PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 11400 acil help

manyak_ceset
13-11-2006, 16:27
arkadaşlar cihaza yazılım yüklemek istedim formdaki aciko yazılımını ama cihaz off oldu
herşey normal yükleme tmm fakat cihaz açılmıyo
fişe taktığımda ekranda 0000 yazıyo sadece ve standby ışığıda yanmıyo
orjinal yazılımını yükledim yine aynı bunu nasıl düzeltebilirim benim kendi cihazım

kendim aslen telefon tamircisiyim babamın ısrarı üzerine bi yazılım yükleyelim dedik elimize yüzümüze bulaştı
bi el atalım arkadaşlar

Admin
13-11-2006, 16:29
Yazılımı buradaki gibi yuklemeniz gerekiyor Only the registered members can see the link

Buradaki emusuz yazılımı yukleyiniz..Only the registered members can see the link

manyak_ceset
13-11-2006, 16:40
Yazılımı buradaki gibi yuklemeniz gerekiyor Only the registered members can see the link

Buradaki emusuz yazılımı yukleyiniz..Only the registered members can see the link

aynı şekilde uyguladım netice negatif aynı sorun devam ediyor
aklıma şey geldi mesela bizim işimizde cihazda yazılımsal bi yanlışlık yaptığında flash ı full erase yapıp yeniden temiz flash yükleme şansımız oluyo bunlarda da varmı bole bi imkan

manyak_ceset
13-11-2006, 16:58
tmm cihazı çalıştırdım 11400 CIM.ROM bunu yükledim açtı
şimdi bu cihazı en güncel tüm kanallarıyl aizlenilebilecek hale nasıl getirebilirim bizim peder biraz kıl tüy cinslerden herşeyi full olsun istiyo yeni ********* açılmış sanırım onu falan nasıl izliycem linkleri ve sıralamasını yazıp yardımcı olursanız sevinirim

Volkan
13-11-2006, 17:12
arkadaşı ilk olarak BURDAN (Only the registered members can see the link) güncel aciko yazılımını yükle ondan sonra güncel soft camı yükle cihazın işi tamam. yazılımdan önce ve yazılımdan sonra boot yüklemeyi unutma.

SOFTCAM (Only the registered members can see the link)

manyak_ceset
13-11-2006, 18:20
yardımlar için teşekkür ederim yazılımı yükledim gönderdim cihazı eve inşallah sorunsuz çalışır

Volkan
13-11-2006, 18:24
:45: arkadaşım emuyu aktif yapıp softcamıda attıysam işlem tamamdır.

manyak_ceset
13-11-2006, 19:01
sadece solediklerini yaptım eğer olmamışsa gelir zaten geri emu yu nasıl aktif yapıcam

manyak_ceset
13-11-2006, 19:14
aradım şimdi dis covery çalışmıyormuş kendi abimde var o da goldmaster kartsız falan düz bi makina onda çalışıyo ?????

Admin
13-11-2006, 19:16
aradım şimdi dis covery çalışmıyormuş kendi abimde var o da goldmaster kartsız falan düz bi makina onda çalışıyo ?????

Yazılımı yukledikten sonra *** menusune girince tv radio tusuna basarak keyleri resetleyiniz.

Sonra menu 7777 yaparak emuyu aktif hale getiriniz..

manyak_ceset
13-11-2006, 19:54
Yazılımı yukledikten sonra *** menusune girince tv radio tusuna basarak keyleri resetleyiniz.

Sonra menu 7777 yaparak emuyu aktif hale getiriniz..

söylediklerinizi telefonda yaptırdım ama netice değişmedi dis covery hala çalışmıyormuş ben biyerde hata mı yaptım yeniden mi yüklemem gerekiyo acaba

Admin
13-11-2006, 19:58
söylediklerinizi telefonda yaptırdım ama netice değişmedi dis covery hala çalışmıyormuş ben biyerde hata mı yaptım yeniden mi yüklemem gerekiyo acaba

Olabilir.Yazılımda sorun yok çünki Kanalın isminide lütfen yazmayın

manyak_ceset
15-11-2006, 10:58
olmadı arkadaşlar yukarda yazdığım kanal çalışmıyo dün yeniden aciko yazılım sky softcam yükledim emu ları sildim menü 7777 yaptım çalışmadı fabrika ayarlarına döndürdüm yine çıkmadı
abimin cihazı kartsız falan ama o seyresiyo ben seyredemiyorum sıralamada mı yanlışlık yapıyorum

acaba aciko bölümünden cihaza aciko nun yeni versiyonunu mu yükleyecem ben goldmaster bölümündekini yükledim menüde bi değişiklik olmadı

Volkan
15-11-2006, 11:35
olmadı arkadaşlar yukarda yazdığım kanal çalışmıyo dün yeniden aciko yazılım sky softcam yükledim emu ları sildim menü 7777 yaptım çalışmadı fabrika ayarlarına döndürdüm yine çıkmadı
abimin cihazı kartsız falan ama o seyresiyo ben seyredemiyorum sıralamada mı yanlışlık yapıyorum

acaba aciko bölümünden cihaza aciko nun yeni versiyonunu mu yükleyecem ben goldmaster bölümündekini yükledim menüde bi değişiklik olmadı

arkadaşım bak aciko 4222 Cı da yazılımı denedim bissler açıyo. sen ilk olarak dediklerimi sıra ile yap ilk olarak cihazına boot dosyasını yükle ardından aşağıda verdiğim aciko yazılımını yazılım yükleme işlemi bittikten sonra yine bootu yükle. daha sonra kumandadan menü tuşuna bas 7777 yap yeşil ışık yandıktan sonra exit ile çık. ardından tekrar menü ye bas 6382 tuşla karşına *** menüsü gelir burda TV/RADİO tuşuna bas keyler reesetlensin ve exitle çık işlem tamam. bundan sonra açması lazım şu an ben izliyorum.

BOOT (Only the registered members can see the link)
Aciko Yazılım (Only the registered members can see the link)
Yükleme Programı (Only the registered members can see the link) :8[1]: :45:

manyak_ceset
15-11-2006, 18:37
arkadaşım bak aciko 4222 Cı da yazılımı denedim bissler açıyo. sen ilk olarak dediklerimi sıra ile yap ilk olarak cihazına boot dosyasını yükle ardından aşağıda verdiğim aciko yazılımını yazılım yükleme işlemi bittikten sonra yine bootu yükle. daha sonra kumandadan menü tuşuna bas 7777 yap yeşil ışık yandıktan sonra exit ile çık. ardından tekrar menü ye bas 6382 tuşla karşına *** menüsü gelir burda TV/RADİO tuşuna bas keyler reesetlensin ve exitle çık işlem tamam. bundan sonra açması lazım şu an ben izliyorum.

BOOT (Only the registered members can see the link)
Aciko Yazılım (Only the registered members can see the link)
Yükleme Programı (Only the registered members can see the link) :8[1]: :45:

söyledilerini yaptım ama cihaz off oldu şu an açılmıyo standby ışığı yanmıyo sadece 4 tane 0000 var display de deli olcam

manyak_ceset
15-11-2006, 19:10
cihaz 11400 ama cim yazıyo sonunda

emmi
15-11-2006, 19:30
söyledilerini yaptım ama cihaz off oldu şu an açılmıyo standby ışığı yanmıyo sadece 4 tane 0000 var display de deli olcam

Bak kardeş aşağıda verdiğim linkte GMnin kendi emusuz yazılımı var. Alıcıyın emusuz yazılımını masa üstüne indir ve dosyaların içinden çkartarak yükle. Alıcın eski haline gelir.
Only the registered members can see the link

Bundan sonra Aciko menülü yazılımıda masa üstüne indir. Dosyaların içindeki yazılımları masa üstüne çıkart. Önce boot dosyasını yükle. Sonra esas yazılımı yükle. Sonra tekrar boot dosyasını yükle. Yükleme işlemini bitirdikten sonra menüden videolink bölümüne girip TV/RADYO tuşuyla keyleri resetle çık. Menü yapıp 7777 yazarak keyleri aktifle. Yine menüden *** tablosuna ulaşarak viacces bölümündeki 009400 yazılı tüm satırları sil ve Only the registered members can see the link burada verdiğim keyleri gir. Kolay gelsin, iyi seyirler.
Saygılar.

yavuzdilek
15-11-2006, 23:56
Bugün aynı model cihaza yazılım yükledim ve arkadaşların dedigi tüm işlemleri yaptım yani boot-yazılım-boot, 7777 ve tv/radio işlemlerini. Hiçbir sorun yok buraya kadar ama garip olan birşey var Hotbird deki hiç bir kanal çıkmıyor. Sinyal yok diyor.Bu gibi bir sorun yaşayan oldumu aranızda?

Volkan
16-11-2006, 00:02
Bugün aynı model cihaza yazılım yükledim ve arkadaşların dedigi tüm işlemleri yaptım yani boot-yazılım-boot, 7777 ve tv/radio işlemlerini. Hiçbir sorun yok buraya kadar ama garip olan birşey var Hotbird deki hiç bir kanal çıkmıyor. Sinyal yok diyor.Bu gibi bir sorun yaşayan oldumu aranızda?

arkadaşım disgc ayarlarını kontrol et yazılım atınca türksat için diseg 1(A) hortbird için 2 (b) oluyor senin hortbird çanağından gelen kablo diğer uçlara takılmış olabilir .

yavuzdilek
16-11-2006, 00:18
Teşekkürler cevap için...Bu arkadaşımın receiveri ve tek kablo geliyor çanaklardan. Bu türden bir sistemde nasıl bir ayar yapmak gerekir diaseqlere? Tekrar sagolun...

Volkan
16-11-2006, 00:29
Teşekkürler cevap için...Bu arkadaşımın receiveri ve tek kablo geliyor çanaklardan. Bu türden bir sistemde nasıl bir ayar yapmak gerekir diaseqlere? Tekrar sagolun...
arkadaşım yukarıda disegc dediğimiz birleştirici parça vardır bunu dört girişi vardı ve birde çıkışı bu çıkıştan cihaza tek kablo gelir. menüye gir lnb konfigirasyonu vardır ona gel hotbird bul üzerine ok yanında çeltik işareti olsun ok ye basınca zaten sağ tarafa geçersin orda Dsegc seçeneği vardır ona gel üzerinde ok le karşına küçük bir menü gelir disegc girişi die ses açıp kapama ile 1-2-3-4 seçnbeklerini dene ok le bırak sinyalin gelip gelmediğine bir bak.

yavuzdilek
16-11-2006, 00:33
Evet o menüyü hatırlıyorum biz ilk açtıgımızda o menüde 3 vardı 4 yaptık yine olmadı ama 1 ve 2 yi denemedik açıkcası. Birde öyle deneyelim bakalım, tekrar sagol detaylı açıklama için. Kolay gelsin...