artırıyor ama asıl senın soru n çanak ile santralş arası..

Kısacası işin özeti Bu gibi sistemlerde Yeni Fiber multiswiçhleri kullanmak gerekiyor.. Tekniksatın sitesini incele ..

Burda ne kadar yorum yapsak boş.. Sen bir kez bu sistemi kurduysa zarar etmiş durumdasın..

blade
24-07-2013, 15:48
Hocam sen bu sisemi kurduysan başına tam bir bela aldın demek..

İlk olarak 60 abonelik bir sistem yapıcaksan Next gibi markayı seçmen zaten baştan hata.

1. Ayrıca çanak antenler ile santral arası 150 mt kablo demişsin bu baştan yanlış . normalde tek çanak sisteminde 70 mt den sonra sinyal kararlığı iyice bozulmaya başlarki sen birde bunu santralde sonlandıryorsunn..

2. Santral aynı anda hem lnb ye hemde abonelere bukadar uzun mesafeli kablolarda nasıl yayın bassın...

Bu sistemi bu şekilde çalışıtrman cok zor. Hadi bir şekilde az bucuk yola soktun ama herhafta biri benım kanallarım donuyor diye habire cağırır aldığın kar en fazla 1 ay içinde gider 2 sene içindede seni biir dün ya zarara sokar.

Multiswichler için amlifikatörler var abonelerin sinyallarini artırıyor ama asıl senın soru n çanak ile santralş arası..

Kısacası işin özeti Bu gibi sistemlerde Yeni Fiber multiswiçhleri kullanmak gerekiyor.. Tekniksatın sitesini incele ..

Burda ne kadar yorum yapsak boş.. Sen bir kez bu sistemi kurduysa zarar etmiş durumdasın..

bilgine teşekkürler arkadaşım şükur kuran başkası ben arızaya gittim nexttin santral hat yükseltici ile şimdilik sorun çözüldü sinyal bastı
önemli olan dediğin gibi çanak ile santral arası kablo mesafesi arkadaşım santralı sinyali basması için bu uzunuluk en son ne olmalı
teşekkürler saygılar

yargıç_1
24-07-2013, 15:57
çanak ve santral arası kablo çok uzun sıkıntı yaratması normaldir

blade
24-07-2013, 16:01
merkezi sistem kuran arkadaşlar

arıza
çanak ile santral arası yaklaşık kablo mesafesi 150 metre civarı
santral sinyal basmıyor santral çıkışları farklı farlı veriyor santralın ust çıkış kısımları örnegin %70 iken altçıkışlara gelindiğinde azalma %10-12 en son çıkışlarsa sinyal hiç yok
çözüm
santrala santral hat yükseltiçi takılarak çözülmüştür

soru

genel olarak santralın sinyali saglıklı basması için çanak ile merkezi sistem santralı arasındaki kablo uzunlugu ne olmalıdır

bu işle ugraşan arkadaşlardan denemelerini tecrübelerini yorumlarını bekliyorum
saygılar

yargıç_1
24-07-2013, 16:02
bilgine teşekkürler arkadaşım şükur kuran başkası ben arızaya gittim nexttin santral hat yükseltici ile şimdilik sorun çözüldü sinyal bastı
önemli olan dediğin gibi çanak ile santral arası kablo mesafesi arkadaşım santralı sinyali basması için bu uzunuluk en son ne olmalı
teşekkürler saygılar

yer nasıl görmek lazım ama benim düsüncem bukadar uzun kablo kullanıp sorun riskini alacagına 2 ayrı sistem kurarak kablo mesafesini daha aza indirilebilir