PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Regal Dvb 400 Şİfrelİ Kanal Dİyor

ateşelektronik
23-11-2006, 14:09
ustalar... regal DVB 400 küçük kasa sinyal var 13/18V da çıkıyor fakat her kanalda ŞİFRELİ KANAL yazıyor... blok kond.değişti,yazılım atıldı kristalden şaseye tel çekildi,arızalı bir parçaya rastlanmadı...bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim kolay gelsin

mesutokay
23-11-2006, 21:04
arkadaşım aynı arıza bendede vardı tuneri değiştirdim yayınlar geldi, tunerin içine kablodan su girmiş olabilir eğer öyle ise kabloyuda değiştirmek gerekir.

ateşelektronik
24-11-2006, 12:46
arkadaşım aynı arıza bendede vardı tuneri değiştirdim yayınlar geldi, tunerin içine kablodan su girmiş olabilir eğer öyle ise kabloyuda değiştirmek gerekir.

arkadaşım ilgine teşekkür ederim bu konuda fazla bilgisi olan yok herhalde bitek sen bişeyler yazdın...ama tüner benimde aklıma geldi fakat deneyemedim elimde yok çünkü benim için en son ihtimal tüner bulursam deneyeceğim yinede arıza aramaya devam ediyorum ...saygılar

mesutokay
25-11-2006, 22:54
arkadaşım ilgine teşekkür ederim bu konuda fazla bilgisi olan yok herhalde bitek sen bişeyler yazdın...ama tüner benimde aklıma geldi fakat deneyemedim elimde yok çünkü benim için en son ihtimal tüner bulursam deneyeceğim yinede arıza aramaya devam ediyorum ...saygılar

arkadaşım cihazdaki tunerin markası ne bende olabilir!

ateşelektronik
28-11-2006, 20:09
valla...tünerin üstünde herhangi bir marka yok bişey diyemiyeceğim...

reyyan
01-12-2006, 14:42
arkadaşım cihazı tv veya vcd vs gibi şeylerden biraz uzaklaştır manyetik alandan etkileniyor olabilir.