PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Size Göre Dersaneler Kapatılmalı mı?

Editor
19-11-2013, 00:54
Arkadaşlar bu konuda yorumlarınızı bekliyoruz.Her açıdan düşünerek yorumlara yaparsak cok iyi olur

engin
19-11-2013, 01:57
kapatılsın

Admin
19-11-2013, 02:06
Çok yazık bu dersanalerde calısan binlerca ögretmen calısanlar var sonucta herkes cocugunu dersanaye zorla yollamıyor bir şekilde + egitime katkı yapılıyor devlet büyüklerinin herseye son zamanları gercekten karışmaları hoş bir durum değil astıgım astık kestigim kestik böyle birşey olamaz

aliharbiye
19-11-2013, 09:57
bence kapatılmasın, neden kapatılsınki, kapatılırsa öğrenciler etüt hazırlıklarını nerde nasıl yapacak okul eğitimi çok yetersiz. bence kapatılmasın evet kapatılmasın.

soner_35
19-11-2013, 10:47
dershaneler eğitimin ticarete dönüştürülmüş halidir, halbuki eğitim bilgi vermektir, yetiştirmektir, öğrencilerden cebindeki parayı alıp , ders vermektir

hüseyin
19-11-2013, 11:56
çok deyil 5-10 yıl sonra ak parti hükümetinin neden dersaneleri kapattığını daha iyi anlayacağız...dışımızdan bağırarak olmasada içimizden bir teşekkür edeceğiz(kronik akparti karşıtları hariç tabii)....akparti hükümeti salakmı gözüküyor yoksa aptalmı sanınıyorsunuz,seçim arifesi gülen cemaatinin nerdeyse tüm geliri,partininde büyük çapta oy deposu olan dersaneleri kapatsın....arkadaşlar akparti dersaneler konusunda bir dönüşüm yapmak zorunda,dersaneleri eğitim sistemine özel okullar sıfatıyla sokma niyetinde,bundada haklı....körün tuttuğunu öptüğü,aynı dershane sırasında oturan iki ögrenciden birinin 2 diyerinin 5 bin lira verdiği,pazarda kurbanlık koç satışındaki gibi pazarlıkların yapıldığı bir ticarethaneden bahsediyoruz....okullarda artık tablet bilgisayarlar akıllı tahtalar eskiye göre mevcudu daha az sınıfların olduğu,eğitim kalitesinin biraz daha yükseldiği ortamda dersaneler sonsuza kadar devammı edecek,dersaneler devam etsin diyorsanız bugüne kadar özelleştirme sonucu kapanan satılan dönüştürülen kamu ve özel sektör işletmelerinin günahı neydi....sırf akparti bu dönüşümü yapacak diye kabul etmemek karşı durmak nekadar akıllıcadır....düne kadar gülen cemaatini yerden yere vuran irticanın başı devletin kurumlarını cemaatleştiren,akpartiyi cemaatin güdümünde gösteren bir ülke zihninden gelinen noktaya bak...ALLAH insanı yaratırken şu ikiyüzlülük genini koymasaydı çok iyi ederdi çünki insanın başına ne gelirse bu gen yüzünden geldiğini birkez daha görüyorum.....

Creed
19-11-2013, 12:57
dershaneler eğitimin ticarete dönüştürülmüş halidir, halbuki eğitim bilgi vermektir, yetiştirmektir, öğrencilerden cebindeki parayı alıp , ders vermektir

Ögrenci cebindeki para zorla alınmıyor yanlıışınız var herşeyin bir bedeli vardır zaten okullarda kısıt egitim veriliyor ögretmen dersini anlatıyor anlayan anlıyor anlamayana banane denip geçiliyor dersanalerde bu durum farklıdır.Yuzbinlerce ögretmen atanmayı bekliyor devlete atama yapmıyor mecburen bu ögretmenlerde dersane secmek zorunda kalıyorlar olayı hep bir acıdan bakmayın

ozibo
19-11-2013, 14:44
burada konu yanlış tartışılıyor bence.dershaneler kapatılmıyor ki özel okula dönüştürülüyor.isteyen devlet okulunda okur isteyen ve maddi durumu iyi olan şu anda da olduğu gibi özel okulda okur.dershanelerde çalışan öğretmenler de açıkta kalmaz çünkü özel okula dönüşen dershane nin de öğretmen ihtiyacı olacak.bu kadar gürültü neden anlayamıyorum bu olayın sonunda ülkede dershane kalmayıp dershane sayısı kadar özel okul olacak böylelikle de sınıflardaki yığılma azalacak.

selim789
19-11-2013, 15:10
öğretmen açığına çözüm bulunmadıkça kapatılması pek mantıklı değil.

Admin
19-11-2013, 16:32
burada konu yanlış tartışılıyor bence.dershaneler kapatılmıyor ki özel okula dönüştürülüyor.isteyen devlet okulunda okur isteyen ve maddi durumu iyi olan şu anda da olduğu gibi özel okulda okur.dershanelerde çalışan öğretmenler de açıkta kalmaz çünkü özel okula dönüşen dershane nin de öğretmen ihtiyacı olacak.bu kadar gürültü neden anlayamıyorum bu olayın sonunda ülkede dershane kalmayıp dershane sayısı kadar özel okul olacak böylelikle de sınıflardaki yığılma azalacak.
Hocam özel okul olması içinde cok agır sartlar var yok bahcesi olacak yok bilmem ne olacak falan diye bu iş zor yani

erdogan 1
19-11-2013, 17:04
bizim zamanımızda dersane yoktu yani ticarethane ama ben liseyi bitirdim ekonomik yönden yüksek okul okuyamadım

unalarman
19-11-2013, 17:56
Türkiye'de maarif sistemi yerlerde süründüğü müddetçe dersanelere ihtiyaç vardır.

xfles7837
19-11-2013, 18:07
Önce eğitimi toplumun geneline yayıp herkesimin eşit eğitim almasını sağlayacaksın sonrası çorap söküğü gibi kendiliğnden gelir ortada dershane diye bişey zaten kalmaz. otuz sene önce ilkokulu bitirmiş bir kişi bugün lise ve dengi okul mezunlarından daha bilgili hatır işi not ve diploma verme işi almış başını gidiyor vekil öğretmen adı altında asgari ücretle çalışan öğretmenler var yan sınıfta aynı işi yapan ikibin liranın üzerinde maaş alacak sen asgari ücret gelde eğitim ver. beş m.e.bakanı her gelen çığır açacagım diyor diğeri çöpe atıyor. deneme tahtası yaptılar okulları.

micromaxx52
19-11-2013, 19:24
bazı dersaneler kan emmici oldu kapatılsın devlet nezaretinde olsun

ozibo
19-11-2013, 19:52
Hocam özel okul olması içinde cok agır sartlar var yok bahcesi olacak yok bilmem ne olacak falan diye bu iş zor yani

aslına bakarsak aynı şartların dershaneler için de olması gerekmiyor mu üstad.dershanenin okuldan farkı nedir.oraya da öğrenciler gidiyor.yüzlerce örrenciyi koridorlara sıkıştırmadan eğitim vermeleri gerekmez mi dershanelerin de?

mg637
19-11-2013, 20:29
slm
arkadaşlar
Dersaneler özeldir çönkü para veriyorsun resmiyet kazanılsın ve öğrenciler birşeyler öğrensinler

kartal3734
19-11-2013, 20:42
dersanelerin var olma sebepleri ortadan kaldırılmalı ailelerin binlerce lira ödemeleri kabul edilemez türkiyedeki eğitim ve öğretim kökten değişmeli derdsanelerde öğretilenlerin okulda öğretilmesi, gerekiyor sonuçta dersaneye gerek kalmaz ama burada dersaneleri kapatmak gibi bir düşünce olduğunu zannetmiyorum kanaatimce bir iktidar kavgası yaşanıyor birileri aba altından sopa gösteriyor

zekı62
19-11-2013, 20:56
[QUOTE=hüseyin;714394]çok deyil 5-10 yıl sonra ak parti hükümetinin neden dersaneleri kapattığını daha iyi anlayacağız...dışımızdan bağırarak olmasada içimizden bir teşekkür edeceğiz(kronik akparti karşıtları hariç tabii)....akparti hükümeti salakmı gözüküyor yoksa aptalmı sanınıyorsunuz,seçim arifesi gülen cemaatinin nerdeyse tüm geliri,partininde büyük çapta oy deposu olan dersaneleri kapatsın....arkadaşlar akparti dersaneler konusunda bir dönüşüm yapmak zorunda,dersaneleri eğitim sistemine özel okullar sıfatıyla sokma niyetinde,bundada haklı....körün tuttuğunu öptüğü,aynı dershane sırasında oturan iki ögrenciden birinin 2 diyerinin 5 bin lira verdiği,pazarda kurbanlık koç satışındaki gibi pazarlıkların yapıldığı bir ticarethaneden bahsediyoruz....okullarda artık tablet bilgisayarlar akıllı tahtalar eskiye göre mevcudu daha az sınıfların olduğu,eğitim kalitesinin biraz daha yükseldiği ortamda dersaneler sonsuza kadar devammı edecek,dersaneler devam etsin diyorsanız bugüne kadar özelleştirme sonucu kapanan satılan dönüştürülen kamu ve özel sektör işletmelerinin günahı neydi....sırf akparti bu dönüşümü yapacak diye kabul etmemek karşı durmak nekadar akıllıcadır....düne kadar gülen cemaatini yerden yere vuran irticanın başı devletin kurumlarını cemaatleştiren,akpartiyi cemaatin güdümünde gösteren bir ülke zihninden gelinen noktaya bak...ALLAH insanı yaratırken şu ikiyüzlülük genini koymasaydı çok iyi ederdi çünki insanın başına ne gelirse bu gen yüzünden geldiğini birkez daha görüyorum

-----okullarda artık tablet bilgisayarlar akıllı tahtalar eskiye göre mevcudu daha az sınıfların olduğu,eğitim kalitesinin biraz daha yükseldiği
----

hüseyin kardeş siz nerede yaşıyorsunuz atıp tutuyorsun...
okullar sıra yok defter yok ayakkabıyok üsbaşyok !

sana tavsiyem sabahları yayınlanıyormuş bana da denk gelen --müge anlının proramını bir izlederim..:45:

Hikmet™
19-11-2013, 21:30
Okulda adam gibi okudukta dersanemi kaldı. Bence kapatılsın para tuzağından başka bişeye yaramaz.

bayram tv
19-11-2013, 21:32
ülkemizde dershane aracılıgıyla üniversite sınavlarını geçen bir çok tanıdıgım oldugu için bence kapatılmasın.

draculu45
19-11-2013, 23:19
bencede kapatılsın

ilhanaktan
20-11-2013, 00:26
bence para tuzağı calısan çocuk başarılı zaten

lakiden
20-11-2013, 00:52
ersande değil okulda eğitim olmalı.ama öğretmenlerimiz bir kösede diğer kösede ödrencilerimiz sigara tüttürüyor.maalesef okulda ev ,araba,gibi düşünceler hakim ögretmenlerimizde.
SİVAS EĞİTİMDE 73. SIRADA ...

mesleki ve teknik ortaöğretim okullarımızda öğrenim gören öğrencilerimizin okullarda yapılan sınavlardaki aldığı puanlardan yola çıkarak “SİVAS EĞİTİMDE 73. SIRADA

81 ilde sıramıza bakıyorum.utanılacak durum

Dijitalci
20-11-2013, 02:14
Mesele DERSHANELER değil mesele başka,,, bunlar çok güzel GÜNDEM değiştirme HAREKETLERİ.!!! Şu hale bakın Sn.Başbakan daha CUMARTESİ günü DİYARBAKIR' da KÜRDİSTANDAN dan ve ÜSTÜ KAPALI olarak GENEL AF tan bahsetmeye başladı BİZLER neleri tartışıyoruz.!

m.sivrik
20-11-2013, 14:55
kapatılsın herşey ranta dönüşü.

hüseyin
20-11-2013, 16:19
hüseyin kardeş siz nerede yaşıyorsunuz atıp tutuyorsun...
okullar sıra yok defter yok ayakkabıyok üsbaşyok

1970'li yılların chp'sini çok güzel tarif etmişsin,seni tebrik ederim zeki kardeş....

hüseyin
20-11-2013, 16:25
sana tavsiyem sabahları yayınlanıyormuş bana da denk gelen --müge anlının proramını bir izlederim

bizim buradaki dersaneler konusuyla müge anlının polisçilik oynadığı programın ne alakası var...ne kendisini nede o tip aylakçı işi proğramları sevmemde izlememde....

kenan27
20-11-2013, 18:10
Ülkemizde eğitim eşitliği anayasaya göre var.Fakat eğitim kalitesi şehirden şehre okuldan okula değişiyor. sistem parası olan eğitim alsın olmayan çırak bile olamasın sistemi. parası olan özel okullarda her türlü eğitimi alıyor olamıyanda devlet okullarında birşeyler yapmaya çalışıyor. Baba anne yemeyip giymeyip dersaneye göndremeye çalışıyor. Sonuçta Çoçuğu ünüversiteyi kazanırsa bütün sıkıntılarını biryana bırakıyor.kaliteli işini seven öğrencinin dilinden anlayan eğitimciler olmadığı sürece dersanelere ihtiyaç vardır.

balıkcı57
20-11-2013, 19:03
bence kapatılmasın aksine teşfik edilmeli ve destek olunup gidemeyenler ücret yönünden desteklenmeli.

zekı62
20-11-2013, 20:20
sana tavsiyem sabahları yayınlanıyormuş bana da denk gelen --müge anlının proramını bir izlederim

bizim buradaki dersaneler konusuyla müge anlının polisçilik oynadığı programın ne alakası var...ne kendisini nede o tip aylakçı işi proğramları sevmemde izlememde....

senin kafan başka yerlere çalışmasın benim dediğim senin havaattığın okullarda tablet vesair var diyorsun !
Only the registered members can see the link

benm dediğim dersane bunlar nerde senin dediğin lattap 20 kişilik sınıflar
şimdi anladın sen ! polisiyeci seni

korfez41
20-11-2013, 21:38
- "İnsanlar çoluk çocuklarının yetişmesi için faydalı yerlere göndererek başarılı insan olmasına özen gösteriyorlar. Aileler bunda haklıdırlar. böyle toplumu ilgilendiren bir konuda Aceleci olmamak lazım. kararlar aceleci verilirse bunun zararını aileler ve çocuklar görür

zekı62
21-11-2013, 00:05
çok deyil 5-10 yıl sonra ak parti hükümetinin neden dersaneleri kapattığını daha iyi anlayacağız...dışımızdan bağırarak olmasada içimizden bir teşekkür edeceğiz(kronik akparti karşıtları hariç tabii)....akparti hükümeti salakmı gözüküyor yoksa aptalmı sanınıyorsunuz,seçim arifesi gülen cemaatinin nerdeyse tüm geliri,partininde büyük çapta oy deposu olan dersaneleri kapatsın....arkadaşlar akparti dersaneler konusunda bir dönüşüm yapmak zorunda,dersaneleri eğitim sistemine özel okullar sıfatıyla sokma niyetinde,bundada haklı....körün tuttuğunu öptüğü,aynı dershane sırasında oturan iki ögrenciden birinin 2 diyerinin 5 bin lira verdiği,pazarda kurbanlık koç satışındaki gibi pazarlıkların yapıldığı bir ticarethaneden bahsediyoruz....okullarda artık tablet bilgisayarlar akıllı tahtalar eskiye göre mevcudu daha az sınıfların olduğu,eğitim kalitesinin biraz daha yükseldiği ortamda dersaneler sonsuza kadar devammı edecek,dersaneler devam etsin diyorsanız bugüne kadar özelleştirme sonucu kapanan satılan dönüştürülen kamu ve özel sektör işletmelerinin günahı neydi....sırf akparti bu dönüşümü yapacak diye kabul etmemek karşı durmak nekadar akıllıcadır....düne kadar gülen cemaatini yerden yere vuran irticanın başı devletin kurumlarını cemaatleştiren,akpartiyi cemaatin güdümünde gösteren bir ülke zihninden gelinen noktaya bak...ALLAH insanı yaratırken şu ikiyüzlülük genini koymasaydı çok iyi ederdi çünki insanın başına ne gelirse bu gen yüzünden geldiğini birkez daha görüyorum.....

senın dediğin gibi oy deposu değilmiş ?

---Başbakan - Gülen'in 'dershaneleri hükümete devredelim' teklifine cevap verdi

--Gülen'e cevap! Biz derbe hükümeti değiliz dedi..:8[1]:.20.11.2013

samiabi
21-11-2013, 00:38
okumak isteyen çocuk çobanlık yaparakta okur çalışarakta okur yeterki içinden gelsin

HABERCİ
22-11-2013, 01:04
Hizmet gurubu doğru yolda yaptıkları yanlışlıkları düzeltiyorlar. TV de yaptıkları hataları anlatıyorlar çok geç kaldılar bu işlerin ucu onlara dayandı türk dünyasındakı okullarıda kapatacaklar misyonları buraya kadarmış.(hizmet çok yanlış yaptı sıra hizmette )

uzmanuyducu
23-11-2013, 00:17
bencede kesinlikle kapatılmalı normal okullalara zaten gidiyo çocuklar başka bir okula gitmenin manası ne tam bir para tuzağı kolayını bulsalar 7/24 okulda tutacaklar çocukları çıkar uğruna

12eylul10
24-11-2013, 00:06
arkadaşlarımın bazıları çok açık ve net söylemiş yorumlarda hükümet karşıtlarının kaptılmasın dediğini görüyorum öğretmen açığından bahsedenler var ataması yapılmayan öğretmenlerin dersanelere yöneldiğini yazanlar dersanelerde çalşanların ev geçindirdiğini yazanlar vs arkadaşlar dersaneler kapatılmıyo dolayısı ile çalışanları çalışmaya devam . dersaneye giden öğrenciler devlet okullarına gitmeyecekler sınıf mevcutları azalacak devletin harcamaları azalacak eğitim daha kaliteli olacak dersaneye giden çocuk hem okula gidip hemde para vererek dersaneye gitmiş olmayacak nasıl olsa parasını veriyo verdiği para karşılığı kaliteli eğitim alıyo sıkıntı yok parası olmaya çocuğunu ne özel okula gönderebiliyo nede dersaneye gönderebiliyo sorun varmı yok dersanelerden para kazananlar özel okul olunca bedavamı okutacaklar çocukları hayır yine ücret alınacak hatta daha yüksek ücretler alınacak öğrencilerden burda gelir düşmesi olmayacak dersaneler açısından yükselme söz konusu peki sorun nedir dikkat edilirse onlarca dersane var ama cemaatin dersanelerinden sesler geliyo diğer dersanelerden ses çıkmıyo cemaatin ses çıkarmasının nedenini ben söyliim arkadaşlar şimdi bu cemaatte abiler ablalar diye kavramlar var dersaneye giden öğrenciler abilere ve ablalara gidiyolar orda nur cemaatinin bir sistemi var bu çocuklar bu sisteme uyarlanılıyo biraz müsbet eğitim biraz menfi eğitim biraz cemaatin çıkarlarına hizmet vs olay bundan ibaret dersaneler özel okula dönüştürülürse sistemlerinde değişiklikler sözkonusu olacağından (nasıl bişey olur bende merak ediyorum) AKparti iktidarından önce okullarını MEB e devretmeyi kabul ederken şimdi avazları çıktığınca bağırıyolar taki başbakanımızı FİRAVUN KARUN ve HIRSIZLIKLA itham ediyolar At gözlüğü takan arkadaşlara sesleniyorum çıkarın atgözlüklerinizi olaya mantıklı bakın senin paran varsa özel okula veya dersaneye gönderiyosun ama benim yok ne olcak sınıflarda kalabalık benim çocuğumda avrupalı gibi sayıca daha az sınıflarda eğitim görse öğretmenler daha çok ilgilenebilse benim çocuğumda kaliteli eğitim alabilse sana ne zararı var (ben söyliim üniveriste sınavında senin çocuğuna rakip olur belki senin çocuğundan daha yüksek puan alır benim çocuğum bir üniveristeye yerleşir senin çocuğun yerleşemez korkusu yaşarsın en fazla) yanlışmıyım arkadaşlar.

12eylul10
24-11-2013, 00:18
ülkemizde dershane aracılıgıyla üniversite sınavlarını geçen bir çok tanıdıgım oldugu için bence kapatılmasın.

zaten kapatılmak istenmiyor özel okula dönüştürülüyor dersanelerdeki sistemde değişiklik olmayacak sadece eğitim saatleri değişecek şimdiye kadar öğrenci sabah okula akşamüstü dersaneye gidiyodu şimdi sabah dersaneye gidecek akşama kadar devlet okullarının öğrenci sayısıda düşecek 30 kişilik sınıflar icabında 20 kişilik sınıflara dönüşecek dolayısı ile devlet okullarının eğitim kaliteside yükselecek dersanelerde (özel okullarda ) zaten kalite yüksek dersane sahipleri öğrenci başına aldıkları ücretleri daha da artıracaklar kazanç yönünden dersanelerin bi zararı olmayacak zaten dersanelerin içinde gülen cemaatinin dışındakilerin sesinin çıktığını itiraz ettiklerini gördünüz duydunuzmu olan cemaatin farklı bi sistemi vardı öğrenciler üzerinde kurdukları (hizmet) olan bu hizmet kavramı ile ilgili bişey

lawük
24-11-2013, 06:53
keşkeee nerde o günler kapatılmaz onlar olduğu sürece hiçbirzaman şiddet cahillik hüküm tasfiye kırdırma durmaz zengin kelimesini kulanacam ama benim nedemek istediğimi iyi anlarsınız bunlar halkın dikatini dağıtmak için tcy basın yayınlandığı haberlerdir bizim boyutumuz elle tutulur gözle görünür bir boyuttur bu yaşadığımız boyuttakilerinemi güvenecez dinleyecez dediklerini dinleyip kendinizi onlara inandıramazsınız çünkü oda senin gibi sradan bir canlı gibi yer içer tuvalete çıkar sıçar ürer ama kanı farklıdır bunların bir ellerinde bok var bir ellerinde güzel koku sacan çiçek var güzel kokan tarafını kendi soydaşlarına kokturur bok tarafınıda sizlere yani diyecemki biz mucize değiliz mucize yaratmıştır bizi kimin mucizesi yüce allahın kırılmaz mucizesi bunları yaratmış siz kalkıp bu tohuma yönelip bunlar alahımızdır diyorsunuz nerde aklınız sizin diğer dünyada mükafatınız cehennemin ateşini kızdırmak için odun olursunuz sizleri yönetenlerde o kızkın ateşine atılacaktır sonsuz çekilde bir canlı af eder çünkü acı çeker ama allah sonsuz olduğu için afetmez

vasko
24-11-2013, 10:49
geniş halk kesimi yoksul olduğundan çocuklarını dershaneye gönderemiyor buda bir eşitsizliğe sebep oluyor bence kapatılmalı böyle bir uygulama sadece ülkemizde var.

alusta
24-11-2013, 11:35
"Okullar olmasa maarifi ne güzel idare ederdim" diyen zihniyete benziyor. Dersaneleri sistem doğurmuştur. Önce sistemi düzeltirsen ihtiyacı ortadan kaldırırsan, sorun kendiliğinden çözülür. 11 yıllık iktidar ve her yıl teni bir düzenleme. Hatta bazı yıllar 2 farklı uygulama yaşadık. Sanki başka bir hükümet gelmiş de bakan değişmiş gibi yeni bir uygulama deyip herşeyi sil baştan yaptılar.
İngilizler yüzlerce yıl hindistanı eğitim sistemini çökerterek yönetmiştir. Gereksiz bilgiyle yüklenen nesiller yönetime katılamamış..
Anadolunun has evlatlarının eğitim almasına ne gerek var. Onlar amelelik, askerlik yapsınlar. Yöneten elitlerin çocukları yeter.
Önce bu boyunduruktan kurtulmak lazım. Ben bu tartışmaları, çözülme sürecinin gündemden düşürülmesi gayreti olarak görüyorum.
Selamlar.

beydemir
25-11-2013, 01:45
yahu serkan hocam bi şık daha eklesydinya kararsızlar ne diyecek:49::)

mumisigi
25-11-2013, 14:21
Kan emicilerden bu memleketi kurtarmak lazım. Yıllık gelirleri 25 miyar lira. kapatılmasın çabaları bu cukkayı kaybetmemek içindir. Memeleketi milleti düşündüklerinden filan değil.Adamlar güya müslüman yapmadıkları manevra yok. iftira atmak ,karalama dahil. Allah ıslah etsin.

selo378
25-11-2013, 18:01
Milli egitim.egitimde her sene daha aşagı dibe vuruyor.Desshaneleri kapatırsa zaten dipte dibedip olur.Bence devlet denetlesin. kapatmasın.

rselturk
25-11-2013, 23:16
Konunun ilk iki sayfasını okudum.Üçüncü sayfaya ulaşmam mümkün olmadı.Önce konuyu açan editör arkadaşıma teşekkür ederim;konu az ya da çok değil,çocuğu olan herkesi ilgilendiren bir konu.İlgi görmesi de bundan sanırım.
Tartışmaya katılan arkadaşlar sorunun bir yerlerine dokunmuşlar.Hiç biri de yanlış değil.Her iki görüşün doğru yanları elbette var.Öyle olduğu için de editör arkadaşımız bu güzel tartışmayı başlatmış...
Ama şu olguyu gözden kaçırmayalım:Bu işin adı Milli Eğitim.Eğitim politikaları belirlenirken çağın gereklerine ve toplumun ihtiyaçlarına göre bir takım ilkeler saptanır,hükümetler de bu ilkeli uygulamaları yönetirler.Tek parti yönetiminde bile on yılda beş bakan değişiyorsa ve her yeni bakan kendince köklü değişikliklere gidiyorsa,burada ciddi bir eğitim politikasından bahsetmek olası değildir.
Konunu bir diğer boyutu da şudur."öğretim", eğitimin bir parçasıdır.Örgün eğitimde eğitim-öğretim birlikte verilir:içiçedir yani.Ama dersaneler eğitimle değil,öğrenmeyle ilgilenirler.Onlar için eğitimdeki çocuğun kişisel gelişimi,toplum algısı,sosyal davranışlarının niteliği önemli değildir.Dersaneler için birinci öncelikli sorun,çocuğun en kısa sürede kaç soruyu doğru yanıtlayabilmesidir.Bunun yolu,yöntemi öğretilir.Başarının kriteri budur.
1950 den sonra yönetime gelen tüm hükümetlerde birinci sorun,savunmadır.Hem içerden hem de dışarıdan edinilen tüm kaynaklar güçlü ordu,yeterli savunma için seferber edilmiştir.Belki ozamanki konjunktür bunu zorunlu kılmıştır.Ama Milli Eğitim için yeterli yatırımlar yapılmadığını görüyoruz.Öğretmen açığı,okul ve dersliklerin yetersizliği,okullardaki donanım sorunları eğitim politikamızı arapsaçına çevirmiştir.
İşte dersaneler böyle bir çıkmazın sonucudur.Bu işin doğasında adaletsizlik vardır.Görece varsıllar çocuklarını dersanelere yollayıp üniversitelere girme olanağını yakalarken,yoksul çocuklar bu yetersiz okullarda feleğin adaletine teslim edilmiştir.
Ben şahsen prensipte dersanelere şiddetli karşıyım.Üstelik çoğu dersanenin büyük apartmanların alt katlarında,kimilerinin de 3.4. katlarda faaliyet gösterdiğini ve bu alanların okul olamayacak denli yetersizliğinin canlı tanığ-ıyım. Ama realitede dersanelerin varlığını sürdürmesinden yanayım:Dersane olgusunu doğuran nedenler ortadan kalkınca,bu ticari kuruluşlar da zaman içinde yok olup gidecektir.
Aktualiteyi iyi izleyen bazı arkadaşlar,bu tartışmanın yapaylığının farkındalar.AKP hükümetini iktidara taşıyan cemaatler,siyasi iktidarın bazı davranışlarından rahatsızdır.Birlikte kotarılan bir iş için birinin diğerini dışlamaya hakkı yoktur.Gülen Cemaatinin sözcüsü durumundaki "Zaman Gazetesi"nin manşetinden indirmediği bu konu reyting amaçlı değil,huzursuzluğun dışa vurumudur.Tabii kayıkçı kavgası değilse!...Saygılar,sevgiler hepinize.:wave::wave::wave:

Volkan
26-11-2013, 12:21
Bence kapatılsın.

Çocuklar resmen artık okuldan soğuyorlar. Mecburiyetten okul ve dersane..

Düşünün artık evlerde elinde pc-tablet -telefon ile herkez zamanını geçiyor. Bundan 10 yıl önce herkez TV den şikayetçiyidi.

Şimdi ben kendimi 15 yaşında olsam sabah 9 okula gitsem 4 okuldan cıkıp saat 7 ye kadar dersaneden etüd vb dersleri alsam bunun haftanın en az 6 bazen 7 gunu oluyor yapsam bende ne öğrenme zevki neden yaşam zevki kalır. maalesef ailelerde çocuklarını artık küçüklükten beri kafalarına oğlum kızım okumazsan işin olmaz çok çalıman lazım gibi dolduruyorlar.

Gununun 16 saatini sadece bir kitap başında geçiren bir insandan alim olmaz. Ailesi ile zaman geçirmeli sosyal yaşamı olmalı.

Bana göre ilk önce eğitimden önce sosyal yaşama önem verilmeli. Türkiyede maalesef sosyal sosyal medya oldu..

Şu anda okuyan çoğu öğrenciler zoraki okuyorlar. Kimse kusura bakmasın hiç bir öğrenci okuldan sonra içinden isteyerek dersaneye gitmez okuldan sonra onun yapması gereken dinlenmesi kafasını rahatlaması gerekir

Bu dersaneler yüzünden zaten ezberci zihniyet gelişti. Unıversitelereden son yıllarda mezun olupta deha gibi iş yapmış kaç kişi var. Yok..

Ayrıca bu dersanler sayesinde prensilvanyada birileri kral gibi haatını sürdürüyor.

zekı62
26-11-2013, 16:24
Konunun ilk iki sayfasını okudum.Üçüncü sayfaya ulaşmam mümkün olmadı.Önce konuyu açan editör arkadaşıma teşekkür ederim;konu az ya da çok değil,çocuğu olan herkesi ilgilendiren bir konu.İlgi görmesi de bundan sanırım.
Tartışmaya katılan arkadaşlar sorunun bir yerlerine dokunmuşlar.Hiç biri de yanlış değil.Her iki görüşün doğru yanları elbette var.Öyle olduğu için de editör arkadaşımız bu güzel tartışmayı başlatmış...
Ama şu olguyu gözden kaçırmayalım:Bu işin adı Milli Eğitim.Eğitim politikaları belirlenirken çağın gereklerine ve toplumun ihtiyaçlarına göre bir takım ilkeler saptanır,hükümetler de bu ilkeli uygulamaları yönetirler.Tek parti yönetiminde bile on yılda beş bakan değişiyorsa ve her yeni bakan kendince köklü değişikliklere gidiyorsa,burada ciddi bir eğitim politikasından bahsetmek olası değildir.
Konunu bir diğer boyutu da şudur."öğretim", eğitimin bir parçasıdır.Örgün eğitimde eğitim-öğretim birlikte verilir:içiçedir yani.Ama dersaneler eğitimle değil,öğrenmeyle ilgilenirler.Onlar için eğitimdeki çocuğun kişisel gelişimi,toplum algısı,sosyal davranışlarının niteliği önemli değildir.Dersaneler için birinci öncelikli sorun,çocuğun en kısa sürede kaç soruyu doğru yanıtlayabilmesidir.Bunun yolu,yöntemi öğretilir.Başarının kriteri budur.
1950 den sonra yönetime gelen tüm hükümetlerde birinci sorun,savunmadır.Hem içerden hem de dışarıdan edinilen tüm kaynaklar güçlü ordu,yeterli savunma için seferber edilmiştir.Belki ozamanki konjunktür bunu zorunlu kılmıştır.Ama Milli Eğitim için yeterli yatırımlar yapılmadığını görüyoruz.Öğretmen açığı,okul ve dersliklerin yetersizliği,okullardaki donanım sorunları eğitim politikamızı arapsaçına çevirmiştir.
İşte dersaneler böyle bir çıkmazın sonucudur.Bu işin doğasında adaletsizlik vardır.Görece varsıllar çocuklarını dersanelere yollayıp üniversitelere girme olanağını yakalarken,yoksul çocuklar bu yetersiz okullarda feleğin adaletine teslim edilmiştir.
Ben şahsen prensipte dersanelere şiddetli karşıyım.Üstelik çoğu dersanenin büyük apartmanların alt katlarında,kimilerinin de 3.4. katlarda faaliyet gösterdiğini ve bu alanların okul olamayacak denli yetersizliğinin canlı tanığ-ıyım. Ama realitede dersanelerin varlığını sürdürmesinden yanayım:Dersane olgusunu doğuran nedenler ortadan kalkınca,bu ticari kuruluşlar da zaman içinde yok olup gidecektir.
Aktualiteyi iyi izleyen bazı arkadaşlar,bu tartışmanın yapaylığının farkındalar.AKP hükümetini iktidara taşıyan cemaatler,siyasi iktidarın bazı davranışlarından rahatsızdır.Birlikte kotarılan bir iş için birinin diğerini dışlamaya hakkı yoktur.Gülen Cemaatinin sözcüsü durumundaki "Zaman Gazetesi"nin manşetinden indirmediği bu konu reyting amaçlı değil,huzursuzluğun dışa vurumudur.Tabii kayıkçı kavgası değilse!...Saygılar,sevgiler hepinize.:wave::wave::wave:

Usta ;

Müdür ile öğrencinin 'müstehcen resim' kavgası

TEKİRDAĞ Anadolu İmam Hatip Lisesi birinci sınıf öğrencisi 15 yaşındaki İ.B., motosikletinin plakasına yapıştırdığı kara kalemle çizilmiş kadın resmini Okul Müdürü Erhan B.’nin müstehcen bularak kendisini dövdü

:8[1]:

ozibo
26-11-2013, 16:29
Usta ;

Müdür ile öğrencinin 'müstehcen resim' kavgası

TEKİRDAĞ Anadolu İmam Hatip Lisesi birinci sınıf öğrencisi 15 yaşındaki İ.B., motosikletinin plakasına yapıştırdığı kara kalemle çizilmiş kadın resmini Okul Müdürü Erhan B.’nin müstehcen bularak kendisini dövdü

:8[1]:

bu konunun dershaneler ile ne alakası var anlıyamadım.illa karalama kampanyası düzenleyeceksen başka konu aç.

zekı62
26-11-2013, 16:42
bu konunun dershaneler ile ne alakası var anlıyamadım.illa karalama kampanyası düzenleyeceksen başka konu aç.

kardeş resime bakıp da atlama bir üste rselturk usta nedemiş bak şunu demiş ,

Bu işin adı Milli Eğitim.Eğitim politikaları belirlenirken çağın gereklerine ve toplumun ihtiyaçlarına göre bir takım ilkeler saptanır,hükümetler de bu ilkeli uygulamaları yönetirler.Tek parti yönetiminde bile on yılda beş bakan değişiyorsa ve her yeni bakan kendince köklü değişikliklere gidiyorsa,burada ciddi bir eğitim politikasından bahsetmek olası değildir. demiş mi demiş siz ne anladınız ?:49:

ozibo
26-11-2013, 17:27
ben burada rselturk ustad ın yazdıklarının altına imzamı da atarım söyledikleri doğru şeyler lakin kendini bilmez bir müdür veya öğretmenin yaptığı bir sorumsuzluğun eğitim politikası ile ne alakası var.

zekı62
26-11-2013, 17:59
ben burada rselturk ustad ın yazdıklarının altına imzamı da atarım söyledikleri doğru şeyler lakin kendini bilmez bir müdür veya öğretmenin yaptığı bir sorumsuzluğun eğitim politikası ile ne alakası var.

sizin eğitim politikanıza uymuyor herhalde usta bak bir bu var eğitimde

Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün, okul öncesi öğrencilerin ücretsiz biletle gönderileceği sirk gösterisi için ‘bikinili kadınlar var, gitmeyin’ uyarısı yaptırmış
Özel bir sirk geçtiğimiz pazar günü Amasya’da bir gösteri düzenlemiştir. Bu gösteri için Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü okul yönetimlerine okul öncesi öğrencilerinin faydalanması için ücretsiz bilet dağıtmıştır. İl Milli Eğitim Müdürlüğü okullardan bu biletlerin toplatılmasını istemiş ancak ailelere dağıtılan biletlerin toplatılamaması üzerine velilere telefon ve mesaj yolu ile iletişime geçerek bu gösterinin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygun görülmediği mesajı iletilmiştir” iddiasını dile getirdi.

nasıl bir eğitim politkası buda sorumsuz yönetici kılıfımı :49:

ozibo
26-11-2013, 18:50
peki müdür aileleri uyarmakla kötü mü yapmış diyorsun.kimilerine göre ilkokul seviyesindeki çocuğunun bikinili kadınlara bakması normal olabilir amma kimilerine göre de normal olmayabilir değil mi.müdür uyarmasa da bu olayı normal karşılamayan bir aile çocuğunu o sirke götürse götürdüğüne pişman olup müdürün kapısına dayanıp bizi neden uyarmadın derse ne olacak.her olayı tek yönlü yorumlamayalım.

zekı62
26-11-2013, 21:17
peki müdür aileleri uyarmakla kötü mü yapmış diyorsun.kimilerine göre ilkokul seviyesindeki çocuğunun bikinili kadınlara bakması normal olabilir amma kimilerine göre de normal olmayabilir değil mi.müdür uyarmasa da bu olayı normal karşılamayan bir aile çocuğunu o sirke götürse götürdüğüne pişman olup müdürün kapısına dayanıp bizi neden uyarmadın derse ne olacak.her olayı tek yönlü yorumlamayalım.

azibo kardeş : yaşını bilmiyorum ama eskiden böyle birşey yoktu.giden gider gitmeyen gitmezdi Böyle reklam yapmazlardı bu müdürlerrr (şakşakcılık) o müdürün bir araştırsak geçmişde ne yaptığını acaba neler vardır.

Şimdi ;sirke gittiğimde bayanları hayranlıkla izlerdim. Ama hiç içimden fırlayıp trapezde üstüne atlamak geçmedi. Halada geçmez, trapez zor iş,

orada palyoco var aslan canbaz vs (bunlar hep içcamaşırıla gezmiyorlar siz gördğnüzmü bilmiyorum)

ESES-58
27-11-2013, 10:59
dersanelerin kapatılması veya kapatılmaması beni pek bağlamıyor.normal şartlarda kapatılsın isterim.şimdi dersaneler neden var.milli eğitimin durumu ortada olduğu için var.konu derin fazla söze gerek yok.geçmiş ve gelecek oluşum ve etkilerini irdelemeden sadece şu andaki kamuoyu oluşturma gündemine takılırsak istenilen sonuç elbette oluşturulur.günlük düşünme ve yaşamaya alıştırıldık.yarın bizim için yok başımızdakiler nasılsa ayarlıyor.

outflatted
27-11-2013, 13:07
Dershanelerin kapatılması pat diye alınacak bir karar değildir. Dershaneler eğitim sistemindeki aksaklıklar ve yetersizliklerden ötürü halkın talebi üzerine bir ihtiyaç olarak ortaya çıkmıştır. Hadi ben dershaneleri kapatıyorum yasa çıkarıyorum demek bütün eğitim sistemini kaosa sürükler. Zira ilk ve orta öğretimde bir çok sınav var ve bu sınavlara insanlar dershaneler vasıtasıyla hazırlanıyor. Zengini de fakiri de.

Öte yandan dershane açmak serbest piyasa koşullarında bir özgürlüktür, haktır. Hiç kimseye şu dükkanı açma, şu hizmeti verme diyemezsiniz. Bu, devlet müdahalesidir. Komünizm 1990 itibariyle sona erdiğine göre dershane kapatmak hür teşebbüsün önünü tıkamaktır. Pavyonların, genel evlerin açık olduğu yerde, okumak isteyen gençlere eğitim veren, iyi kötü kendilerini geliştirmelerini sağlayan dershaneleri mi kapatacaksınız? O dershaneler aynı zamanda başarılı öğrencilere burs da veriyor. %5'ini parasız okutuyor.

AKP döneminde dershane sayısı ikiye katladı. 11 yıldır bununla ilgili ne önlem alındı? Hiç. O yüzden bu sorun dershaneler kapatarak çözülmez. Sorunlar çok daha artar. Eğitimde kaosa gidişat başlar.

uydu3405
30-11-2013, 00:16
Kapatılırsa sonuç ne olur asıl önemli olan bu ?

lawük
30-11-2013, 01:46
kapatılması gerekir işitsizliği çıkartır herkes aşit değil ekonomik açıdan bide farklı ırk temsil ederse hüküm ederse tam bir ırkçılık kültürü ortaya çıkar siz zaten görüyorsunuz şimdi burda eskiyi hatırladım izmirde okurken öretmenleri hatırladım dersimiz boştu bi ara bilgisayarlara meraklıydım geçtik bilgisayar odasına oturduk bir bilgisayarın karşısında ben iile bikaç kişidik öretmen geldi bizi zorla çıkardı defolun gidin dedi ordada bi sürü örenci bilgisayar karşısında oturup oynardı şimdi anlıyorumki o örenciler yahudi çocuklarıydı herşeyi istediği gibi yaparlar bizde müslüman azınlık çocuklarıdık yani anlat anlat derler sorunlar bitmez en azından kapatılırsa eşitsizlik bi nebi kaldırılır zaten hiç dersaneye gidemedim eskiden her*** her fakir öyle + bide sürekli derste insanı bıktırır 24 saat yemek yersen bıkmazsın çatlarsın bi daha o yediğin yemeyi azına sürmezsin güzünde kararır

temel reis
30-11-2013, 12:21
Kodaman kesimi veya madi olarak bir sınıf yukarıda olan kesim kapıtılmasını istemez çünki? onlar kendini farklı görürler şimdi olduğu gibi herkes okursa o ağaların işini kim yapacak o ağalardaki mantık parası olan okusun olmayan gariban onlara kölelik yapsın. eğer eşitlik elden giderse patronlar çoğalacak? onlarda bunu hiç istermi? kapıtılmasın diyenler sizin paranız çok, ya olmayan orta kesim ne yapacak? eğer bu ülkede adalet olacaksa derhal kapatılmalı dersanedeki öğretmenleden benim kulumdaki öğretmen farklı okuldamı öğrenim gördüler? demekki devlet okullarındaki öretmenler öğreticı gücünü yeterince çocuklara vermiyorlar' esas bunun üzerinde durulması gerekiyo ,çocuk okulda dersanedeki aynı eğitimi görse daha doğrusu dersanedeki ilgiyi alakayı okulunda görse neden dersaneye ilgi duysunki? buradaki problem öğretmenlerden kaynaklanıyor devlet okulunda farklı dersanelerde farklı devlet okulunda yaptığı duyarsızlığı dersanede yapamıyor burada suç milli eğitim bakanlığında okulları müfetişler senede kaç sefer denetleniyor acaba kısacası adalet olacasksa dersaneler kapatılmalı hemde hemen

rselturk
30-11-2013, 21:59
Kodaman kesimi veya madi olarak bir sınıf yukarıda olan kesim kapıtılmasını istemez çünki? onlar kendini farklı görürler

Sayın Temel Reis arkadaşım,senin iddia ettiklerinin aksine,dersanelerin açık kalmasını isteyen kesim özellikle dar gelirli ve şeyhinin her sözünde keramet bulan cemaat mensuplarıdır.Bugün Aydında her apartmana,her eve dağıtılan ofset baskılı 8 sayfalık broşür de Zaman Gazetesince basılıp dağıtılmıştır.Bu olay basit bir dersane olayı değil,apaçık iktidar kavgasıdır."Beraber yürüdük biz bu yollarda..." şarkısından sonra "Ayrılsak ta beraberiz !"..mavalını ortaklarına kabul ettiremediler.Bütün mesele bundan ibarettir.Şu anda ise seçim sonuna dek herkes "dilini tutsun!" sahnesi oynanıyor.Bizler sadece seyirciyiz..:8[1]::8[1]:

yendi03
30-11-2013, 22:56
okumak ,öğrenmek insanın içinde olması lazım.öğrenci okulda dersi dinlemezse, derse katılmazsa sırf okula gitmek için giderse sen o cocugu değil özel okula, oxfort hocalarından ders aldırsan ne yazar,insanın okuma azmi içinde olması lazım.tabiki de okullarda ki eğitim kalitesini de arttırmak gerekir oda ayrı bir sorun

hüseyin
01-12-2013, 14:12
Erdoğan'ın talimatıyla hazırlanan 'MİT'in Fethullah Gülen raporu' -2
'Şirketler Gülen'in icazetiyle kuruluyor'
Cemaatin "Türkiye genelinde 210'den fazla özel okul, binlerce ışık evi, 460 dershane ve kurs, 500 öğrenci yurdu bulunuyor. Bunun yanı sıra Türk Cumhuriyetleri'nden Kanada'ya, Nijerya'dan Singapur'a uzanan 134 ülkede toplam 400 özel okul, bu ülkelerde 38 öğrenci yurdu, 13 üniversiteye hazırlık kursu ve on binlerce öğrencisi var"
Başbakan Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla MİT tarafından hazırlanan "Fethullah Gülen Cemaati" raporunda cemaatin para kaynakları, destek veren şirketler, şirket yöneticileri ve eğitim kurumları takibe alındı. Raporda şöyle denildi: "Eldeki bilgi ve belgeler ışığında, kayıt içi olmakla birlikte, kontrol dışı kalan cemaat şirketleri, kuruluşları hakkında izleme ve inceleme başlatılmıştır." MİT raporunda, şirketlerin Gülen'in icazetiyle kurulduğunu saptıyor!
CEMAATİN EĞİTİM KURUMLARI

MİT'in Cemaat raporunun "Eğitim Kurumları" başlıklı bölümünde, cemaate bağlı eğitim kurumları tek tek sıralanıyor. Ardından Cemaatin bu kurumlarının toplam bir dökümü yapılıyor: "Türkiye genelinde 210'den fazla özel okul, binlerce ışık evi, 460 dershane ve kurs, 500 öğrenci yurdunun yanısıra Türk Cumhuriyetleri'nden Kanada'ya, Nijerya'dan Singapur'a uzanan 134 ülkede toplam 400 özel okul, bu ülkelerde 38 öğrenci yurdu, 13 üniversiteye hazırlık kursu ve on binlerce öğrencisi var."

MİT, raporunda bu eğitim kurumlarındaki görevlileri, ücretlerini ve okulların mali portresini de saptıyor: “Cemaate bağlı bu eğitim kurumlarında 7 binden fazla öğretmen, 1000-3000 dolar karşılığı görev yapıyor. Gülen’in “Altın Nesil” yetiştirme iddiasıyla yola çıkarak açtığı okulların mali portresi ise 5 milyar dolar olarak hesaplanıyor.”
CEMAATİN SERMAYESİ

Mit raporunda sigorta, finans ve işadamlarının kurduğu derneklere geniş yer veriliyor. Bu kurumların yönetim kurullarında bulunan isimler hakkında değerlendirmeler yapılarak, şirketlerin kuruluş yıllarından bugüne kadar elde ettikleri sermaye rakamlarla ifade ediliyor.
Raporda şirketlerle ilgili, “150 milyar dolara ulaşan cemaat sermayesinin Fethullah Gülen cemaatinin destekleyicilerine ait olduğu belirtiliyor. Büyük bölümü kayıt dışı olan bu sermayeyi, cemaatin kontrolündeki şirketler elinde tutuyor. Bu şirketlerin yıllık hacmi ise 7 milyar doları aşıyor.” İfadelerine yer verildi.
MİT, Başbakan Erdoğan’ın talimatıyla hazırladığı Cemaat raporunda, vakıflara da mercek tutuyor: Raporda “Bu vakiflar gelir, veraset, intikal, emlak, gümrük vergileri ve harçlardan muaf tutuluyor.” deniliyor.

CEMAATİN VAKIFLARI

Cemaatin en büyük vakfı mütevelli heyeti MİT tarafından tespit ediliyor. Bu vakfın 1972 yılında İzmir’de bir evde kurulduğu belirtildikten sonra şöyle deniyor: “300 gayrimenkul, 46 yurt, 16 dersane, işyeri, arsa, otel ve lokanta gibi yerlerle cemaate en büyük parasal desteği sağlıyor.”
Ayrıca raporda, “vakıflar teşvik kredileri kullanıyorlar” denilerek, vakıflardaki bütçelerin milyonlarla ölçüldüğü belirtiliyor....

fetullah gülen hiç utanmadan sıkılmadan KOLUNUN KANADININ KIRILDIĞINI söylüyor....yukarıdaki rakamlar tam tersini söylüyor hoca efendi...artık tayyip erdoğanın yakasından düşme vakti geldide geçti bile,bırak vatandaşın çocuklarını okuması gerekli yerde okusun....istediğin kadar hoplasanda zıplasanda bu saatten sonra geriye dönüş yok artık çünki çok ileri gittin,haddini aştın...bu mal varlığı deyil amerikada uzay istasyonunda bile ömrünün sonuna kadar 7 sülalenle yesen bitiremeyeceğin bir büyüklükte...yeyip içip ***fini çıkar...

Mehmet Kaynaklı
01-12-2013, 17:25
ALLAH insanı yaratırken şu ikiyüzlülük genini koymasaydı çok iyi ederdi çünki insanın başına ne gelirse bu gen yüzünden geldiğini birkez daha görüyorum.....

ALLAH CELLECELALEHU insanı yarattı neyin iyi neyin kötü olacağını en iyisini en layıkını o bilir merak etme o herşeyi iyi etmiştir o yaratan bizler onun yarattıklarıyız koymasaydı iyi ederdide ne demek allah için töbe et allah töbe edenleri sever

odur şükre yaraşan odur zikre layık olan

rselturk
01-12-2013, 22:44
Merhaba Hüseyin kardeş! İlk kez bir doğru noktada buluştuk.Yazdıklarının doğruluğunu ben de biliyorum.Ama bunları sen değil de benim gibi biri yazsaydı,neyle suçlanacağımız belliydi.Sayın başbakana bundan böyle "Ayrılsakta beraberiz" sarkısı daha çok yakışacak.:8[1]::8[1]::8[1]:

hüseyin
02-12-2013, 10:11
ALLAH CELLECELALEHU insanı yarattı neyin iyi neyin kötü olacağını en iyisini en layıkını o bilir merak etme o herşeyi iyi etmiştir o yaratan bizler onun yarattıklarıyız koymasaydı iyi ederdide ne demek allah için töbe et allah töbe edenleri sever

odur şükre yaraşan odur zikre layık olan

mehmet kardeşim bahsi geçen kelimede benim ALLAHA bir sitem bir şikayet veya hayıflanma niyetim olmadığını,sözümün bir istek ve arzudan öte gitmediğinide ben ve beni yaratandan başka kim bilebilirki....insanoğlu farkına varmadan yaratana karşı ukalalık veya saygısızlıkta yapabilir fakat bu onun samimiyetsiz ve aşksız olduğu anlamına gelmezki....neyse lütfedip hatırlatmada bulunduğun için yinede teşekürler....hoşçakal...

hüseyin
02-12-2013, 14:38
Merhaba Hüseyin kardeş! İlk kez bir doğru noktada buluştuk.Yazdıklarının doğruluğunu ben de biliyorum.Ama bunları sen değil de benim gibi biri yazsaydı,neyle suçlanacağımız belliydi.Sayın başbakana bundan böyle "Ayrılsakta beraberiz" sarkısı daha çok yakışacak.:8[1]::8[1]::8[1]:

hocam(bu hitabımı yanlış anlama) bu memlekette ortalığı bulandıran kargaşa çıkaran huzuru bozan ismi cismi mevkisi rütbesi kim, ne olursa olsun eleştiririm...bu babamda olsa yine aynı tavrı gösteririm....ben bu ülkede yaşıyorum ve bu ülkede öleceğim...yaşadığım bu ülkenin gelişmesi büyümesi zenginleşmesi için çabalayan yırtınan kafa yoran kim olursa kim varsa ama sandıkta ama pc başında ama başka alanlarda desteklemeye tarafı olmaya devam edeceğim....bunu kendim için deyil çocuklarımız için onların çocukları için yapmalıyız...bunu biz yapmayıp kim veya kimler yapacakki...1999'dan beri amerikada ne aradığı belli olmayan hocaefendimi yapacak yoksa dinine felsefesine din kardeşlerim dediği kişilere ters düşep çelişki yarattığı amerikanınmı yapmasını bekleyeceğiz....çıkarlar sözkonusu olunca büyük şeytan denilen abd'de gözlerde,sözlerde ve beyinlerde melek olarakmı görülüyor nedir...72 yaşına girmiş bir adam hükümetle kayıkçı kavgası yapıp sidik yarışına gireceğine dersanelerini özele çevirip,o tv kanallarında haftalarca dramize ettiğin doğulu batılı fakir fukara çocuklarını bedeva eğitip sınavlara hazırlasan daha iyi olmazmı...seni rabbine daha fazla yaklaştırmazmı...böyle bir tavır göstermek ekranlarda verdiğn din derslerinden daha hayırlı olacağı kanaatindeyim,diğer taraftanda ülke dersane tantanasından kurtulmuş olur....dersanelermi milli egitime bağlı milli egitimmi dersanelerin bir parçası anlayamadık kardeşim...halkın seçtiği halka hesap veren insanlar daha çok bağıracaklarına,yüzelli ikiyüz milyar dolarlık bir malvarlığınının büyük kısmını bu söktörden yapmış olan insanlar avazı çıktığı kadar patlarcasına bağırıyorlar...bune pişkinlik bune kaşerlik anlamıyorum....üstelik çomak sokupta deşifre ettiğiniz bir oslo varken,hakan fidan gibi vatansever bir birokratı cemaat savcılarına teslim etmeye yemeye çalışırken........babamın güzel bir lafı aklıma geldi....oglum arkadan her gördüğün eşarplıyı kadın sanma...demesi bazılarına cuk oturduğunu görüyorum....selamlar hocam....

rselturk
02-12-2013, 21:32
Teşekkürler Hüseyin kardeş;açık olmakta,içi-dışı bir olmakta velhasıl gün ışğında dolaşmakta her zaman yarar var.Allah bizleri ikiyüzlülerden ve ard niyetlilerden korusun!....:present::present::present:

ilker_102
03-12-2013, 17:56
Dersaneler kapatılmamalı Özel teşebbüs engellenmemeli. Ancak talep olmazsa kendiliğinden kapanır zaten

kamdav51
04-12-2013, 20:36
Ankete Kapatılması yönünde oy kullandım.Çocuklarımızı son 2o yılda inanılmaz bir yarış içerisinde koşuşturuyoruz,onları sevmesini bile öğrenemedik,okullar,yıllarla birlikte bitiveriyor,Okulun bitmesi sonucu değiştirmiyor,24 yaşına gelen genç cebinde çay parası olmadan dolaşıp duruyor,bunların hepsi plansız ve proğramsız eğitimin sonucu çocuklarımız daha verimli yetişebilmesi için eğitimin çok güzel bir programa alınması gerekir,hele bir de 4+4+4 eğitimi getirdiler ki sorma 4.sınıftan sonra ne olacağı bile meçhul,anakucağından alıp usta eline 10 yaşında verecepğiz ,Bir ülkenin kalkına bilmesinin yegane dayanağı eğitiminin çok programlı olmasından geçer,eğitim iyi olmuşolsaydı bu kadar dershane ortaya çıkmayacaktı,dershane parası ödenmedi diye kimse intihar falan etmeyeckti,zenginlemiş eğitimciler,dershaneler olmayacaktı,Kısacası Eğitim düzeltilmeden dershanelerin kapatılması da bir olkadar yanlış diye düşünüyorum,Saygılarımla

MOKUR33
05-12-2013, 13:11
kapatsınlar.para tuzağından başka bişerşey değil.durumu iyi olan gönderecek özel ders görecek.garibanlar ne yapacak.yanımızda dershane var,1 taksiti 10 gün geçti diye, sen evine git para yatırınca, gel diyen dershane sahibini gördüm.16-17 yaşındaki genç kız hüngür hüngür ağladı gitti evine.o günden bu güne sevmiyorum bu gibi toplu para tuzaklarını...

alper3
05-12-2013, 21:54
evet kapatılsın :) ne gerek var şartlar eşit olsun

rselturk
05-12-2013, 22:54
Sevgili Mokur,aynı duyguları ben de paylaşıyorum;dersane olgusunu ben de sevmiyorum.Ama bu bir sonuç,neden değil!Türk Eğitim Sisteminin içine düştüğü açmazın sonucu.Durup duruken çıkmadı.Bu bir gündem saptırmadır...
Dün Taraf Gazetesinin nişangahında muhalefet vardı:Nişan tahtasında ise iktidara muhalif olan herkes...Önce siyasi partiler,sonra üniversite,adliye,emniyet derken sıra geldi örgütlü dingin güçlere..Düzmece belgeler Taraf Gazetesinin namlusundan ulusalcılara,Atatürkçülere ve Silahlı kuvvetler komutasına aralıksız salvo atışı yaparken,yapılmayan darbenin arkasındaki niyet sorgulanırken ve seçilmişiyle atanmışıyla seçkin bir kesim Silivri de zorunlu ikâmete mecbur edilmişken kimsenin aklına Taraf'ın tarafsızlığını sorgulamak gelmiyordu!
Oysa bugün olduğu gibi dün de devletin istihbarat kaynakları Taraf için çalışıyordu.İşin cilvesine bakın ki,iktidarın tarafları şimdi birbirlerine "karşı taraf" olmuşlardı.Dersaneler,bu savaşın zeminini oluşturuyor.Siyasi iktidarın bugün ulusal basında tam sayfa yayınlanan ilanı ile akşam Samanyolu Tv ana haberinde yapılan karşılıklı suçlamaların nedeni bu kadar basit olamaz."Ne dediler de yapmadık?"diyen başbakanın yanında,"Bu fitneyi yaratanlar umduğunu bulamayacak!" diyen hükümet sözcüsünün yakınmaları iktidardaki bir huzursuzluğun kanıtıdır.
Dersane olayının seçim sonrasına ertelenmesindeki amaç,iktidarı oluşturan ayaklardan birindeki rahatsızlık bir "çatlama" mı yoksa bir "burkulma" mı,bunu saptamaktır.
Toplumda Gezi olaylarıyla başlayan ve giderek tırmanan bir rahatsızlık vardır:Bu rahatsızlık sayın Başbakanın bu kadar sürede dünyanın sayılı zenginler sıralamasında ilk beşin içinde olmasından mı,yoksa evlatlarının iki yılda bir kocaman gemileri suya indirmesinden mi,ya da tüm aile yakınlarıyla bir üniversite kuracak düzeye gelmesinden mi bilinmez, bir sürü neden var,.Belkide Kuzey Irak ta çizilen "kırmızı çizgilerin" unutulmasından,halka bilgi verilmeden sürdürülen éBarış Görüşmelerinin" "Türk-İslam setezcileriyle ters düşmesinden Irakta,İran da,Mısır ve Suriye ile yürütülen dış ilişkilerin akamete uğramasından kaynaklanabilir.Neden çok! Ama gerçek olan şu ki,İktidarın fay hattı kırılmıştır,hükümet sadece hasar tesbitindedir!...:49::49:[COLOR="Red"]/COLOR]

hüseyin
06-12-2013, 12:20
sevgili mokur....hani atalarımızın gözel bir sözü varya... meyve veren ağaç taşlanır...diye..bu lafı atalarımız boşuboşuna söylemediklerini tayyip erdoğanın başbakanlığı döneminde daha net görmekteyiz.....başbakan ve bakanlarına yapılan hakaretler küfürler iftiralar hatta hatta darplar diğer dönemler bukadar ayyuka çıkmamıştır...başbakanın ve çoğu bakanın imam hatipten gelmeleri namaz kılıp oruç tutmaları laik ve atatürkçü kesim gibi rakı şarap içmemeleri türkiyede belli bir kesimi çok rahıtsız etmiştir ve hala daha etmektedir,başbakanı bu haliyle içlerine sindirememişlerdir....2002'de iktidara gelen akpartiyi önce generaller iktidardan indirmek için hummalı bir çalışma içine girmiş fakat bu çalışmanın neticesi fiyaskoyla bittiği için silivriyle sonuçlanmıştır...biz bu iktidarı istemezuk taranannesi üniversitelerdeki chp taraftarı ve onun zihniyetini taşıyan akademisyenlerden yargı mensubu hsyk ile barolar birliği ile mensubu olan istanbul ve ankara baroları bazı sivil toplum örgütleri ve belli medya kuruluşlarında hala devam etmektedir...tayyip erdoğanın karizmatik kişiliği,eyilip bükülmeden dik duruşu ve bu kesimleri sallamaması onları krizlere sokacak kadar çıldırmalarına neden oluyor,tıpkı turgut özalda olduğu gibi ailesine çoluğuna çocuğuna saldırılıyor iftiralar atılıyor...çünki chp ve onun yan kuruluşları niteliğindeki sözde sivil toplum örgütleri 1950'de iktidarı domakrat partiye devredince günümüze kadarda iktidar olamamanın pisikolojisiyle o tarihten bugüne kadar gelmiş hükümetlere hep düşman gözüyle bakıp onlara destek olma alternatif projeler üretme yerine sürekli köstek olup türk siyasettinde laf kirliliğinin modaratörü olmuş siyasal söylemi çirkinleştirmiş halkı siyasetten soğutmuşlardır....vesayetçi statikocu kominizimin çekirdeği olan devletçi bir zihniyete sahip chp'nin bu zihniyetten kurtulmadığı sürece iktidara gelme şansının olmadığıda görülmektedir.....gezi olaylarında fiilen görev alan chp milletvekillerininde katılıp özgürlük naralarının atıldığı 7 kişinin bu kargaşada ölümünü hükümete mal edip ortalığı aya kaldıran bu parti heyetler kurup suriyede 3 yıldır binlerce insanı katleden katil esata gidip türkiyeyi şikayet etmekle nekadar tutarsız olduğunu göstermiştir...aynı tutarsızlığı partinin kendisi rüşvet aldığı verdi raporlanan mustafa sarıgülü kırmızı halı ve çiçiklerle davet ederek göstermiştir...başka bir tutarsızlığıda amerikan altıncı filosunu taşlayan deniz gezmiş ve arkadaşlarına nazire yaparcasına amerikaya gip başkanın onbeşinci yardımcısının yardımcısıyla görüşerek seçimler öncesi icazet aldığını sanarak kendini kutsatmıştır.....fetullah gülen gelince kendini hükümet ortağı bir parti başkanı gibi görmeye başladığı için recep tayyip erdoğan tarafından haddini bilmesi için yapılan bir oporasyondur....hoca hem amerikada götü sağlama alıcak hemde türkiyede sahibi olduğu vede menfaat karşılığı tarafı olan tv ile gazetelerde hükümet aleyhine zart zurt yapacak..sonrada samanyoluna çıkıp bir elham iki kuluballah okuyup olayı bitireceğini sanıyorsa yemezler artık...o köprünün altından çok sular aktı...türkiyede onyıllarca halkın aşını emeğini rızkını yeyip bir türlü doymak bilmeyenlerin şimdi kusma zamanı...yeterki yüreğimizle deyil mantığımızla hareket edip bunları yapanlara engel olmayalım.....

Mehmet Kaynaklı
06-12-2013, 14:37
mehmet kardeşim bahsi geçen kelimede benim ALLAHA bir sitem bir şikayet veya hayıflanma niyetim olmadığını,sözümün bir istek ve arzudan öte gitmediğinide ben ve beni yaratandan başka kim bilebilirki....insanoğlu farkına varmadan yaratana karşı ukalalık veya saygısızlıkta yapabilir fakat bu onun samimiyetsiz ve aşksız olduğu anlamına gelmezki....neyse lütfedip hatırlatmada bulunduğun için yinede teşekürler....hoşçakal...

Allah Her Şeyi Yaratan, Yaşatan ve Gözetendir :wave:

Mehmet Kaynaklı
06-12-2013, 14:39
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

ayıptır be bu ne şiddet yahu :mad2:

frvi
07-12-2013, 13:13
kapatılsın

neden kapatılsın

maddi durumu iyi olmayanlar okumasın mı diyorsun

eğer dersaneler kapatılsa maddi durumu iyi olmayanlar okuyamaz kolay kolay

yargıç_1
13-12-2013, 02:15
Bu dersaneler ücretsizmi bukadar maddi durumu kötü olanlar nası gidebiliyor dersanelere

alperen
13-12-2013, 03:02
bence kapatılsın dersanelerde sonuçta bedava değil bazı guruplarda rant salamak ve kendi görüşlerini çocuklar aşılamak için dersanelerin kapatılmaması için okyanus ötesinden ül***i karıştırmaya çalışıyorlar

Admin
18-12-2013, 21:58
Anket süresi doldugu için kapanmıştır.oy veren yorum yapan herkese teşekkurler