PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kainattaki en mükemmel canlı insandir

CABBARİ
31-10-2013, 20:59
Iste insan oldugumuzu hatirlatan muhtesem bir resim

hüseyin
01-11-2013, 11:15
en şerefsiz en gaddar en hayin en bencil yaratıkta insandır........düşünebiliyormusunuz ALLAHın insanlarla iletişim ve dialog kurabilmek amacıyla elçi olarak görevlendirdiği peygamberleri bile insanoğlu öldurdü zülüm etti hakaret ve küfür etti....gününümüzde bugibi insanlar yokmu..tonlarca var...fakat cabbari kardeşim yeryüzünde gerçekten harukulade nefis insanlarda var,ALLAH ve ahireti düşünüp yanlızca onun için yaşayıp o gününün azametinden korkup kendini onagöre dizayn eden insanlarda var...nekadar sayıları az olsada bunlar var...benim dileyim iyi ve kötülerin yeryüzünde enazından eşitlenmeleri ...bu olursa dünya daha yaşanabilir duruma gelecegine inanıyorum....

aliharbiye
01-11-2013, 11:31
İnsan en vahşi gelişmiş varlıktır, şu harislik şu açlık, şu kıskançlık olmasaydı, tabii yaşam koşulları kötü olunca insanoğlu, yaşamak için mecburen alternatif arıyor. ne yapsın yaşamak zor, ama inşallah ilerde yaşam koşulları daha iii olur, güzel resim, bu koşulda en kötü insanda olsa, yine bu kadının yaptığını yapar diye düşünüyorum.

CABBARİ
01-11-2013, 11:54
en şerefsiz en gaddar en hayin en bencil yaratıkta insandır........düşünebiliyormusunuz ALLAHın insanlarla iletişim ve dialog kurabilmek amacıyla elçi olarak görevlendirdiği peygamberleri bile insanoğlu öldurdü zülüm etti hakaret ve küfür etti....gününümüzde bugibi insanlar yokmu..tonlarca var...fakat cabbari kardeşim yeryüzünde gerçekten harukulade nefis insanlarda var,ALLAH ve ahireti düşünüp yanlızca onun için yaşayıp o gününün azametinden korkup kendini onagöre dizayn eden insanlarda var...nekadar sayıları az olsada bunlar var...benim dileyim iyi ve kötülerin yeryüzünde enazından eşitlenmeleri ...bu olursa dünya daha yaşanabilir duruma gelecegine inanıyorum.... insanoglunun dunyaya gelis nedeni yani yaratilma nedeni Allaha kul olmaktir yani bir nevi imtihan dunyasi yani insanin iyi olmasida kotu olmasida vahsi olmasida yaradilis geregi kurulmuş bur duzwn hangi tarafi secerse artik

CABBARİ
01-11-2013, 11:57
İnsan en vahşi gelişmiş varlıktır, şu harislik şu açlık, şu kıskançlık olmasaydı, tabii yaşam koşulları kötü olunca insanoğlu, yaşamak için mecburen alternatif arıyor. ne yapsın yaşamak zor, ama inşallah ilerde yaşam koşulları daha iii olur, güzel resim, bu koşulda en kötü insanda olsa, yine bu kadının yaptığını yapar diye düşünüyorum.
Ama en muhtesem sekilde yaratilmis bir canlidir tum azalariyla tum donanimlariyla muhtesem bir varliktir fakat nefis ve seytan heran onunla birlikte ya nefsine maglup olacak ya seytana uyacak yada cüzi iradesiyle mantikli isler yapacak

aliharbiye
01-11-2013, 12:08
saygı değer cabbari ustam bu dünya vicdan dünyası, Dünyada bence vicdan çok önemli, dediğin gibi ya nefsine yenik düşüp pis işler yapacak yada, nefsine hakim olup iii şeyler yapacak, önemli olan insanoğlunun son nefesini verirken verememez olması, yanii ruhu darlık içinde öbür tarafa gitmesi. hatalar insanlar içindir, insanlar hatalarla büyür, ama önemli olan bir insanın aynı hatayı tekrar yapmaması, ve hiç bir allahın kuluna zarar vermemesi, duyarlı olması, kendimi methetmek gibi olmasın. örneğin dünyada benim türümden çok insan olsaydı, ne karakol ne polis nede kötü denen bir şey asla asla olmazdı. keşke dünyada iii insan sayısı kötü insan sayısından daha çok olsaydı, ama malesef bunun tam tersi söz konusu. ama yinede iii insanın dünyada mükafatı yok. öbür tarafada ben zaten inanmıyorum.:wave:

CABBARİ
01-11-2013, 12:24
Dunyanin dort bir yaninda savaslar hakim insanlar olduruluyor anne karnindaki bebekler sigarasina iddiaya girip keakin niaancilar tarafindan baslarindan vuruluyor simdi hunlar insan vuranda vurulanda bes parmagin beside bir degil ama sonucta bunun ahirey hayati var bakalim orada ne hesap verecekler

aliharbiye
01-11-2013, 14:31
Sevgili cabbari kardeşim doğum tarihini bilmiyorum belkide benden büyüksün. saygı duyarım, dikkatinizi bir yere çekmek istiyorum bakınız hiç bir insanın on parmağı bir değil, ve hiç bir parmak hiç bir parmağa benzemez, kaldıki ikiz olanlar veya abi kardeş olanlar akraba falan olanlar, fikirler ve düşünceler bir olur, diye bir şey olmaz, ama kötülük yapmak için illede kötü insan olmak gerekiyor, kötülük yapmak içinde çok kötü bir cesarete sahip olmak gerektiyine inanıyorum, varya tanrı olsaydım belkide zerre kadar kötülük yapan hiç bir insanı bir saniye bile bağışlamam, gebersin gitsin, en azından dünya kirlenmez ve kirlilikten kurtulmuş olur, öğle insanlar varki yemin ediyorum size o serengetide olan hayvanlara çok acıyorum, aslında o pis kötü niyetli insanları bir araya toplayıp kargo uçağına topluyacan sonrasıda malum serengeti, timsahlar aslanlar vahşi hayvanlar bayram yapsın, dünyada sosyal davranışı insandan daha fazla gelişmiş hayvanlar bile var.

CABBARİ
01-11-2013, 15:05
Sevgili cabbari kardeşim doğum tarihini bilmiyorum belkide benden büyüksün. saygı duyarım, dikkatinizi bir yere çekmek istiyorum bakınız hiç bir insanın on parmağı bir değil, ve hiç bir parmak hiç bir parmağa benzemez, kaldıki ikiz olanlar veya abi kardeş olanlar akraba falan olanlar, fikirler ve düşünceler bir olur, diye bir şey olmaz, ama kötülük yapmak için illede kötü insan olmak gerekiyor, kötülük yapmak içinde çok kötü bir cesarete sahip olmak gerektiyine inanıyorum, varya tanrı olsaydım belkide zerre kadar kötülük yapan hiç bir insanı bir saniye bile bağışlamam, gebersin gitsin, en azından dünya kirlenmez ve kirlilikten kurtulmuş olur, öğle insanlar varki yemin ediyorum size o serengetide olan hayvanlara çok acıyorum, aslında o pis kötü niyetli insanları bir araya toplayıp kargo uçağına topluyacan sonrasıda malum serengeti, timsahlar aslanlar vahşi hayvanlar bayram yapsın, dünyada sosyal davranışı insandan daha fazla gelişmiş hayvanlar bile var.
Iste imtihan sirri orada gizli kimi iyi kimi kotu herkes iyi olsa imtihanin sirri ortaya cikmazdi bu ne zaman belli olur kabre girince belli olur

Hilmi
01-11-2013, 15:30
İPtv sayfasında paylaşmıştım yeri gelmişken burdada paylaşayım dedim..

qaYi-d2KlLI

Only the registered members can see the link