PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hotbirdi ayarlayamadım,

refikilhan
30-08-2013, 12:38
Arkadaşlar, şimdi çatıdan indim, Eskişehir- 90 lık çanak- hotbirde ayarlıyorum,ayarladığım kanalda görüntü net, silyal 78 lerde, fakat diğer kanallara bakıyorum, horbirdin yarısında sinyal yok, ben nerede hata yapıyorum,
havada o kadar sıcakki, yukarıda televizyona güneş vuruyor, görüntüyü kontrolda zorlanıyorum,ter banyosu yaptım inanın:8[1]:
Lütfen yardım edin niçin hotbirdin yarısı yok.:praying:
Saygılarımla...

Baldemir
30-08-2013, 12:56
Arkadaşlar, şimdi çatıdan indim, Eskişehir- 90 lık çanak- hotbirde ayarlıyorum,ayarladığım kanalda görüntü net, silyal 78 lerde, fakat diğer kanallara bakıyorum, horbirdin yarısında sinyal yok, ben nerede hata yapıyorum,
havada o kadar sıcakki, yukarıda televizyona güneş vuruyor, görüntüyü kontrolda zorlanıyorum,ter banyosu yaptım inanın:8[1]:
Lütfen yardım edin niçin hotbirdin yarısı yok.:praying:
Saygılarımla...

Doğru kolay değil bu sıcakta ama şimdi Cuma saati biraz mola verin Cumadan sonra bizde buradayız,yardımcı olmaya çalışırız.

Hilmi
30-08-2013, 12:57
Hotbird kolay ayarlanan bir uydu lnb ve çanak ayarını düzgün yaptıysan sorun yaşamaman lazım.??? Direk alıyorsun sinyali dimi disq yok arada lnb sağlam olduğuna eminsin çanağın sağlam odakda sapma falan yoksa sorun olmaması lazım..

Only the registered members can see the link

refikilhan
30-08-2013, 13:11
Hotbird kolay ayarlanan bir uydu lnb ve çanak ayarını düzgün yaptıysan sorun yaşamaman lazım.??? Direk alıyorsun sinyali dimi disq yok arada lnb sağlam olduğuna eminsin çanağın sağlam odakda sapma falan yoksa sorun olmaması lazım..

LNB ve çanak yeni ama neden böyle oluyor anlamıyorum, çanakta odak bozukluğu yok, çanağın karşısıda boş yani engel yok, ben rasgele bir frekanstan ayar yaptım, acaba zor çeken bir frekans varmıdır ki ona göre ayarlasaydım.

Hilmi
30-08-2013, 13:28
10796.00 V 27500 5/6

Bu frekansda sinyal nasıl..

refikilhan
30-08-2013, 13:53
10796.00 V 27500 5/6

Bu frekansda sinyal nasıl..

Not alayım birde o frekanstan deniyeyim. Teşekkürler.

soner_35
30-08-2013, 15:27
en kolay uydu bu uydu bulucu olmadan bile bulursun

serkansgrl
30-08-2013, 18:24
bu vatandasın lnb si arızalı muhtemel