PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Windows Fiesta SP3 Yapı 1 Türkçe..!

PowerVu
11-11-2006, 01:48
Windows fiesta sp3

Only the registered members can see the link

XP Fiesta bir çok yenilik ile karşımızda ve Türk yazılımcıların elinden geçerek oluşturulmuş temiz ve hızlı bir sistem..

Windows kurulurken Seri numarası istemez ve Mart ayı dahil tüm güncelleştirmeler yüklenmiş halde size gelir. Güncelleştirme ile uğraşmazsınız.

XP Fiesta'yı kurduktan sonra bir çok programda hazır kurulmuş halde önünüze çıkar (şaşırmayın)

Linux nasıl elden ele gezip değiştirilip geliştiriliyorsa, XP'yide ele alıp XP Fiesta olarak değiştirmişler ve ortaya çok güzel bir sistem çıkmış..

Sistemde gereksiz olan herşey kapatılmış ve daha hızlı XP kullanabiliyorsunuz bu sayede ve sayamadığım bir çok özellik var. Yükleyip tadını çıkarmak size kalmış..

Download

Dosya Şifresi : beyaz_melek

Birlikte Kurulan Yazılımlar :

Alıntı:Adobe Acrobat 7.0.5
MSN Live Messenger
NOD32 + Fix
Firefox 1.5.1
Macromedia Flash Player 8.0
Foxit Reader
Realtime Alternative 1.46
Quicktime Alternative 1.68
K-Lite Codec Pack
WinRAR
Xpize 4.2 MCE
AddonXP
MSConfig CPL
Startup CPL
Autoplay Repair CPL
Windows Updates CPL
Unlocker 1.8.1
TaskSwitchXP
Cmdow 1.4.3.0
.NET Framework 2.0
MakeISO 1.3
StartBTN
ImageResizer 1.1
AttributeChanger
Advanced Uninstaller Pro 7.5
Macromedia Shockwave 10
WinAMP 5.21 [Yeni Sürüm]
Windows Update Doğrulama Yaması v1.5.512.0

Sistemle Birlikte Kurulan Windows Temaları :

Alıntı:TurkVista Görsel Stili [Varsayılan Görsel Stil]
Luna Element
Luna Element 4
Luna Element 5
Royale [Varsayılan Tema]
Siginet CrystalXP 2
Siginet IE7
Siginet

Entegre Edilen Sürücüler

[Toplam 1000 Kadar - 669 MB Açık Hali]

Çipset :

Alıntı:* ATI
* ASUS
* ALi/ULi
* AMD
* Intel
* SiS
* nVidia
* SMC (onboard IRDA)
* VIA

CPU :

Alıntı:* AMD (K8: Cool 'n Quiet)

Ekran Kartı :

Alıntı:* 3dfx
* Asiliant
* ATI
* Intel
* Matrox
* nVidia
* S3
* SiS
* TRITTON
* VIA
* XGI

Ethernet Kartı :

Alıntı:* 3com
* Airlink
* ADMtek
* AMD
* Broadcom
* Buffalo
* corega
* Conceptronic
* D-Link
* Intel
* Level One
* Linksys
* Marvell
* Microsoft
* Netgear
* nVidia
* OvisLink
* Realtek
* SMC
* Surecom
* SiS
* Trendnet
* U.S. Robotics
* VIA

Depolama Aygıtları :

Alıntı:* ACARD
* Adaptec (includes HP/Compaq)
* AMD
* ATI
* Areca
* ALi/ULi
* Dell
* Highpoint
* IBM
* Intel
* JMicron
* ITE
* LSI
* Mylex
* nVidia
* Promise
* QLogic
* Silicon Image
* SiS
* VIA

Ses Kartları :

Alıntı:* ALI/ULi
* C-Media
* Conexant
* Creative
* Hercules
* M-Audio
* nVidia
* Realtek
* Sigmatel (includes Dell, Fujitsu, Samsung)
* SoundMAX (includes Dell, Gateway, HP, IBM, Intel, Sony)
* SiS
* Terratec
* VIA
* Yamaha

Kablosuz Ağ Donanımları :

Alıntı:* 3Com
* Agere (ARtem, Avaya Communication, MELCO INC, D-Link, ELSA, LANCOM Systems, Enterasys, IBM Corporation, LEGEND, Lucent Technologies, TOSHIBA, NEC Corporation, NEC Aterm, Samsung, Siemens, FUJITSU, Fujitsu- Siemens, 2Wire ve Wireless desteği.)
* Airlink101
* Asus
* Atheros
* Avaya
* Belkin
* Blitzz
* Broadcom
* Buffalo
* Cisco
* corega
* Conceptronic
* D-Link
* Edimax
* Entersys
* Intel
* Linksys
* Lite-On
* Microsoft
* Minitar
* Netgear
* Orinoco
* Packard Bell
* Ralink
* Realtek
* Senao
* SiS
* Sitecom
* SMC
* Surecom
* U.S. Robotics
* Zonet

Sistem Dosyalarındaki Yamalar :

Alıntı:UXTheme.dll Yaması
TcpIP.sys yaması [Maksimum Bağlantı 50 olarak ayarlandı]
Windows Dosya Koruması devre dışı bırakıldı
USB Frekans Ayarı : 50

Yapılan İnce Ayarlar :

Alıntıenetim Masası "Otomatik Kullan" Kısayolu : Windows disk sürücülerine takılan disklerin otomatik olarak çalıştırılması ya da devredışı bırakılmasını sağlar.

Sağ tuşa "Burada Komut Sistemini Aç" Kısayolu : Bulunduğunuz klasörde kolayca komut sistemine geçişinizi sağlar.

Sağ Tuşa "Gizli Dosya Geçişi" Kısayolu : Sağ tuş ile herhangibir yerde tıkladığınızda "Gizli Dosyaları Göster / Gizle" seçimini yapabilmenizi sağlar.

Sağ tuşa "Hedefi Bul.." Kısayolu : Herhangi bir dosyanın üzerinde sağ tuşa basarak seçebileceğiniz bu kısayol, kurulu olduğu dizine kolayca ulaşabilmenizi sağlar.

Denetim Masası "MSConfig" Kısayolu : Sistem açılışında çalışan uygulamaları düzenleyebileceğiniz aracın Denetim Masası için kısayolu.

Denetim Masası "StartupCPL" Kısayolu : MSConfig aracından daha gelişmiş olan bu araç ile Sistem Kayıt Defterindeki ayarlara da ulaşabiliyorsunuz.

Bunların dışında yaklaşık 50 adet ince ayar..

Kurulumun Tamamlanma Süresi : 38dk 27sn 54sl

NOT 1 : CD Sürüm ile sıfırdan temiz bir kurulum yapmanız önerilir. Windows 98 / Windows NT / Windows 2000 üzerine yükseltme yapıldığında problemlerle karşılaşılabiliyor. Bu yüzden yükseltme yapılamaması için CD Autorun Menüsünden bu özellikler devre dışı bırakılmıştır. Yani sadece görünüm olarak CD Arabirimi mevcuttur.

NOT 2 : Advanced Uninstaller 7.5 ve MSN Messenger 7.5 yamaları sistemin kurulduğu sürücüde [Yamalar] klasörü olarak bulunmaktadır. Bunlar "patch" olarak bulunduğundan otomatik olarak yamalanmamıştır. Yamalamak için gerekli işlemleri biliyorsunuz. Yine de bir problem olduğunda bildirirseniz memnun olurum.

NOT 3 : Standartta MSN Live Messenger yüklü olarak geliyor. Eğer MSN Live Messenger'da hesabınız çalışmıyorsa, %CDSürücü%\$OEM$\$1\install klasöründe MsnMsgs.msi dosyasını çalıştırarak MSN Messenger 7.5 sürümü yükleyebilirsiniz

Volkan
11-11-2006, 01:51
paylaşım için teşekkürler.

PowerVu
11-11-2006, 02:16
Ayrıca Şunu Belirteyim..!

Burada Verdiğim Linklerden Doğacak Sorumluluk Son kullanıcya aittir.!

Lütfen Windows Fiesta dan doğacak sorunları Microsofta bildirmeyiniz..!

Ayrıca Lütfen Emeğe Saygı Gösterek Lisanslı Yazılım Tercih Ediniz..!

pckolok
11-11-2006, 20:46
:)) son uyarı güzel Paylaşımında Güzel ustam diyorsunuz ki bir çok programı içinde barındırıyor xP pro v.b işletim sistemlerinden fazla yer kaplıyor o zaman harrdiskte peki bu avantaj mı tabiki içinde bir çoğunu barındırması güzelde pc mizi nasıl etkiler acaba saygılar ...!

recepolmez
11-11-2006, 21:44
Arkadaşım paylaşım için teşekkürler ama ben zaten 5 aydır kullanıyorum. Birçok güzel yenilik var. Görünüm açısından bazı yerlerde de senin eklediğin gibi kolaylıklar var.Herkese tavsiye ederim. Güncelleştirmelrde az sürüyor.

PowerVu
11-11-2006, 22:33
Tam Kurduğunuzda Harddiskte 1.5 gb yer kaplar..!

Volkan
12-11-2006, 14:04
evet arkadaşlar fiestayı indirdim ve kurdum birçok programı içinde barındırması bana göre çok güzel, kurması yaklaşık 1 saat sürüyor çünkü içinde hazır olan programların olması nedeni ile. ilk göze çarpan nokta güncelleştirmelerin çok hızlı olması ve Mozilla Ferfoxtaki sayfa açılışlarının mükemmel şekilde hızlı açılması . herkese tavsiye ederim ancak değişik programlarda ki uyumululuğunun denemedim. bunlarıda deneyen arkadaşların buraya yazarak herkesin bilgi sahibi olması güzel olur. Fiesta için ve yardımları için PowerVu arkadaşa çok teşekkür ederim.

aslanparcasi26
04-12-2006, 01:32
kod istiyor malesef.........

wenli
04-12-2006, 01:44
bøyle güzel paylasimlarin devamini bekleriz tesekkürler:45: :45: :45:

Eboscro
04-12-2006, 14:52
paylaşım için teşekkürler.

okinava
04-12-2006, 20:37
ben de yeni gördüm harika bir paylaşım tesekkürler

cembo
17-12-2006, 03:24
Paylaşım için teşekkürler.:45: Rar'la açtıktan sonra dosyayı direkt CD'ye yazdırabilirmiyiz?Birde 8 nolu mesajda kodtan bahsediyor?

Volkan
17-12-2006, 03:54
arkadaşlar rardan çıkarırken kod istemiyor sadece 2-3-4 rarları göstermemiz gerekio. cd ye kayd etme işine gelince başlangıç cd yapar gibi kayetcez. bu konuda powerVu arkadaştan yardım isteyebilirsiniz.

Hakan Gül
17-12-2006, 10:21
Biz vista'ya yeni geçtik ama bu daha güzel galiba.. Usta indirmek ne kadar sürer acaba ??

Volkan
17-12-2006, 10:51
Biz vista'ya yeni geçtik ama bu daha güzel galiba.. Usta indirmek ne kadar sürer acaba ??
arkadaşım bilgisayarda sadece bunu indirirsen ve adsl en hızlı ise 6- 7 saat gibi bir sürede iniyor.

xzender
13-03-2007, 14:58
arkadaşımız güncellemelerin muhakkak kapalı tutulmasını sölememiş kapalı olması lazım arkadaşlar bilginize

Sonsuzluk
13-03-2007, 15:45
arkadaşım bilgisayarda sadece bunu indirirsen ve adsl en hızlı ise 6- 7 saat gibi bir sürede iniyor.

uzun bi süre bu... Ah bide kota olmasa güzel olurdu... :46: