PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu Telefon numarası neyin nesi.

aliharbiye
22-01-2014, 19:38
Merhaba saygı değer arkadaşlar, bugün saat 16 39. 02129141712 nolu numaradan beni arayıp onlara
borcum olduğunu ve parayı yatırmam için beni üç aydır beklediklerini söyleyip, yatırmadığım halde
benden zorla icra yoluyla 2.500 tl alacaklarını söyleyip kredi kartı numarasını istediler bende
vermedim diye beni tehdit ettiler, neymiş üç ay önce ben onlarla iki yıllık sağlık hizmetine evet
demişimde falan filan, ben böyle bir şey hatırlamıyorum, yok öğle bir şey dedim, telefondaki kadın
beni 15 gün içinde icraya verip, 10 kat para ödemeye mahkum edeceklerini sinirle söyleyip telefonu
kapadı. bende beni arayan numarayı ankesörlü bir telefondan arayarak, işin özü nedir bakıyım dedim,
karşıma santral çıktı, önümde bekleyen 2 kişi olduğunu söyledi, bekledim bekledim cevap veren
olmayınca telefonu kapadım, sonra emniyet ihbar hattına beni arayan numarayı şikayet ettim,
pazartesi günüde vilayet polis karakoluna gidip şikayet etmemi söyldiler. bunlar kim ve neyin nesi.
saygılarımla aliharbiye.

muslum-baba
22-01-2014, 19:48
dolandırıçıdır abii telefonde asıl sen tehtit et ağır bas hiçbirşey olmaz geçenlerde bizim arkadaşada geldi böyle aradılar ''gelsene seninle yüzyüze görüşelim dedi'' sonunda tırstılar bidahada aramadılar...

aliharbiye
22-01-2014, 19:50
inşallah bir daha aramazlar muslum-baba çok afferdersin hani derler ya sinek küçük ama mide bulandırır, bende işin aslı bir korktum ya. hani icra avukat falan filan deyince ama ben herşeye rağmen kredi kartı bilgilerini vermedim, inşallah bir daha beni aramazlar.

baranky
22-01-2014, 20:17
ustad gel verecem parayı de randevu yerinide ıssız bir yer söyle ve ayaklarına sık. savunma olarakta bana tukurduler de bak ne oluyo sonra...böyle şerefl,lere pabuc bırakma...

Hikmet™
22-01-2014, 20:30
Sırf evet dediniz diye sizi nasıl borca sokuyorlar ben bunu anlamadım. Benide LBT Varlık adında bi şirket aramıştı borcunuz var diye ilk başda şüphelenmiştim neyden dolayı borcum olup olmadığını sorduğumda İş Bankasından dolayı borcum olduğunu söylemişlerdi. İş Bankasına gittiğimdede zamanında çek ödemesinin birini unutmuşum onlarda o borcu LBT varlığa sattıklarını söylemişlerdi ve yaklaşık 2500 tl lik borcu 200 tl taksitle ödüyordum şuan 100 - 100 İki ay taksit kaldı. Sizden ricam önce araştırın nedir ne değildir sonra ona göre davranın. Direk sizden kredi kartı numarası istemeleride düşündürücü.

zeusxs
22-01-2014, 23:11
02129141712 google telefon numarasını yaz arat bak karşına kaç kişiyi aramışlar.

MUTAF
23-01-2014, 02:48
bugün benide aradılar 02129141712 numaradan…1kasım 2012 de görüşme yapmışım ve onay vermişim bu hizmete ..ve 299 tl borçluymuşum..böle bişeye onay vermediğimi söledim ve madem konuşma var göndermelerini istedim..savcılıktan istememi sölediler…anladığın kadarıyla herkese aynı muhabbeti yapıyolar…fakat bu durumdan nasıl kurtulucaz ve böle iddaa ettikleri borcu alabilirlermi bizden…
Only the registered members can see the link

-------------------------------------------------------

02129141712 bu numaradan arıyorlar sağlık borcunuz varmış iki yıllıkmış ilk yıl ücretsiz ıkıncı yıl 399 tl borç varmış hemen hangi bankada işlem yapıorsunuz hesabınız nerde .ödeme yapın yoksa icra işlemi uygulanacak.ses kaydı varmış dedim dinleyeyim yok efendim savcılık izni olacak ve 3 ay içinde sonuçlanacak dedim.hepsi dolandırıcvı

---------------------------------------------------------

Çarşamba günü saat 15:00 civarında Acildestek24.com'dan arandım. +90902129141712 bir numaradan M*** diye bir boğuk sesli bayan. Bana kasım 2012'de pakete sesli üye olduğumu ve ıslak imza yerine geçtiğini söyledi. 299 TL'ye uzlaşacağımızı yoksa 2.000 TL'ye kadar icra takibi olacağını söyledi.

--------------------------------------------------

Acildestek24.com adına 07.01.2014 salı günü saat: 11:55'de 02129141712 no'lu telefondan beni aradılar ve sigorta yaptırdığımı söyleyerek para istediler fakat ben böyle birşey yapmadım ve hiçbir şey onaylamadım.

Ufak bir araştırdım..

aliharbiye
24-01-2014, 11:28
Arkadaşlar hepinizin ilgisine tek tek teşekkür ederim, öncelikle ben dün polis karakoluna şikayette bulunmak amacıyla gittiyimi söylemek isterim, karakoldaki memur dilekçe yazmaya gerek olmadığını söyledi bana, iyiki kredi kartı nosunu vermemişim, beni arayan dolandırıcılardan 2 gündür ses yok, bakalım işin sonu nereye varacak, inşallah bana zeval olmaz, ben sağlığımla ilgili evet teahhütü verdiyimi kesinlikle hatırlamıyorum ve vermedim, zira hayali bir sigorta kurumu gibi gözüken dolandırıcı bir kuruma nasıl olurda evet derim asla asla öğle bir şey yok, bu özel kuruma para yatıracağıma gider sgk"ye para yatırırım, varmı öğle bir şey yaaa neymiş sırf onlara telefonda evet dediyimiz için borçlu çıktık, bunlar vatandaşın telefon numarasını ve vatandaş bilgilerini kimden alıyorlar, onlara kişiel bilgileri kim veriyor, ülkemizde insan dolandırmak bu kadar kolay kolay olmamalı, mzlesef bizi koruyan hiç bir maddede yok, buna son vermeleri gerekiyor, yani önlerine geçmeleri gerek artık diye düşünüyorum.

Nötig. Peki arkadaşlar bu durumda ne olacak adamların dediği gibi gerçekten 299 lira olan hayali borç hacisle 2500 tlmi olacak, herkes bişey söylüyor, ve işin ucu yok. sizce ben bu konuyu unutuyummu rahat olabilirmiyim? ilginize teşekkürler ediyorum.

ozibo
24-01-2014, 13:59
Arkadaşlar hepinizin ilgisine tek tek teşekkür ederim, öncelikle ben dün polis karakoluna şikayette bulunmak amacıyla gittiyimi söylemek isterim, karakoldaki memur dilekçe yazmaya gerek olmadığını söyledi bana, iyiki kredi kartı nosunu vermemişim, beni arayan dolandırıcılardan 2 gündür ses yok, bakalım işin sonu nereye varacak, inşallah bana zeval olmaz, ben sağlığımla ilgili evet teahhütü verdiyimi kesinlikle hatırlamıyorum ve vermedim, zira hayali bir sigorta kurumu gibi gözüken dolandırıcı bir kuruma nasıl olurda evet derim asla asla öğle bir şey yok, bu özel kuruma para yatıracağıma gider sgk"ye para yatırırım, varmı öğle bir şey yaaa neymiş sırf onlara telefonda evet dediyimiz için borçlu çıktık, bunlar vatandaşın telefon numarasını ve vatandaş bilgilerini kimden alıyorlar, onlara kişiel bilgileri kim veriyor, ülkemizde insan dolandırmak bu kadar kolay kolay olmamalı, mzlesef bizi koruyan hiç bir maddede yok, buna son vermeleri gerekiyor, yani önlerine geçmeleri gerek artık diye düşünüyorum.

Nötig. Peki arkadaşlar bu durumda ne olacak adamların dediği gibi gerçekten 299 lira olan hayali borç hacisle 2500 tlmi olacak, herkes bişey söylüyor, ve işin ucu yok. sizce ben bu konuyu unutuyummu rahat olabilirmiyim? ilginize teşekkürler ediyorum.

arkadaşım sen telefon ile o taahhütü vermiş bile olsan senin adresine bir ödeme emri gelmesi gerekir farzet ki sen kredi kartı kullanmıyorsun ve öyle bir taahütte bulundun bu parayı hangi banka şubesine ve hangi hesaba ödeyeceksin bunu nereden bileceksin bunların amacı bilinçsiz bir vatandaşı telefon da denk getirip soymak.senin bunlara ödeme yapman için önce senin ne için ve hangi bankaya ödeme yapacağına dair bir tebligat alman lazım.sağlık sigortası ile ilgili ise önce senin sigorta poliçenin eline ulaşması lazım.

aliharbiye
24-01-2014, 18:17
@ozibo ortada sözleşme falanda yok, beni arayan hanım efendiye sordum siz benden imza falan almadınız, ben sizleri hiç tanıyorum siz bana diyorsunuzki beni siz 3 ay" yakın bir süre içerisinde telefonla arayıp, sırf ben evet demişim diye benden para talep ediyorsunuz, bende dedimki ben sizle asla konuşmadım ve sizlere her hangi bir teyid amaçlı evet demedim, parayıda ödemiyecem dedim, kadında bana beni icraya vereceklerini söyleyip, telefonu kapadı.

Arkadaşlar yine bugün beni saat 11 27. +905052927116 nolu telefondan tekrar arayıp kendini bana polis olarak tanıtıp bu olayı ne yaptığımı sordu, bende dedimki polis imdat ihar hattına bunu şikayet ettim, sonrada polis karakoluna gidip resmi şikayette bulunmak istedim diye dedim, sonra adama dedimki siz benim cep nomaramı nerden buldunuz dedim oda bana dediki polis şubesinden aldım dedi, alllah allah ben polis şubesini cepten aramadımki dedim, tırstım durdum, sonra telefonda bir çok kişinin bir den konuşamasını duydum, öğle polis muhabetide yoktu, neyse sonra adama bana tc kimlik nomaramı sordu, bende söylemedim, adam telefonu kapattı, ardından iş yerimin yanından polis arabasını durdurup polis arkadaşlara numarayı gösterdim, tanımadıklarını söylediler, polis arkadaşlar dediki bir daha seni ararlarsa küfür et yüzlerine kapa dedi. ya arkadaşlar hayırdır bu aralar karabasan üzerimde dolşıyor galiba, allah sonunu hayırlı etsin bakalım piyangodan daha neler çıkacak.

Volkan
24-01-2014, 18:24
Aynı şebekeden olup seni baskı altına alıp kafanı bulandırmaya çalışıyorlarki bundada etkili olmuşlar. Tırsmak falan neki polis seni asla bu gibi konularda cepten aramaz arasa bile gel kardeşim şu şubeye ifadeni ver der yada gelip evinden işinden seni alırlar.

Seni değişik değişik numaralardan arayıp kafanı bulandırıyorlar uzun uzun konuşmalarda ufak tefekte olsa senden bilgiler alıp bu bilglerle sonra sana iyi bir tezgah hazırlayıp seni ağlarına düşürecekler böyle korkmaya devam edip onlara dinlemeye devam edersen tezgaha gelebilirsin..

Yapman gereken çok basit aslında kardeşim polisssen savcıysan hangi polis şubesi yada savcılıksa geleyim yada kimliğini al sen gel diyeckesin konuşmayı fazla uzatmayıp kapatacaksın. onlarla ne kadar fazla konuşursan o kadar senin zararına.

aliharbiye
24-01-2014, 18:39
bugünden itibaren artık böyle yapacam, uyarın için çok teşekkür ederim @volkan bey. inşallah bu tezgaha düşmem. şimdi miskin miskin oturmuş icrayı bekliyorum. bakalım ne çıkacak, allah belalarını versin bunlara kimse dur demiyecekmi?.

uydu3405
24-01-2014, 20:48
+30 694 957 21 00 bugün beni bu numara aradı duymamışım geriye dönüşte yapmadım çünkü saçma bir numara

zekı62
24-01-2014, 21:07
+30 694 957 21 00 bugün beni bu numara aradı duymamışım geriye dönüşte yapmadım çünkü saçma bir numara

usta :

+30 yunanistan

694 kod Güneydoğu asya ve okyanusya bölgesinde

bu Adalar gibi
+687 – Fransa Yeni Kaledonya
+688 – Tuvalu Tuvalu
+689 – Fransız Polinezyası Fransız Polinezyası
+690 – Tokelau Tokelau
+691 – Mikronezya Federal Devletleri Mikronezya
+692 – Flag of the Marshall Islands.svg Marshall Adaları
+693 – belirtilmemiş
+694 – belirtilmemiş

çevirdim Aloooo dedim kapattım. tarih attım FATURAMDA 10 TL gördüm

unalarman
24-01-2014, 22:54
(216) 2990069 Bu numaraya da DİKKAT bir başka dolandırıcık telefonu.

draculu45
25-01-2014, 01:17
birde tedasdan basladılar aramaya neymiş dedim bu güne kadar cok düzenli ödemişin bana 1000 tl kazanmışım e dedim bize bir kiredi kartı nosunu ver hemen yarıralım dediler bekleyin dedim tamam dediler ben yanımdaki arkadasa hemen yer tespit için polis aradedim dememle bir tel kapattılar birdaha aramadılar aman dikkat oturduğum adrese kadar biliyorlar nereden alıyorlar adresi bilmem dikkat edin arkaDASLAR

cafi
25-01-2014, 02:45
hiç canını sıkma yeterki onların oyununa gelip kerdi kartı ve kimlik bilgilerini verme senden istediklerini almayınca bir müddet sonra vaz geçicekler bu düzanbazların ağında kim bilir kaç kişi var

neymiş üç ay önce ben onlarla iki yıllık sağlık hizmetine evet
demişimde mademki böyle bir iddaları var ellerinde sizinle konuşmalarının bant kaydı olması lazım ben size böyle bir tahüte bulundadım diyin ve konuşmanın kaydını isteyin olmadığı için veremeyecekler siz onlarının tehtitlerini kaydedip yetkili merciğlere verin

açık adreslerini isteyin bakalım size adres verebileceklermi vereceklerini zanetmiyorum
diyelimki verdiler bu adresi polise bildirin yapılan incelemede bu kişiler yerilen adreste büyük bir olasılık ile çıkmıyacaklardır

konuşmanın bant kaydını isteyince açık adresinizi verin gönderelim derlerse kesinlikle vermeyin mademki var olduğunu idda ediyorsunuz diyin ve size dinletmelerini isteyin

unalarman
05-02-2014, 16:16
+90 969605074241345 bu da yurt dışından ödemeli arayan bir başka DOLANDIRICI numarası,aklınızda bulunsun

seyfi505050
05-02-2014, 16:45
Arkadaşlar bu tür telefonları dikkate almayın eğer hala rahatsız ediyorlarsa polise gidip başvurun bunların hepsi dolandırıcı eğer sizi yurtdışından aramışlarsa kesinlikle aramayın o hatlarda uluslararası ***** hatları olabiliyor siz kapatsanız bile karşı taraf kapatmıyor yüklü bir fatura ile karşıkarşıya kalabilirsiniz en iyisi hiç bir zaman o tür bilmediğiniz numaraları aramamak.

VAKFET YAŞAT YAŞA

süleyman09
05-02-2014, 17:21
bundan 1 ayönce banada aradılar sağlık hizmetlerine üye olmuşsunuz diye aradılar bende böylebir kayıtolmadım dedim telefonda kredi kartınızdan her ay 12.5 tl çekilecek diyorlar bunu iptaledeceyiz diyor ve kredi karttı bilgilerini isti yor bende vermedim tibiki kızdım bağırdım dolandırıcı hırsızsınız dedim ve telefon yüzüme kapandı aradan 2dakika geç mediki birdaha aradılar arkadaşımızı azarlamışsın sizin iyiliğiniz için uyraşı yoruz diyorlar yumuşadılar ve bankayı şahsen gittim ve sordum durum böyle aradılar dediğimde banka kesinlikle kart bilgilerine vermeyin dolandırıcılar dedi banka ararsa 444 lü telefondan arar özel numaradan aramaz vesselam

aliharbiye
06-02-2014, 11:50
ya arkadaşlar ben artık cep telefonum ne zaman çalarsa numaraya bakıyorum, saçma sapan bir numara olduğunda ise ben telefon numaramı nerden buldunuzda aldınız diye soruyorum hedef Telekom diyor, ya bu nasıl zihniyet öğle, vatandaşın telefon numarası kimseye verilmemeli gizli tutulmalı. Arkadaşlar lütfen lafaımı hiç kimse yanlış anlamasın ama dikkatimi bir şey çekti onuda sizinle paylaşmak istiyorum, ya şu akp iktidarı geldi geleni inanın bana dolandırıcılık çok çoğaldı eskiden bu kadar dolandırıcılık yoktu ya. bu arada ben bu aralar beklemedeyim beni arayan saçma sapan numara ve sahipleri beni artık aramıyor, ama icra gelecekmiş bana bende miskin miskin bekliyorum, bakalım halimize ne olacak, herkese geçmiş olsun allah hepimizi dolandırıcılardan korusun. selametle.

Hikmet™
06-02-2014, 12:03
ya arkadaşlar ben artık cep telefonum ne zaman çalarsa numaraya bakıyorum, saçma sapan bir numara olduğunda ise ben telefon numaramı nerden buldunuzda aldınız diye soruyorum hedef Telekom diyor, ya bu nasıl zihniyet öğle, vatandaşın telefon numarası kimseye verilmemeli gizli tutulmalı. Arkadaşlar lütfen lafaımı hiç kimse yanlış anlamasın ama dikkatimi bir şey çekti onuda sizinle paylaşmak istiyorum, ya şu akp iktidarı geldi geleni inanın bana dolandırıcılık çok çoğaldı eskiden bu kadar dolandırıcılık yoktu ya. bu arada ben bu aralar beklemedeyim beni arayan saçma sapan numara ve sahipleri beni artık aramıyor, ama icra gelecekmiş bana bende miskin miskin bekliyorum, bakalım halimize ne olacak, herkese geçmiş olsun allah hepimizi dolandırıcılardan korusun. selametle.

Yapacağınız işlem aslında çok basit. Telefonunuzun rehber kayıtını sildirdiğiniz zaman sorun olmayacaktır.

adur
06-02-2014, 13:16
bundan 1 ayönce banada aradılar sağlık hizmetlerine üye olmuşsunuz diye aradılar bende böylebir kayıtolmadım dedim telefonda kredi kartınızdan her ay 12.5 tl çekilecek diyorlar bunu iptaledeceyiz diyor ve kredi karttı bilgilerini isti yor bende vermedim tibiki kızdım bağırdım dolandırıcı hırsızsınız dedim ve telefon yüzüme kapandı aradan 2dakika geç mediki birdaha aradılar arkadaşımızı azarlamışsın sizin iyiliğiniz için uyraşı yoruz diyorlar yumuşadılar ve bankayı şahsen gittim ve sordum durum böyle aradılar dediğimde banka kesinlikle kart bilgilerine vermeyin dolandırıcılar dedi banka ararsa 444 lü telefondan arar özel numaradan aramaz vesselam
444 lü numaralarıda var arkadaşım kart nosu isteyenlere itibar etmeyeceksiniz
beni 3 farklı nodan aradılar biri sabit biri cep diğerride 444 lü
onay verdiğinize dair bant kaydı var dinlemek istiyorsanız bölgenizdeki savcılığa başvurmanız gerekiyor diyorlar