PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Samsung Galaxy Tab 3 serisinin fiyatı açıklandı

Tekno Mod
04-08-2013, 14:10
Akıllı cep telefonu pazarında yakaladığı başarının ardından gözünü tablet bilgisayar pazarına diken Güney Kore kökenli Samsung firması, dağıtımlarına Avrupa pazarı için Temmuz ayının ilk haftası içerisinde başladığı Galaxy Tab 3 isimli internet tabletinin satışlarına ülkemizde de başladı.
Seride giriş, orta ve üst seviye olmak üzere üç farklı model bulunurken, bu modellerden birisi Galaxy Tab 3 7.0, diğeri Galaxy Tab 3 8.0 ve sonuncusu ise Galaxy Tab 3 10.1 olarak isimlendirilmiş.
Only the registered members can see the link
Samsung’un giriş seviyesine konumlandırdığı Galaxy Tab 3 7.0 isimli tablet bilgisayar, 7 inç genişliğindeki 1024 x 600 piksel çözünürlüğündeki ekran üzerinde şekillenirken, gücünü 1.2 GHz saat hızında çalışan Marvell PXA986 çift çekirdekli işlemci ve 1GB kapasitesindeki DDR2 RAM bellekten ağlayacak. Sistemin içerdiği diğer özellikler arasında 3.0 MP çözünürlüğündeki kamera, 8 GB depolama kapasitesi, MicroSD kart desteği, Android 4.2.2 işletim sistemi, 4000 mAh batarya, Wi-Fi ve GPS bağlantısı gibi özellikler yer alacakken, tablete 399 TL’ye sahip olabileceksiniz.
Orta sınıf kullanıcılarının dikkatini üzerine çekecek olan Galaxy Tab 3 8.0’da 8 inç genişliğindeki 1280 x 800 piksel çözünürlüklü ekran, 1.5 GHz frekans hızında çalışan çift çekirdekli kamera, 1.5 GB kapasitesindeki RAM bellek, 5 MP çözünürlüğündeki kamera, 1.3 MP çözünürlüğündeki ön kamera, 16 GB depolama kapasitesi ve bu hafızayı arttırmak için MicroSD kart yuvası, Wi-Fi ve GPS bağlantı desteği ile Android 4.2.2 işletim sistemi gibi detayları içerecekken 739 TL’lik fiyat etiketi karşılığında satışa sunuluyor.
Üst düzey modelin ismi Galaxy Tab 3 10.1 olarak isimlendirirken bu modelde isminden de anlaşılacağı gibi 10.1 inç genişliğinde 1280 x 800 piksel çözünürlüğündeki ekran üzerinde şekillenecek ve 1.6 GHz frekans hızında geliştirilen çift çekirdekli Intel Atom Z2560 işlemciyle 1 GB kapasitesindeki RAM bellekten güç alacak. Sistemin içerdiği diğer teknik özellikler arasında ise Android 4.2.2 işletim sistemi, 3.2 MP arka kamera, 1.3 MP çözünürlüğündeki ön kamera, 16 GB kapasitesindeki depolama alanı, MicroSD kart girişi ve 6800 mAh batarya gibi özellikler yer alırken, tablete 839 TL karşılığında sahip olabilirsiniz.