PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TÜm Goldmaster Marka Receİverlerİn Özellİklerİ

®adakoglu
07-01-2006, 00:16
arkadaşlar goldmaster receiver modellerinin hemen hemen hepsinin açıklamaları aşağıdaki linklerde mevcut. hepsini tek tek bu sayfada vermek isterdim ama cihaz sayısının çokluğu nedeniyle doğabilecek karışıklıkları engellemek istedim. istediğiniz modelin altındaki linke tıklayarak cihazın ayrıntlı bilgisine ulaşabilirsiniz.

SAT-4150V FTA
DETAYLI BİLGİYE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ (Only the registered members can see the link)
SAT-4350 FTA
DETAYLI BİLGİYE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ (Only the registered members can see the link)

SAT-8210 FTA
SAT-9100 FTA

SAT-9400V CI
SAT-9500 CIM

SAT-9600 CIP

SAT-9700 CIM

SAT-9800 PVR

SAT-9900 PVR

SAT-10100 FTA

SAT-10400V CI

SAT-11200 FTA

SAT-11300 CI

SAT-11400 CIM

SAT-13200 FTA

SAT-13300 CI

SAT-13400 CIM

SAT-14200 FTA

SAT-14300 CI

SAT-14400 CIM

SAT-15300 CI

SAT-15400 CIM

SAT-20200 FTA

SAT-20300 CI

SAT-20400 CIM

SAT-40400 FTA

SAT-40400 CI

SAT-55000 FTA

SAT-55000 CI

SAT-57000 FTA

SAT-57000 CI

reis+
08-01-2006, 15:35
20200 baska hangi yazilımı atabiliriz

®adakoglu
08-01-2006, 15:57
20200 baska hangi yazilımı atabiliriz
Goldmaster 20200 fta cihazına Goldmaster 11200 fta yazılımı atabilirsin.

ındependent
08-01-2006, 16:14
Radakoglu Üstat 9400CI nında özelliklerini versen makbüle geçer..
emeğine sağlık..

kadir
23-03-2006, 17:33
11400 cım a başka yazılım uyarmı?

®adakoglu
23-03-2006, 23:35
11400 cım a başka yazılım uyarmı?
GOLDMASTER 11400 CIM şu an başka marka yazılım yok önceden Viper -- MSC yazılımları oluyordu.Açikoda artık bu modele uyan yazılım çıkarmıyor.Açiko kullanıcılarıda goldmaster yazılımı kullanıyorlar.

®adakoglu
23-03-2006, 23:46
Radakoglu Üstat 9400CI nında özelliklerini versen makbüle geçer..
emeğine sağlık..
• Toplam 5000 Kanal Kayıt Edebilme
• Samsung Tuner İle Mükemmel Çekim Gücü
• Ibm Chipset İle Mükemmel Hız Ve Performans
• 12 Dilde Menü
• Teletext, Altyazı Ve Çok Kaliteli 3 Oyun
• Kanal Yayın Bilgilerini Gösteren Epg
• Internet Üzerinden Yazılım Versiyonu Yükseltebilme
• Gelişmiş Kilit Sistemleri
• Svideo (Fta Modelinde Mevcut Değildir)
• Sakla Fonksiyonu (İstediğiniz Ayarlar Ve Kanal Listesini Fabrika Ayarlar Olarak Kaydederek İstenilen Anda Eski Duruma Dönmek)
• Yayının Şifreleme Sistemi Ve Diğer Bilgileri Info Barda Gösterebilme
• Çok Hızlı Kanal Geçişi Ve Uydu Tarama Hızı
• Çok Çeşitli Türlerde Kanal Listesini Sıralama
• Gerekli Olan Her yerde Sinyal Gösterge Çubuğu
• Merkezi Sistemlere Mükemmel Uyum
• Sürekli Yazılım Desteği
• Favori Listesi
• Çoklu Taşıma Özelliği
• Kolay Ve Kullanışlı Menü Dizaynı
• Kolay Anten Kurulumu İçin Sinyal Seviye Göstergesi
• Yanlış Yazılım Atılması Durumunda Kendini Koruyabilen Flash Bellek
• Problem Çıkarmayan, Güçlü Elektronik Devreler
• Çok Düzensiz Elektrik Değişiminden Bile Etkilenmeyen Mükemmel Besleme Devresi

murticik
21-04-2006, 13:58
Radakoğlu arkadaşım ben goldmaster 59000 CI almayı düşünüyorum.Şu uydudan güncellemesi olan receiver yani.Onu yazmamışsın hiç bir yerdede bulamıyorum özelliklerini.Ancak topfield serisinin olanı bulabiliyorum.İkisi aynımı yoksa fark varmı onu yazarsan çok memnun olurum.Saygılar.....
Kestane kebap acele cevap

®adakoglu
21-04-2006, 16:30
Radakoğlu arkadaşım ben goldmaster 59000 CI almayı düşünüyorum.Şu uydudan güncellemesi olan receiver yani.Onu yazmamışsın hiç bir yerdede bulamıyorum özelliklerini.Ancak topfield serisinin olanı bulabiliyorum.İkisi aynımı yoksa fark varmı onu yazarsan çok memnun olurum.Saygılar.....
Kestane kebap acele cevap
Goldmaster satıcılarında bu cihazlar bulunur.Şu an Goldmaster 80800Cı cihaz çıkıt uydudan güncelleme özelligi olan.Goldmaster 9400VCI cihazda alabilirsin dönüşüm dosyası atarak cihazını 5900Cı ya dönüştürebilirsin.

NACİBEY
23-04-2006, 03:01
TEŞEKÜRLER.SUPERsatFORUM.TEŞEKÜRLER.SAYGILAR.ELERİNİZE.SAGLİK.HARİKA.OLMUŞ

figo7427
24-06-2006, 13:51
ellerine saglik cok iyi olmus

sercanarda
29-06-2006, 22:44
hocam yukarıdaki link çalışmıyor.sat9700cim özellikleri hata veriyor yeniden upload edebilir misin?
Şimdiden teşekkür ederim çalışmalarında başarılar hangi cam modülü tavsiye edersiniz.goldmaster ın hangi modeli daha sağlıklı ve kullanışlı.

kanberoğlu
29-06-2006, 23:12
hocam ellerine sağlık güzel bir çalışma olmuş. merakı olanlar için güzel bir çalışma. teşekkürler.

metafizik
06-09-2006, 08:22
7300 CI ile ilgili bilgileri aktarabilir misiniz
Ben bu cihazı 3 yıl önce 1 mb'tan 2mb'ta dönüştürerek
HW :12.41.65 oldu...Şimdi ise buna yazılım yok deniyor.Bu cihazları atalım mı yoksa dönüşüm şansı var mı...teşekkürler.

engina81
16-09-2006, 16:38
ARKADAŞLAR KOLAY GELSİN, BİR ARKADAŞIMDA gOLDMASTER 55000FTA CİHAZ VAR,
Sistem Bilgisi:587
Yükleyici Versiyonu:L.1.1.2
Cihaz Versiyonu:v5.0.6.0
Uygulama Versiyonu:S-MSF15.5.05.35

Bu cihaza hangi yazılımı hangi loaderle atmalıyım, yardımcı olurmusunuz lütfen,
ayrıca yükleme talimatı mümkünse iyi çalışmalar dilerim

zeleta
16-10-2006, 17:59
alemci kardeş selam.
bendede 30300 cım var ama yazılım konuları hakkında hiçbişey bilmiyorum.
yeni yazılım yada keyler varmı. varsa gönderirsen sevinirim.

erto
05-11-2006, 16:00
8300 x6 cı özellikleri yok mu?

yavuzdilek
07-01-2007, 13:12
Merhaba;
Uydu alıcısı alacağım. Goldmaster a bir sempatim var ondan dolayı buraya yazdım, konu alakasız olduysa kusura bakmayın lütfen. Dedigim gibi bir uydu alıcısı alacagım. Hangi marka ve model tavsiye eder ustalar onu ögrenmek istedim. Cevaplar için teşekkürler şimdiden... (*) Yazılımı güncelleme, *** editleme, kanal geçiş hızı ve görüntü kalitesi gibi noktalarda kıyaslama yapamadıgımdan dolayı bu türden bir bilgilendirmeye ihtiyacım var. Tekrar teşekkürler...

Volkan
07-01-2007, 13:46
Merhaba;
Uydu alıcısı alacağım. Goldmaster a bir sempatim var ondan dolayı buraya yazdım, konu alakasız olduysa kusura bakmayın lütfen. Dedigim gibi bir uydu alıcısı alacagım. Hangi marka ve model tavsiye eder ustalar onu ögrenmek istedim. Cevaplar için teşekkürler şimdiden... (*) Yazılımı güncelleme, *** editleme, kanal geçiş hızı ve görüntü kalitesi gibi noktalarda kıyaslama yapamadıgımdan dolayı bu türden bir bilgilendirmeye ihtiyacım var. Tekrar teşekkürler...

arkadaşım goldmaster alcaksan biraz beklemeni tavsiye ederim Linux tabanlı etenet kartlı GM SAt 400 alamanı tavsiye ederim ama fiyat bakımından biraz pahalı bir cihaz . Goldmasterin diğer bir modeli olan 2 mb flaşa sahip GM 9450 CI olabilir yalnız bu cihazda eternet kartı yok. Normal GM 9400 VCI gibi bir tek flaşının 2 mb olması ve dış dizaynınn daha hoş olmasıdır.

yavuzdilek
07-01-2007, 14:43
Ethernet kartı olmasının ne gibi bir avantajı var? Teşekkürler. Ayrıca linux tabanlı olması bunun üzerinde bir tür işletim sistemi olacagı anlamına mı geliyor?

Volkan
07-01-2007, 14:51
eternet kartının olması kart paylaşımına olnak sağlaması ve yazılımını internet üzerinden kendisini güncelleyebilmesi ne olanak sağlar.Özellikleri aşağıda. Cihaz piyasay sunuldumu bilmiyorum ama fiyatı biraz yüksek olacağı kanısındayım. Ama almışken böyle bir cihaz almak iyi olur.

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

SAT400NETLINUX GENEL ÖZELLİKLERİ....
LINUX Embedded İşletim Sistemi
LINUX Embedded tabanlı olması nedeniyle daha mükemmel arayüz ve kullanıcının tüm gereksinimlerini yerine
getirme
Web Interface arayüzünü kullanarak cihaza uzaktan erişim ve uzaktan kumanda elinizde varmış gibi kontrol etme, kayıt edilmiş dosyaları indirebilme
Ethernet Port Destegi RJ-45(10Base-T/100Base-TX)
Yaklaşık 160 Uydu kapasitesi, Tüm Uydu TP içeriği
2 CI slot girişi, 2 Smartcard girişi
Çift Tunerli PVR (Video kaydetme) özelliği
USB arayüz kullanarak PC ye baglantı (Linux tabanli PC)
Max. 2 Kanal kaydedebilme ve önceden kaydedilmiş kaydı izleyebilme
1 Viaccess CAM ile, 1 Viaccess kanalını izlerken,diger Viaccess kanalını kaydedebilme özelliği
2 CI CAM ile Ayni anda 2 şifreli kanalı çözme ve kaydetme
2 CAM kullanarak, 1 sifreli kanalı izlerken aynı anda diğer şifreli kanalı kayıt edebilme özelliği
Viaccess CAM ile aynı anda 2 şifreli kanalı çözme
Hemen hemen Limitsiz kanal Hafızası, 10.000 kanal
40-400GB arası Hard Disk takabilme
Otomatik Hard Disk yönetimi ve kapasite kontrolü
Genisletilmiş kanal arama Seçenekleri, (Tüm uydulara göre Arama, Uydu/Network e göre Arama, Bütün TP taramasina göre Arama)
EPG özelliği (Otomatik olarak Program bilgilerini güncelleme) EPG özelliği sayesinde tüm Uydularin program rehberi gösterme özelliği
Kaydetme plani, Genişletilmiş kayit program yönetimi
Programli kayıt için EPG arama, kayıt edilmiş içeriğin yönetimi
Anında Kayıt, Zamana /EPG göre Kayıt Yapma
Canlı Kanal/ kayıtlı Program/Önceden kaydedilmiş programı izlerken aralarında kolaylıkla geçiş yapabilme
2 Tuner; Kayıt sırasında kayıt yapılan kanal dışında kanal izleyebilme
Canlı yayını istediğimiz anda geriye alıp tekrar izleme
Çok çeşitli türlerde kanal listesini sıralama
Favori listesi oluşturabilme
Çoklu Oynatma Fonksiyonu(Ileri,geri Oynatma, Durdurma, değişik hızlarda oynatma )
PC Editör için PC'ye USB baglantısı/Genişletilmiş program araçları
MP3 Çalabilme(bilgisayarinizdaki MP3 dosyalarini cihaziniza atarak dinleyebilme)
Çoklu dilde kullanici Arayüzü
En/boy Ayarlama özelligi;4:3,16:9
Altyazi&OSD Teletext destegi,
Dolby Dijital Ses Çıkışı
IBM işlemci
Türkiye için en iyi sinyal seviyeli güçlü sharp tuner hızlı uydu arama süresi
8MB Flash Memory,
96MB SDRAM

yavuzdilek
10-01-2007, 02:30
Birçok özellik var ve çoğununda gerçekte ne işe yaradıgını da bilmiyorum :) Ama sagol detaylı açıklama için. Bunun gibi bir cihaza yatırım yapmak akılcımı olur olmaz mı onu da tam bilememekle beraber hala hangi model alacagım hakkında tam bir fikir oluşmadı kafamda. Bugün bir elektronik markete gidip GM 14400, 57000, Next 8500 arasında kaldım. Ama hiçbirinide almadım. Nextin yazılım atmakta sıkıntılı oldugunu duymustum. Dogru mudur? Teşekkürler...