PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sete Gibernau MotoGP'yi bıraktı

COEMAR
11-11-2006, 02:59
İki kez dünya ikincisi İspanyol pilot Sete Gibernau MotoGP'yi bıraktığını açıkladı. Only the registered members can see the link
Only the registered members can see the link

Gibernau, Barcelona'da düzenlediği basın toplantısında MotoGP kariyerini noktaladığını söyledi:

"Benim için inanılmaz bir deneyimdi. Elde ettiğim zaferlerden gurur duyuyorum. Dünya şampiyon olmayı çok istemiştim. 500cc ve MotoGP'de yarış kazanmanın, klasman liderliğinin ve sonuna kadar zirve mücadelesi vermenin keyfini yaşadım."

2003 ve 2004'te Valentino Rossi'nın ardından sezonu ikinci bitiren Gibernau, gelecek yıl için Kawasaki ve başka takımlardan teklif almasına rağmen bırakmayı tercih ettiğini belirtti:

"Teklifleri kabul etseydim bunun nedeni sadece yarışmış olmak için yarışmak ve para olacaktı, bu da beni mutlu etmezdi. Şimdi önümde yoğunlaşmam gereken başka projeler var."

Kariyerinin ilk grand prix'sini 2001'de Valencia'da elde eden Gibernau 2003 yılında dört birincilik ve altı podyum finişiyle MotoGP'de en yüksek puanla ikinci olan pilot unvanıyla tarihe geçti.

Katalan pilot 2004'te dört birincilik daha kazandı ve Rossi ile sezonun sondan bir önceki yarışına kadar şampiyonluk mücadelesi verdi.

Son iki sezon beklentileri karşılayamayan Gibernau 2005 yılını yedinci bitirdi, Honda'dan Ducati'ye geçtiği 2006 sezonunda ise sakatlığı yüzünden yedi yarış kaçırdı ve hiçbir grand prix'de podyuma çıkamadı.