PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Siyaset Erbabı Ağzını Bozunca...

rselturk
16-11-2013, 22:48
İlk önce bugün Diyarbakırda organize edilen "Barış Mitinginden" dolayı emeği geçenleri kutluyorum.Etnik kimliği,dini inancı ve siyasi düşüncesi ne olursa olsun gözyaşını dindirecek,ulusal bütünlüğü sağlayacak ve toplumu çağdaş uygarlık düzeyine taşıyacak her girişimi takdirle karşıladığımı belirtmek isterim...
Amma velâkin geçenyıl Çukurovada sayın Başbakanın bir vatandaşa;"Ananı da al ...!" yolundaki hitabından sonra,şimdi de onun atadığı bir valinin kendi ilindeki bir vatandaşa "Ulan gavat" diye azarlaması...Ardından da yine sayın başbakanın "Ben valimi kimseye yedirmem!" diye arka çıkması...Ben de anlayamadığım bir durum ortaya çıkardı.
Sayın Vali aklandı mı,yoksa vatandaşın "gavatlığı" mı tescil edildi?[COLOR="Red"]
Lütfen ağzı olan,ağzını bozmadan konuşsun!Saygılar..:49::49::49:]

selvi64
17-11-2013, 00:13
bunu da hatırlayalım.

Only the registered members can see the link

rselturk
17-11-2013, 00:50
bunu da hatırlayalım.

Hatırlamaz olurmuyum! Siyasetin çirkin yüzü..:wave:

hüseyin
17-11-2013, 12:20
bunu da hatırlayalım.

ülkemizin anamuhalefet partisinin genel başkanı yani potansiyel başbakan adayı.....atanmış bir valinin gavatını veya bunabenzer kelimeler sarfeden bürokratları anlayabilirsin çünki onların sandıkla bedelle hesapla ilgileri olmadığından,kendilerini bulundukları illerin şehirlerin kral faysalları derebeyleri sanmalarının neticesidir bu,nekadar ip'li chp'li pravakatör seni tahrik etsede bu lafı söylememen gerekir vali efendi...fakat chp'nin genel başkanı ülkenin başbakanına ananı kelimesiyle başlayıp sonrada(siz anlamışsınızdır ne demek istediğimi)diyorsa ben buna yuuh derim...bu kemal kılıçtaroğlunun nekar aciz çaresiz ezik olduğunu gösterir,ar'la edeple terbiye ile nekadar alakasız genel başkan olduğunu gösterir,burada başka gösterdiği birşeyde şudur ölü bir anaya saygısı olmayan insanın diriye hiç saygısınının olmayacağının bir kanıtıdır bu...yazıklar olsun....mustafa kemalin partisini bu adam bu ağızlamı iktidara taşıyacak....

ESES-58
17-11-2013, 14:49
bunu da hatırlayalım.

ülkemizin anamuhalefet partisinin genel başkanı yani potansiyel başbakan adayı.....atanmış bir valinin gavatını veya bunabenzer kelimeler sarfeden bürokratları anlayabilirsin çünki onların sandıkla bedelle hesapla ilgileri olmadığından,kendilerini bulundukları illerin şehirlerin kral faysalları derebeyleri sanmalarının neticesidir bu,nekadar ip'li chp'li pravakatör seni tahrik etsede bu lafı söylememen gerekir vali efendi...fakat chp'nin genel başkanı ülkenin başbakanına ananı kelimesiyle başlayıp sonrada(siz anlamışsınızdır ne demek istediğimi)diyorsa ben buna yuuh derim...bu kemal kılıçtaroğlunun nekar aciz çaresiz ezik olduğunu gösterir,ar'la edeple terbiye ile nekadar alakasız genel başkan olduğunu gösterir,burada başka gösterdiği birşeyde şudur ölü bir anaya saygısı olmayan insanın diriye hiç saygısınının olmayacağının bir kanıtıdır bu...yazıklar olsun....mustafa kemalin partisini bu adam bu ağızlamı iktidara taşıyacak....

tebrik ederim.rseltürk abimiz bir konu açmış,ne güzel suya sabuna dokunmadan olayı kemal kılıçdaroğluna getiriverdiniz olmadı valiye çok ayıp diyerek sanki kınıyormuş gibi görünüyorsunuz ayıp yaptığınız ayıp. taraf gözetmeden yanlışa yanlış deyiverin bu demokrasi denen boş çuvalın değil halis ve salih bir müslümanın gereğidir.

uydu3405
17-11-2013, 15:03
Siyasi konular burda tartışılmaz bence kimse başkasına fikrini kabul ettiremez bu konuları haklı görende var haksız görende var sonuçtu sandıkta kimin haklı kimin haksız göreceği ortaya çıkıcak burada yazışırsak ağzımız bozulur kalbimiz kırılır gerek yok sandıkta herkes konuşup saygı göstericek hepsi bu.

hüseyin
17-11-2013, 16:26
tebrik ederim.rseltürk abimiz bir konu açmış,ne güzel suya sabuna dokunmadan olayı kemal kılıçdaroğluna getiriverdiniz olmadı valiye çok ayıp diyerek sanki kınıyormuş gibi görünüyorsunuz ayıp yaptığınız ayıp. taraf gözetmeden yanlışa yanlış deyiverin bu demokrasi denen boş çuvalın değil halis ve salih bir müslümanın gereğidir.

valiyi protesto etmem için ne yapmamı istiyorsun veya ne yapmam gerekiyor eses kardeş....kılıçtaroğlunun mitinkte yaptığı gibi bende bu forumdan valinin anasına avradına zatialiniz buyurdu diye küfürmü edeyim yoksa adanaya gidip valiye suikastmı düzenleyeyim....seversin veya sevmessin bu ülkenin başbakanının ölmüş anasına meydana topladığın insanlar karşısında ağır küfürler hakaretler eden kılıçtaroğluna eleştiri yapmayacaksın sonra bana dönüp valiyi yeterince eleştirmemekle suçlayacaksın.....hadi oradan hadi...bana gavur diyen kendi müslüman olsa....

zekı62
17-11-2013, 19:36

ülkemiz bu hale düştü .... uyutma !

Only the registered members can see the link[1]:

zekı62
17-11-2013, 20:13
Bursa'nın Gemlik ilçesine bağlı İslamköy Mahallesi sakinleri kömür eleme fabrikaları yüzünden büyük sıkıntı yaşıyor.
İthal kömürleri eleyen fabrikalardan yayılan duman ve kömür tozu bin nüfuslu İslamköy'de hayatı adeta felç etti

--KADINLAR HER GÜN 3 KERE ÇAMAŞIRLARINI YIKAMAK ZORUNDA
--"MAHALLELİNİN PSİKOLOJİSİ BOZULDU"
--MAHALLEDE TOZ ALARMI

Sağlık Bakanlığına Büyükşehir Belediyesine ve Gemlik belediyesine defalarca başvurduklarını belirterek, kendilerine bu konuda bir olumlu adımın atılmadığını kaydetti.

adım atmazlar köyde 1500 kişi yaşıyor _5_ kişi para kazanıyor
Sağlık Bakanlığı
Only the registered members can see the link Bakanlık Bu işlerle bakıp sağlıklı bir şey istiyor !!

uydu3405
17-11-2013, 20:45
Her ne kadar eleştirilsede bu hükümet sandıkta burada yazanlara artı çok ağır eleştiri yapanlara aldıkları oylarla tam bir kapak yapıcaktır işte bu yüzden böyle demokrasi ortamında herkes her dilediğini yazma özgürlüğüne sahipken alıcaklar cevaplarını.

zekı62
17-11-2013, 20:53
Her ne kadar eleştirilsede bu hükümet sandıkta burada yazanlara artı çok ağır eleştiri yapanlara aldıkları oylarla tam bir kapak yapıcaktır işte bu yüzden böyle demokrasi ortamında herkes her dilediğini yazma özgürlüğüne sahipken alıcaklar cevaplarını.

rselturk
17-11-2013, 21:44
Sevgili Zeki Dost,
Burada paylaştığın karikatürler her türlü her türlü polemiğin üstündeydi,teşekkürler.Ben türk halkının gözünün içine baka baka söylenen bir söze atfen basit bir açıklama görmek istedim,"Sayın Başbakan valiyi mi akladı,yoksa vatandaşın gavatlığını mı tescil etti?"Ben "Valimi yedirmem"in anlamı neydi?...Dostlar buna yanıt yerine kolları sıvayıp aklama-paklama işine soyunmuşlar. Olsun,gün gelir "empati" nin de ne olduğunu öğreniriz inşallah!...:present:

zekı62
17-11-2013, 22:28
Sevgili Zeki Dost,
Burada paylaştığın karikatürler her türlü her türlü polemiğin üstündeydi,teşekkürler.Ben türk halkının gözünün içine baka baka söylenen bir söze atfen basit bir açıklama görmek istedim,"Sayın Başbakan valiyi mi akladı,yoksa vatandaşın gavatlığını mı tescil etti?"Ben "Valimi yedirmem"in anlamı neydi?...Dostlar buna yanıt yerine kolları sıvayıp aklama-paklama işine soyunmuşlar. Olsun,gün gelir "empati" nin de ne olduğunu öğreniriz inşallah!...:present:

rselturk ; kardeş

--"Valimi yedirmem"in anlamı neydi?.. bunun cevabını veremezler !:8[1]:

ESES-58
17-11-2013, 23:55
valiyi protesto etmem için ne yapmamı istiyorsun veya ne yapmam gerekiyor eses kardeş....kılıçtaroğlunun mitinkte yaptığı gibi bende bu forumdan valinin anasına avradına zatialiniz buyurdu diye küfürmü edeyim yoksa adanaya gidip valiye suikastmı düzenleyeyim....seversin veya sevmessin bu ülkenin başbakanının ölmüş anasına meydana topladığın insanlar karşısında ağır küfürler hakaretler eden kılıçtaroğluna eleştiri yapmayacaksın sonra bana dönüp valiyi yeterince eleştirmemekle suçlayacaksın.....hadi oradan hadi...bana gavur diyen kendi müslüman olsa....

yazdığıma baktım verdiğin cevaba baktım açıklama yaparak lafı uzatmaya gerek görmedim.saygılar.

osmann
18-11-2013, 17:18
valinin yaptığı gavat kelimesi kamera karşısında olunca "ayıp".
kamera yoksa "iltifat buyurdunuz efendim". :) yalanmı? hadi istanbul valisinin odasında ve kimse yokken etrafında, vali sana "gavat" desinde çıkar gıkını? şimdi kamera karşısında olunca, avantajı elinde kaçırmış oluyor valimiz. bu sadece akp makepe olayı değil. başta hangi parti olsa böyledir. sadece gavat kelimesi için (gavat yada farklı hakaretler) hiç bir parti bu güne kadar valiyi görevden almadı. almazda...
akp liler bu işe hemen kılıçdaroğlunun ananı lafı ile savunmaya geçiyorlar haklı olrak diyeceğim ama,,, ya öyle bir konuşma olmasa idi (kılıçdaroğlu o konuçmasını yapmasa idi) ne ile savunurdunuz? ne cevap verirdiniz? başbakan ayıp etti dermiydiniz? demesdiniz bence... olur böyle şeyler. valilik makamında da olur, başbakanlıktada olur...olmaması gereken şey, kameranın orada olması... :)
selametle...

selvi64
18-11-2013, 22:18
bana göre valinin bu şekilde tepki vermesi akp karşıtlarınca hemen durumdan vazife çıkarılmaya başlandı.

vaktiyle bir orgeneral bu vatanın başbakanına ''p.....k seninle sonuna kadar uğracağım'' demişti de kimsenin o zaman gıkı çıkmamıştı. süleyman demirel bile o zaman bu ülkede herkesin fikir ve düşünce özgürlüğü var, demişti.

selvi64
18-11-2013, 22:21
akp liler bu işe hemen kılıçdaroğlunun ananı lafı ile savunmaya geçiyorlar haklı olrak diyeceğim ama,,

burada bahsedilen bensem, ben akp li değilim osman bey.

ESES-58
19-11-2013, 00:31
bana göre valinin bu şekilde tepki vermesi akp karşıtlarınca hemen durumdan vazife çıkarılmaya başlandı.

vaktiyle bir orgeneral bu vatanın başbakanına ''p.....k seninle sonuna kadar uğracağım'' demişti de kimsenin o zaman gıkı çıkmamıştı. süleyman demirel bile o zaman bu ülkede herkesin fikir ve düşünce özgürlüğü var, demişti.

sayın selvi kılıçdaroğlu nuda kınayalım. o general kimse kınayalım.kızalım.konu valiydi yorumda o şekilde ben zaten eleştirimi yanlışı yanlışla kapatmak olmaz .benim kötüm daha iyidir olmaz,valinin durumundan vazife çıkarmak basit,gündem meşguliyeti,biz vazifeyi türk milleti ve değerleri üzerinden çıkarırız.bırakında diyarbakırda olanlara ve olacaklara bakın,kanı beş para etmeyenlerle devletin zirvesi elele,kolkola.adıda barış,pkk millete süre veriyor,barzani denen rüyasında görse inanmayacağı şeyler görüyor.türk milletine söven şıwan denen protokolde,bura da vali gavat demiş,kemal ananı demiş,paşa pezo demiş, osman kardeşin dediği gibi kamera tepkisi.günlük hayatta herkesin kullandığı sözler,sadece kademe farkı var.mesele büyük.