PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Merkezİ sİstem sorunu

blade
06-12-2013, 00:51
merhaba uydu kuran arkadaşlar
merkezi sitemle ilgili arıza
1-3 çanaklı sistem
2-çanaklar next lnb next mdu 5 lnb
3-kablo çiftli ören kablo rg6 u-4
4-20 daire
5-her daireye çift hat iniyor
6-bin 5 katlı her katta 4 daire var
7-3 katta 1 daire
8-2 katta 1 daire
9-1 katta 1 daire de kanallar gösternmiyor
ARIZADA YAPILA İŞLER
A-lnb çıkışları sinyal kontrolu yapıldı normal uydu bulma cihazı satfinder 3 hd ve adtfinder 4 lcd görüntülü
B-santral çıkışları ölçüldü sıkıntı yok
C-belirtile 3 daireye gidildi sinyal ölçüldü sinyaller tamam
D-ama tüm kanallar göztermiyor
E-Dairede LG LCD TV_HİSSE LCD TV ler
F-bu göstermiyen dairele 37 ekran tüplü Tv le bakıldı tüm kanallar full çalışıyor
LCD ile tüm kanallar çalışmıyor tüplü TV ile tüm kanallar gösteriyor

SEBEP NEDİR
cevaplarınızı bekliyorum
saygılarımla

hayro62
06-12-2013, 04:22
Merhaba sizin basetigin arza bizde yasadik lcd tv yüksek voltaj veriyor tuneri kilitliyor tv fisini pirizden cek baska tveden dene

Mehmet Kaynaklı
06-12-2013, 14:05
cihazların markası nedir kaç tanede sorun yaşıyorsunuz

blade
06-12-2013, 15:50
cihazların markası nedir kaç tanede sorun yaşıyorsunuz

markası lg led biride degişik marka hatırlayamadım 3 tane daire

Volkan
06-12-2013, 20:43
eğer o 3 dairede LG kendinden uydulu TV ler varsa sorunun kaynağı TV olabilir.

Yanlış hatırlamıyorsam başka bir yerdede böyle bir sorun duymuştum sorun ile ilgili LG tv nin uydu kısmını resetleyip tekrardan taratıp sorunu çözdüler

Bunun gibi bir sorunda gecenlerde bende karşılaştım ama o an pek önemsemedim. Yine uğraştığım iştede TV markası LG. Kablolya dokunduğun zaman kanlları gidiyor acaba priz içindeki soru var diye çok uğraştım kabloyu yenıden yaptım prız bağlantısını tekrar yaptım. Görüntülü satfinterde her sey normal ama lG tv de gelip gidiyor. En sonunda bir ara kanallar geldi öyle bırakmıştım sonra yine gitmiş. Arada geçişli uydu prizi var ama ondan değilde LG den kaynaklanabilir diye düşünüyorum..

En güzeli bu tip arızalarda kendi cihazınızla gerekli testi yapıpı müşteriyede göstererek sorunun TV lerinin merkezi sisiteme uyum sağlamadığnı belirtmektir.

selçuk1988
06-12-2013, 22:49
iyi akşamlar geçenlerde yine buralar da gördüm lg tv lerde elektrik prizi topraklı olmayacakmış sorun düzelçmiş sonra