PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Boy için babayı, kilo için anneyi suçla!

ruzgarm
16-11-2006, 17:44
Boy için babayı, kilo için anneyi suçla!
Kilonuzdan ya da boyunuzdan şikayet mi ediyorsunuz? Bilim adamları bu durum için kimi suçlayacağınızı açıkladı.

Bilim adamları uzun süren araştırmalar sonucunda boy ve kiloyla ilgili genetik özellikleriniz için hangi ebeveyninizi suçlamanız gerektiğini buldu. 1999 yılında başlayan araştırmada çocukların büyümesinde etkili olan çevresel ve genetik faktörleri inceleyen bilim adamları yaptıkları çalışmanın sonucunda babanın bir çocuğun boyunun uzunluğunu, annenin ise çocuğun kilosunu etkileyen özellikleri taşıdığını ortaya çıkardı.

Araştırmayı yürüten uzmanlardan Dr Beatrice Knight konuyla ilgili olarak şunları söyledi: ‘Bulduğumuz sonuçlara göre bir babanın boy uzunluğu çocuğunun gelişiminde büyük bir etkiye sahip. Uzun boyulu erkeklerin çocukları da uzun boylu oluyor. Ayrıca çocuğun gelişimindeki en büyük etkenlerden biri de annenin kilosu’.

MİLLİYET

Özgür Erge
16-11-2006, 17:51
bence yanlış bir sonuç benim açımdan ben 1.90 cm babam ise 1.70 cm uzun boylu oldum babam uzun olsaydı şuçlardım ama uzun değil kilom ise 65 annemin kilosu 80 annemede şuçlayamıyorum ben niye böle oldum diye kimi şuçlucam ben şimdi:(:(

Mehmet Kaynaklı
16-11-2006, 17:53
valla ne desek öylemidir acaba

Mehmet Kaynaklı
16-11-2006, 17:55
bence yanlış bir sonuç benim açımdan ben 1.90 cm babam ise 1.70 cm uzun boylu oldum babam uzun olsaydı şuçlardım ama uzun değil kilom ise 65 annemin kilosu 80 annemede şuçlayamıyorum ben niye böle oldum diye kimi şuçlucam ben şimdi:(:(

benim kayın peder 1.90 oğlu ise 155 :49: bencede yanlış

Özgür Erge
16-11-2006, 17:56
benimkinin tam tersi