PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : güncel Driver Bölümü Açılmıştır

okinava
18-11-2006, 22:28
merhaba arkadaslar bu bölümde donanım driverlarının en son sürümlerini bulacaksınız istediginiz bir driver olursa yeni konu olarak açınız isteginiz en kısa sürede gerçekleştirilecektir:sunglasses2:

Eboscro
19-11-2006, 14:31
okinava bence driver bölümü en çok istenen ve kullanılan olmalıydı. her sistemin driverlarına ulaşamayız. zaten yapsakta yine eksik kalır

Eboscro
19-11-2006, 15:06
okinava bu karışıklığı hemen düzeltmelisin.

okinava
21-11-2006, 00:18
farketmezki bu bölümde elimizden geldigi kadar güncel driver paylaşacagız driver bulamayan arkadas olursa burada paylaşacak biz de driverini bulacagız

Eboscro
21-11-2006, 12:20
farketmezki bu bölümde elimizden geldigi kadar güncel driver paylaşacagız driver bulamayan arkadas olursa burada paylaşacak biz de driverini bulacagız

:624ok:

baracuda
01-01-2007, 21:07
arkadaşlar bana bir yardım edin elimde acer marka bir scanner var ama ben bunun driver ını bulamıyorum scanprisa 640P 6696 0QE (XP(SP1,SP2)XP driverı bulabilirmisiniz yada elinde olan varsa paylaşabilir mi?yardımlarınızı bekliyorum.

Eboscro
01-01-2007, 21:28
arkadaşlar bana bir yardım edin elimde acer marka bir scanner var ama ben bunun driver ını bulamıyorum scanprisa 640P 6696 0QE (XP(SP1,SP2)XP driverı bulabilirmisiniz yada elinde olan varsa paylaşabilir mi?yardımlarınızı bekliyorum.

driver için Buraya bak (Only the registered members can see the link)

(XP(SP1,SP2)XP driverı için ise Buradan (Only the registered members can see the link) indirebilirsin kolay gelsin

baracuda
01-01-2007, 22:53
sağol üstadım ilgilendiğin için

zafer
21-01-2007, 17:31
Merhaba Arkadaslar Ben Bilgisayarima Xp Yi Yeniden Yukledim.ses Kartini Tanittim. Anakartida Tanitmam Gerekiyormus Ga-8s648 Gigabyte Marka Gigabytein Sitesinden Bazi Seyler Yukledim Olmadi Arti Baska Ne Yapmam Gerekiyor Bana Yardimci Olurmusunuz.simdiden Tesekkur Ederim. Iyi Calismalar.

Eboscro
21-01-2007, 17:54
Merhaba Arkadaslar Ben Bilgisayarima Xp Yi Yeniden Yukledim.ses Kartini Tanittim. Anakartida Tanitmam Gerekiyormus Ga-8s648 Gigabyte Marka Gigabytein Sitesinden Bazi Seyler Yukledim Olmadi Arti Baska Ne Yapmam Gerekiyor Bana Yardimci Olurmusunuz.simdiden Tesekkur Ederim. Iyi Calismalar.

merhaba yardımcı oluyum size öncelikle o yüklediğiniz birşeyler nelerdir? Anakart olarak dediğiniz chipset driverı yüklemeniz şart. modele bakarsak sanırım sis chipetli bi kart... neyse ben sizin yerinize inceledim chipset driver ını Buraya (Only the registered members can see the link) tıklayarak indirebilirsin... başka yapman gerekenler eğer ethernet kullanıyosan bunun driverını da yükle... kullanmıyosan boşver... ve en önemlisi artık ekran kartını tanıtmalısın kolay gelsin

samanyolu_0027
18-02-2009, 16:34
mrb arkadaşlar benim pc deki akran kartı sürücüsü bulamıyorum.ati radeon 9250

ertinn
27-07-2009, 19:27
Selam Arkadaşlar, Bana MSI MS6833B model dizüstü bilgisayar geldi. Sürücüsünü aradım bulamadım. Yardımcı olan varsa çok sevinirim.
Saygılar

OLDSMAN
27-07-2009, 19:55
MSI MS-6833B notebook windows xp kurulumu ve xp drivers

Xp kurulumuna başlamadan önce;

Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır? (Only the registered members can see the link))
Windows xp Service pack 2'yi buradan (Only the registered members can see the link) indirin.
Aşağıdaki sürücüleri indirin.
Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı (Only the registered members can see the link) okuyun.
Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın. ( nasıl yapılır? (Only the registered members can see the link) )
Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı (Only the registered members can see the link) okuyun.

Kurulum adımları;

Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
Windows service pack 2'yi kurun.
Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

EĞER ELİNİZDEKİ CD İÇİNDE SATA DRİVER VAR İSE KURULUMDAN HEMEN SONRA
AŞAĞIDAKİ SIRAYI TAKİP EDEREK DRİVER PAKETLERİNİZİ YÜKLEYEBİLİRSİNİZ

Sürücüler:
Sürücüleri kurarken aşağıdaki sıralamaya uymanız sistem performansı açısından oldukça önemlidir.

Anakart , ethernet sürücüsü : chipset driver (Only the registered members can see the link)
Ekran kartı sürücüsü: vga driver (Only the registered members can see the link)
Ses yaması : Önce bunu kurunuz. (Only the registered members can see the link)Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio (Only the registered members can see the link)
Ses kartı sürücüsü : Realtek audio driver (Only the registered members can see the link)'ını indirin. Kurulumun nasıl yapılacağı açılan sayfada yazıyor.
Kart okuyucu sürücüsü: O2micro Card Reader driver (Only the registered members can see the link)

Diğer sürücüler için şu sayfaya bakabilirisniz.
Only the registered members can see the link

yada buradan LIVE UP-DATE yapabilirsiniz

ertinn
27-07-2009, 21:12
Teşekkür ederim, sağ olun, var olun, ellerinize sağlık.

1970divrigi
28-07-2009, 00:19
benim ses kartım VIA HD Audio UAA sürüm:v6.40b bunun driverını bulamıyorum yardımcı olursanız sevinirim

OLDSMAN
28-07-2009, 19:00
benim ses kartım VIA HD Audio UAA sürüm:v6.40b bunun driverını bulamıyorum yardımcı olursanız sevinirim

Download Asrock A790GXH/128M VIA HD Audio Driver v640b Driver for Windows XP / Windows Vista / Windows XP X64 / Windows Vista64 - Softpedia (Only the registered members can see the link)

FIRAT
28-07-2009, 20:40
anakartım asus p5 b KINGSTON 4 GB DDR2 800 MHz ram var ancak bilgisayarım remi 3 GB görüyor ne yapmam lazım

1970divrigi
28-07-2009, 20:48
OLDSMAN ustam emeğine sağlık,teşekkürler

ayran
28-07-2009, 21:26
anakartım asus p5 b KINGSTON 4 GB DDR2 800 MHz ram var ancak bilgisayarım remi 3 GB görüyor ne yapmam lazım

pc kapat ve ram'ı yerini bir değiştir...:warn:

OLDSMAN
30-07-2009, 02:13

Bendede 4 GB RAM var ama 3.25 kullanabiliyorum ( WINDOWS 7 ULTIMATE )
Bunun sebebide 32 BIT işletim sistemi kullandığımız için
ve bazı işletim sistemlerinin kendi özelliklerinden dolayı oluyor
XP 3.25 GB kadar görebiliyor VISTA kurarsanız eğer hepsini yani
4 GB tamamını kullanabilirsiniz ama ben vista kullanmak istemediğim
için WINDOWS 7 tercih ettim ve çok memnunum 3.25 GB bile fazla
fazla yetiyor hiçbir programda ve denediğim yeni oyunlarda sorun
çıkarmadı

:sunglasses2:

FIRAT
30-07-2009, 18:05
verdiğiniz bilgileri için teşekkürler

serden63
31-03-2012, 10:09
:praying:
MSI MS-6833B notebook windows xp kurulumu ve xp drivers

Xp kurulumuna başlamadan önce;

Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır? (Only the registered members can see the link))
Windows xp Service pack 2'yi buradan (Only the registered members can see the link) indirin.
Aşağıdaki sürücüleri indirin.
Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı (Only the registered members can see the link) okuyun.
Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın. ( nasıl yapılır? (Only the registered members can see the link) )
Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı (Only the registered members can see the link) okuyun.

Kurulum adımları;

Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
Windows service pack 2'yi kurun.
Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

EĞER ELİNİZDEKİ CD İÇİNDE SATA DRİVER VAR İSE KURULUMDAN HEMEN SONRA
AŞAĞIDAKİ SIRAYI TAKİP EDEREK DRİVER PAKETLERİNİZİ YÜKLEYEBİLİRSİNİZ

Sürücüler:
Sürücüleri kurarken aşağıdaki sıralamaya uymanız sistem performansı açısından oldukça önemlidir.

Anakart , ethernet sürücüsü : chipset driver (Only the registered members can see the link)
Ekran kartı sürücüsü: vga driver (Only the registered members can see the link)
Ses yaması : Önce bunu kurunuz. (Only the registered members can see the link)Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio (Only the registered members can see the link)
Ses kartı sürücüsü : Realtek audio driver (Only the registered members can see the link)'ını indirin. Kurulumun nasıl yapılacağı açılan sayfada yazıyor.
Kart okuyucu sürücüsü: O2micro Card Reader driver (Only the registered members can see the link)

Diğer sürücüler için şu sayfaya bakabilirisniz.

yada buradan LIVE UP-DATE yapabilirsiniz

serden63
31-03-2012, 10:10
babayıza rahmet varolun emeğinize sağlık