PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 'Erkekler de örtünmeli'

zekı62
28-08-2013, 11:19
Only the registered members can see the link

şaban nediyiii buuuu ? bilmem bize demiyiii ?:8[1]:

Prof. Karslı’nın “Kadının bedeni süstür, korumalıdır” sözlerine tepki gösteren Prof. Kırbaşoğlu “Dine göre erkekler de kadın gibi örtünmelidir” dedi.
Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Prof. Dr. Halil İbrahim Karslı’nın Kuran’ın kadınlara örtünmeyi emrettiğini belirterek “Çünkü kadının bedeni bir süstür. Dolayısıyla değerlidir ve korunması gerekir” sözleri büyük yankı uyandırdı

İlahiyat Uzmanı Prof. Dr. Hayri Kırbaşoğlu, makalede yer alan sözleri, kadının metalaştırılmasına bir tepki olarak değerlendirirken, Prof. Dr. SaimYeprem, “Tipik ve klasik bir söylem” dedi.
‘KADININ KAFASI TIRAŞ EDİLSİN’
Karslı’nın bu sözlerine Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hayri Kırbaşoğlu ise ‘Yeni bir şey değil’ dedi. Kırbaşoğlu, “Birçok dinde sadece kadın değil erkeklerin de bedeninin örtülmesi esastır. Yeni bir şey değil. Süs derkenmuhtemelen ifadede problem oluşmuş. Burada bedenin korunması, gizlenmesi gereken bir yönüne işaret etmiş olabilir. Olumlu anlamda söylemiştir. Örtünmenin gereğini rasyonel, akılcı ifade etmek için süs kelimesini kullanmıştır” dedi.

serkansgrl
28-08-2013, 11:45
gel beni örtün sıkıyorsa ozaman

FORTUNE™
28-08-2013, 12:03
valla benim gizlemem gereken bişeyim yok herşey ortada :8[1]:

rselturk
28-08-2013, 13:16
Erkekler bence de örtünmeli.Yetmez,bir de ayaklarına takunya geçirmeli.Hiç değilse gelişi-gidişi ayak sesinden belli olur!:8[1]::8[1]::8[1]:

MayVAZ
28-08-2013, 17:02
allah hidayet etsin ; efendiler erkeğin beliyle diz kapakları arası örtüden bahsediliyor kimsenin kılık ve kıyafetiyle kimsenin işi olmaması gerekir kim ne isterse onu giysin bunun hesabını kendisi verecek zaten .. merak etmeyin o takunyanın tıkırtısı duyduğunda iş işten geçmiş olur wesselam..

zekı62
28-08-2013, 17:32
allah hidayet etsin ; efendiler erkeğin beliyle diz kapakları arası örtüden bahsediliyor kimsenin kılık ve kıyafetiyle kimsenin işi olmaması gerekir kim ne isterse onu giysin bunun hesabını kendisi verecek zaten .. merak etmeyin o takunyanın tıkırtısı duyduğunda iş işten geçmiş olur wesselam..

gardeş bizde biliyoruz da bu konuyu ortaya atanlar utansın,ne olduda bu nu peydahladılar herkes bilıyor.bunun için mi para alıyorlar ortalığı karıştırmaya

aliharbiye
28-08-2013, 20:34
saçmalıklar çoğaldı. ben halimden memnunum. hiç kimsenin aklına beni kapatmak gelmesin.