PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dünya Kupası 4K seyredilecek

bayram tv
22-09-2013, 11:27
2014 FIFA Dünya Kupası finalinin 4K olarak canlı yayınlanacağının açıklanmasıyla Panasonic, Sony ve Philips gibi teknoloji devleri bu alandaki üretimlerine hız verdi..

Only the registered members can see the link

Only the registered members can see the link

uydu3405
22-09-2013, 12:48
4K seyredilmesi imkansız yani şu açıdan belki 4K yayın yapılabilir ama izleyen kısmı fazla olmayacak genelde HD olarak izlenir ama 4K tvler çok pahalı olduğundan izleyici kısmı çok az olucaktır.

mersoy64
22-09-2013, 13:07
samsung yeni versiyon da 4k seyredilebilirmi

Volkan
22-09-2013, 20:32
4K seyredilmesi imkansız yani şu açıdan belki 4K yayın yapılabilir ama izleyen kısmı fazla olmayacak genelde HD olarak izlenir ama 4K tvler çok pahalı olduğundan izleyici kısmı çok az olucaktır.

4K türkiye için belki kitlesi az olabilir ama birinci sınıf dünya ülkelerinde çok rahat geçilebilecek olan bir teknoloji olacağı için hiç sorunolacağını düşünmüyorum.

micromaxx52
22-09-2013, 20:39
adamlar daha 3D yapamadı bazı hd lerde göruntu iyi deyil bana göre 3D tutmadı tutmazda en azından hd iyi

rselturk
22-09-2013, 20:45
Klasik tüplü Tv lerde HD yayın izlemiyor muyuz? LED ya da LCD Tv lerde de UHD yayınları izleyebiliriz.Elbette istenilen gibi olamaz,ama hiç yoktan daha iyidir...Alınan kararı yerinde buluyorum;teknolojinin gelişmesine ve yaygınlaşmasına katkı sağlayacak.Dahası şu anda piyasada olan led tv lerde hızlı bir fiat düşmesi olacak.Eee yeni nesil tv gelince eskilerin papucu dama atılacak.Bu da tüketicinin işine yarar.:present::present::present:

cesur55
22-09-2013, 22:44
Klasik tüplü Tv lerde HD yayın izlemiyor muyuz? LED ya da LCD Tv lerde de UHD yayınları izleyebiliriz.Elbette istenilen gibi olamaz,ama hiç yoktan daha iyidir...Alınan kararı yerinde buluyorum;teknolojinin gelişmesine ve yaygınlaşmasına katkı sağlayacak.Dahası şu anda piyasada olan led tv lerde hızlı bir fiat düşmesi olacak.Eee yeni nesil tv gelince eskilerin papucu dama atılacak.Bu da tüketicinin işine yarar.:present::present::present:

aynen katılıyorum çok doğru.

motokops
22-09-2013, 23:16
teşekkürler

mert383
22-09-2013, 23:25
Evet şimdi pahalı katılıyorum.
Ama 2014 de kadar çok 4K paneller çıkar.
Hele hele şu Kore liler şu panel üretme işine tam odaklansınlar
İşte ozaman fiyatlar düşer diye düşünüyorum.
Hatta bir uzman 2014 yılında 4k yayınların standart HD yayınlar gibi artacağını söylemiş.
Hayırlısı bakalım.
Bir çok test yayınlar yapılıyor.
Asıl amaç panellerin çoğalması akabinde uygun fiyata düşmesi.
Şöyle bir örnek vereyim.
Sony 65"4k panel ilk çıktığında 21.000 tl idi şimdi aynı panel mediamarkette 16.000tl düştü.
Aynı şekilde 55"modelde.
Hele 42" kadar üretimler başlasın fiyatlar iyice oturur ,