PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Google’dan Sansürsüz İnternet İçin Dev Adım!

yargıç_1
10-02-2014, 14:10
Only the registered members can see the link

İnternete gerek ülkemizin gerekse de dünyanın son zamanlardaki en önemli gündem maddelerinden birisi belki de birincisi. İşte bu durumdan rahatsız olan ve rahatsızlığını defalarca farklı platformlarda dile getiren Google, en sonunda çareyi yine kendisi üretmeye karar verdi.

Washington Üniversitesi ile ortaklaşa yürütülen ve UProxy adı verilen çalışma sonuçlandığında, dünyanın neresinde olursanız olun herhangi bir engellemeye takılmadan internete girebilecek yani sansürsüz internet kullanıcısı olabileceksiniz.

Projenin mantığı son derece basit. İnternet kullanıcıları bu program, uygulama ya da ismi UProxy olacak olan şey her ne ise, bunun sayesinde Amerika Birleşik Devletleri ya da İngiltere gibi internete sansür uygulamayan ülkelerdeki arkadaşlarının internet sağlayıcılarından sörf yapabilecekler. Bunun için bu ülkelerde en az 1 arkadaşınızın olması gerekecek gibi görünüyor. Ancak projenin bu kısmının pek de sorun yaratacağı düşünülmüyor.

Son olarak Google, UProxy’nin kullanıcı dostu olacağını ve her yaştan ve her eğitim düzeyinden insanın rahatça kullanabileceğini açıkladı.

Kaynak (Only the registered members can see the link)

CCW
10-02-2014, 14:31
Resmi sitesi (Only the registered members can see the link)

aliharbiye
10-02-2014, 14:36
ülkemizde olması utanç bir şey ve çok üzücü bir olaydır, bakalım başka hükümet gelirse ne yapacak, tahminime göre ülkemizde şu an yasaklı site sayısı sanırım 40 bin civarında, rakam daha yüksek çıkarsada hiç şaşmam, olay tamamen insanlık dışı bir gelişmedir ve yüz kızartıcı bir suçtur. yapan yaptıran utansın KINIYORUM.

rselturk
11-02-2014, 00:54
Konu bir siyasi partinin insafına bırakılmayacak denli ciddi.Hangi siyasi parti,hangi iktidar olursa olsun eleştirilmekten hoşlanmaz.Önemli olan bireysel dokulmazlıklarımıza iktidarların el uzatmalarını engellemektir.Bunun içinde sadece yerelde değil,tüm evrende güçbirliğini oluşturmak gerekir.Adım adım,dalga dalga "temel hak ve özgürlüklerin korunması için" evrene ses vermek gerekir!...:present::present::present:

aliharbiye
11-02-2014, 10:38
maalesef iktidar eğitimli halk istemiyor, eğitimsiz herşeye evet diyen istedikleri gibi güdüyecek ve onlara biat edecek halk istiyor. maalesef üzülerek yazıyorum, halkın özgürlük adına hiç bir şeyi kalmadı.

lakiden
11-02-2014, 14:38
ülkemizde olması utanç bir şey ve çok üzücü bir olaydır, bakalım başka hükümet gelirse ne yapacak, tahminime göre ülkemizde şu an yasaklı site sayısı sanırım 40 bin civarında, rakam daha yüksek çıkarsada hiç şaşmam, olay tamamen insanlık dışı bir gelişmedir ve yüz kızartıcı bir suçtur. yapan yaptıran utansın KINIYORUM.

ustacım fikirlerine katılmamak mümkün değil.
bugun herkes geçmişin karanlık yüzünü iyice ögrendi.sevgili genel başkanımıza kaset çekenler vede bunu piyasaya sürenler gün yüzüne çıktı.hani derlerya ÖKÜZ ÖLDÜ ORTAKLIK BİTTİ

şimdi senden istirhamım bu konuda başbakan ın dedikleri.ben bunu anlayamıyorum,bununla ilgili bir yorumda bulunsan.bir şeyden korktuğu malum.hatırlarsanız farklı ülkücüler diye bir grup vardı ve bunlar kaset görüntülerini twittırdan vermişlerdi.diyorki ya tekrar yüklerlerse diyor.bu mümkün mü bu sistemde.bahsettiği olay belli .enseset bir ilişkinin kasedinden bahsediyor.bahsedincede malum kişi kükrüyor.

ben bu işi engelleyeceğim diyor.zaten kaseti yayan cemaatcılar mış belli oldu.

iletişim dairesi kişinin 1 aylıksörfünü eski sistemde depoluyordu.bu süre 6 ay olacakmış.1 ay nana 6 ay ın farkı ne

bir şeyler dönüyor ama.:49:

hüseyin
11-02-2014, 15:35
bu foruma 2006 da kurallarını kabul ederek girdim...kuralları buraya giren her üye biliyor...serkan kardeşimiz bu kuralları niye koydu..hiç koymasaydı olmazmıydı...demekki sakıncası çekingesi var...fakat internete girirken kural soran yok,üyelik isteyende yok...ahmet otaracak klevyenin başına mehmede hakaret küfür tehtit edip anasına sülalesine küfür edecek sonra hiç birşey olmamış gibi çayını yudumlamaya devam edecek...sonra çıkıp sokağa özgürlük diye biryerlerini yırtarcasına bağıracak...böyle yağma varmı yağ.....tabii başına gelmeyen bilmez...başına gelene bir sormak lazım bu işi.....bu iş birazda birkaç ay önce aynı malum çevreler tarafından alkol içki memlekette yasaklanıyor tantanasının deyişik versiyonu gibi geliyor bana...fakat sudan fazla alkolün tüketildiği herkezce aşikar...seçim günü yaklaştıkça daha sözde neler yasaklanacak hep birlikte göreceğiz....

aliharbiye
11-02-2014, 17:22
bu foruma 2006 da kurallarını kabul ederek girdim...kuralları buraya giren her üye biliyor...serkan kardeşimiz bu kuralları niye koydu..hiç koymasaydı olmazmıydı...demekki sakıncası çekingesi var...fakat internete girirken kural soran yok,üyelik isteyende yok...ahmet otaracak klevyenin başına mehmede hakaret küfür tehtit edip anasına sülalesine küfür edecek sonra hiç birşey olmamış gibi çayını yudumlamaya devam edecek...sonra çıkıp sokağa özgürlük diye biryerlerini yırtarcasına bağıracak...böyle yağma varmı yağ.....tabii başına gelmeyen bilmez...başına gelene bir sormak lazım bu işi.....bu iş birazda birkaç ay önce aynı malum çevreler tarafından alkol içki memlekette yasaklanıyor tantanasının deyişik versiyonu gibi geliyor bana...fakat sudan fazla alkolün tüketildiği herkezce aşikar...seçim günü yaklaştıkça daha sözde neler yasaklanacak hep birlikte göreceğiz....

Hüseyin bey foruma üye olan her üye forum kurallarını kabul ederek üye oluyor. ama foruma üye olacak üyelerin bir çoğu forum kurallarını okumuyorki, forum kurallarını kabul edip üyelik başlatıyorlar, şimdi istisnalar bazen kaideyi bozar, ama nasıl tabikii saygı çerçevesi içerisinde her üye foruma yazdığı mesajdan kendisi bilahire sorumludur. adli bir suç unsuru varsa sorumlu forum yönetimi değil mesaj sahibidir. he ölçüyü kaçırmamak şartıyla fikrini beyan etme hakkına sahip. ama saygı çerçevesi içerisinde. bilgine arz ederim.

aliharbiye
11-02-2014, 17:54
ustacım fikirlerine katılmamak mümkün değil.
bugun herkes geçmişin karanlık yüzünü iyice ögrendi.sevgili genel başkanımıza kaset çekenler vede bunu piyasaya sürenler gün yüzüne çıktı.hani derlerya ÖKÜZ ÖLDÜ ORTAKLIK BİTTİ

şimdi senden istirhamım bu konuda başbakan ın dedikleri.ben bunu anlayamıyorum,bununla ilgili bir yorumda bulunsan.bir şeyden korktuğu malum.hatırlarsanız farklı ülkücüler diye bir grup vardı ve bunlar kaset görüntülerini twittırdan vermişlerdi.diyorki ya tekrar yüklerlerse diyor.bu mümkün mü bu sistemde.bahsettiği olay belli .enseset bir ilişkinin kasedinden bahsediyor.bahsedincede malum kişi kükrüyor.

ben bu işi engelleyeceğim diyor.zaten kaseti yayan cemaatcılar mış belli oldu.

iletişim dairesi kişinin 1 aylıksörfünü eski sistemde depoluyordu.bu süre 6 ay olacakmış.1 ay nana 6 ay ın farkı ne

bir şeyler dönüyor ama.:49:
sevgili @lakiden
yer yüzünde hiç bir insan dört dörtlük değildir, insanlar hatalarla büyür, ve hatalar insanlara mahsustur. kısacası yazacak çok şey var. ama ben kalkıp burada alenen bir mesaj yazsam hem forum kuralları gereği yasak hemde suçlama yapmış olurum. buda yanlış bir şey olur. ama kısaca bir şeyler yazayım şimdi hangi evde nelerin olup bittiğini kim tahmin edebilir, tabiki hiç kimse, son zamanlarda maalesef ülkemizde olsun dünyada olsun. ensent ilişkiler ile çarpık ilişkiler çoğaldı, ve bazıları ensest ilişki yaşıyorsa, ve elinde imkan varsa, elindeki imkanları kullanacaktır. zaten öğle bir zamana geldikki ülkemizde bilgisayardan yazılan herhangi bir mesaj her kim, nerden olması önemli değil meçhul diyelim, kimin yazdığını hangi saatte nereden yazıldığı, hangi bilgisayardan yazıldı, hemen çıkarılabilir. ortada bir ensest ilişkisi kaseti varsa, ve açığa çıkarsa rezil olmaktan korkar. kaldıki kafayı sığırmış olan bir insan ensest ilişkide bulunur. aklı başında kafası sağlam olan bir insan bu davranışta asla bulunmaz. ama tam olarak nelerin olup bittiğini hiç kimse tahmin edemez, neden çünkü ortada bir art niyet var. niye her şeyimize karıştılar, karışıyorlar, insanların yatak odalarına kadar girdiler, doğru olan her şeyi sadece akp hükümetimi biliyor? hayır ve katılmıyorum, insanların elinden özgürlüklerini alamasın, hiç kimseninde almaya hakkı yok. insanlara öğle baskılar ve korkular sindirdilerki, insanlar artık isimlerini söylemekten korkuyorlar. saygılarımla aliharbiye.

lakiden
11-02-2014, 21:57
bziler sadece liderlerin lafını tekrar ediyoruz gibime geliyor
ben diyorumki bu uygulamada özgürlükleri kısıtlayan ne bunu bilmek istiyorum.kılıçdaroğlu veya bahçeli istemiyor diye bendekarşı gelmek istemiyorum.veya başbakan istiyor diyede istemiyorum
kanun yayınlandı sakıncası ne bunu ögrenmek istiyorum.tarafsızca.burada begenmdiğimiz yönlerini yazsak bir çözüm bulacagız.
hüseyin diyorki kimse sokakta küfür edemesse ,klavyedende edemez.peki edebilirmi bunu tartışalım.
sansür diyince prn mi akla geliyor.bu yasa ile yapamayacaklarımız neler.yapabileceklerimiz neler işte bunları tartışalım

başbakn diyorki geçmişteki olaylara kaset çekilmiş diyor.hatta tusiad ı bile söyledi.bir şey mi biliyor.
pensilvanyadan bir kişiyi aradık,sena tuzak kuruldu kasete alacaklar diyen cemaat,elindeki ensest görüntü ile muhalefetimi tehdit ediyor

işte bütün bunları bilmiyoruz.yalan gerçek belli değil.vede bunları tartışamıyoruz

Dijitalci
12-02-2014, 03:48
SANSÜR şahane İNDİRA GANDİ HARİKA...Götürünn götürebildiğiniz kadar bu YOLLARDA BERABER YÜRÜYÜNLER...Birbirlerine RABBİMİZİN selamını verip sonra İÇKİ MASALARINDA bu milletin.......... diyen MİLLETE küfür eden o TERBİYESİZ şahsiyetleri ALLAH 'a havale ediyorum.Maşallahları var ALLAH' ı ağızlarından düşürmezler ama iş CEP lere gelince kimin eli kimin cebinde belli olmayan İĞRENÇ PAZARLIKLAR sonucu şu BAKANLIKTA kalsa ne iyi olur diyen ŞAHSİYETLER sizler ne yaparsanız yapın fark etmez gerek bu dünyada gerekde öteki dünyada ZEBANİLERE hesap verebilecekmisiniz.? Ordada SANSÜR yapabilecekmisiniz bakalım.!!! Rabbim ne diyor karşıma 2 şekilde gelmeyin diye 1.Bana ŞİRK KOŞMAYIN...
2.KUL HAKKI...Saçı bitmemiş YETİMLERİN, bu ülke için canını veren ŞEHİTLERİMİZİN evlatlarının hakkını koruyacağınız halde yeyin bakalım tıka basa yeyin...Ahmet Mehmet fark etmez bu ül***i ALLAH ' ın adını ağzından düşürmeyenler HZ ÖMER' in ADALETİ ni baştan aşağı OKUSUNLAR bir sürüden bir koyunu kurt kapsa bunun hesabını ben ALLAH 'a nasıl veririm diye düşünen....Çalışırken yanında 2 mum bulunduran misafiri geldiğinde birini söndürüp diğerini yakan bunun sebebini soran ZİYARETÇİSİNE sen geldiğinde ben DEVLET işleri ile uğraşıyordum , ama sen benim ÖZEL işimsin işte o yüzden diğer mumu yani KENDİME ait mumu yaktım diyen GERÇEK MÜSLÜMANLARDAN DERS ALSINLAR...

lakiden
12-02-2014, 12:41
SANSÜR şahane İNDİRA GANDİ HARİKA...Götürünn götürebildiğiniz kadar bu YOLLARDA BERABER YÜRÜYÜNLER...Birbirlerine RABBİMİZİN selamını verip sonra İÇKİ MASALARINDA bu milletin.......... diyen MİLLETE küfür eden o TERBİYESİZ şahsiyetleri ALLAH 'a havale ediyorum.Maşallahları var ALLAH' ı ağızlarından düşürmezler ama iş CEP lere gelince kimin eli kimin cebinde belli olmayan İĞRENÇ PAZARLIKLAR sonucu şu BAKANLIKTA kalsa ne iyi olur diyen ŞAHSİYETLER sizler ne yaparsanız yapın fark etmez gerek bu dünyada gerekde öteki dünyada ZEBANİLERE hesap verebilecekmisiniz.? Ordada SANSÜR yapabilecekmisiniz bakalım.!!! Rabbim ne diyor karşıma 2 şekilde gelmeyin diye 1.Bana ŞİRK KOŞMAYIN...
2.KUL HAKKI...Saçı bitmemiş YETİMLERİN, bu ülke için canını veren ŞEHİTLERİMİZİN evlatlarının hakkını koruyacağınız halde yeyin bakalım tıka basa yeyin...Ahmet Mehmet fark etmez bu ül***i ALLAH ' ın adını ağzından düşürmeyenler HZ ÖMER' in ADALETİ ni baştan aşağı OKUSUNLAR bir sürüden bir koyunu kurt kapsa bunun hesabını ben ALLAH 'a nasıl veririm diye düşünen....Çalışırken yanında 2 mum bulunduran misafiri geldiğinde birini söndürüp diğerini yakan bunun sebebini soran ZİYARETÇİSİNE sen geldiğinde ben DEVLET işleri ile uğraşıyordum , ama sen benim ÖZEL işimsin işte o yüzden diğer mumu yani KENDİME ait mumu yaktım diyen GERÇEK MÜSLÜMANLARDAN DERS ALSINLAR...

bence bu bir siyasi yorum.chp,mhp,cemaat işte aynen bunları yazıyor.yalan veya dogru

peki internetteki sansür bunun neresinde.hani tarafsızlık.hani yasanın sıkıntısı,yazdıklarınıza siz inanırsınız ama memleketin yarısı inanmıyor.vede sizin böyle yazmanız suç.
allah aşkına hakaretten başka ne var.bir başka biride bu yukarıda yazılanları ensest ilişkisi cıkmasın diye çırpınan liderin lafları dese ne olacak

hırsız demek kolay,hırsızda olabilir,cezasını kanun versin.

kimse kimseye istediği gibi hakaret edemez.yargılayamaz,suclayamaz.

rte nin partisi lidere dayalı bir parti.lider gidince ak partide biter.

Dijitalci
12-02-2014, 14:38
bence bu bir siyasi yorum.chp,mhp,cemaat işte aynen bunları yazıyor.yalan veya dogru

peki internetteki sansür bunun neresinde.hani tarafsızlık.hani yasanın sıkıntısı,yazdıklarınıza siz inanırsınız ama memleketin yarısı inanmıyor.vede sizin böyle yazmanız suç.
allah aşkına hakaretten başka ne var.bir başka biride bu yukarıda yazılanları ensest ilişkisi cıkmasın diye çırpınan liderin lafları dese ne olacak

hırsız demek kolay,hırsızda olabilir,cezasını kanun versin.

kimse kimseye istediği gibi hakaret edemez.yargılayamaz,suclayamaz.

rte nin partisi lidere dayalı bir parti.lider gidince ak partide biter.

Sn Arkadaşım eğer bu yazdıklarım sizce suç ise buyrun gidin SAVCILIĞA suç duyurusunda bulunun...Ben ANAYASANIN şahsıma tanıdığı HÜR İRADEMİ beyan ettim o yüzden Allah'a çok şükür korkacak bir şeyim yoktur...Zira söz konusu kayıtlar MAHKEME KARARI ile yapılmış..Adamlar YEMEK YERKEN bu milletin.......... koyacağız derken suç olmuyorda ben yazıncamı SUÇ OLACAK.! Şimdi siz bir birey olarak hiç mi TEPKİ GÖSTERMEDİNİZ.? yada susup ........ mı bekliyelim... Her şey MAHKEME kararı ile olmalı işte bende buna HEMFİKİRİM...Amaaa BTK başkanına MAHKEME KARARI olmadan SİTE KAPAMA yetkisi.!!!Bunun anlamı nedir sizce.? Böylemi olacak İLERİ DEMOKRASİ....!!!!
Şunu hiç kimse unutmasın bir gün gelir ADALET HERKESE LAZIM OLUR....Kişiler gelip geçicidir aslolan TC. DEVLETİ ve O DEVLET üzerinde yaşayan TC. VATANDAŞLARIDIR.:wave:

lakiden
12-02-2014, 19:33
maaa BTK başkanına MAHKEME KARARI olmadan SİTE KAPAMA yetkisi.!!!Bunun anlamı nedir sizce.? Böylemi olacak İLERİ DEMOKRASİ....!!!!

işte bende bunda hem fikir im.kafasına göre benim sitemi bkm başkanı kapatamaz.mahkemem kararı lazım.çok dogrudur.
diyrorlarki bu kapatma sadece 4 saat olacak.ondan sonra şikayetçi mahkeme kararı almassa site tekrar açılacak
bu 4 saat süre bence çok saçma.h4 saat veya 6 saat ne değişecek.bu bencede göstermelik bir kara

diğer yorumuna gelince,yeni yasada kişilere eleştiri getirmekte suç oldu.koskoca başbakana ve ül***i yönetene hırsız diyemessin.ben onu savunduğumdan değil.
burası paylaşım forumu,suçlayıcı fikirleri paylaşmak forum ahlakın bence uymuyor.rahatsız olanlar olabilir
ama twitten istediğin kadar küfret.sana serbest.

Dijitalci
13-02-2014, 03:16
maaa BTK başkanına MAHKEME KARARI olmadan SİTE KAPAMA yetkisi.!!!Bunun anlamı nedir sizce.? Böylemi olacak İLERİ DEMOKRASİ....!!!!

işte bende bunda hem fikir im.kafasına göre benim sitemi bkm başkanı kapatamaz.mahkemem kararı lazım.çok dogrudur.
diyrorlarki bu kapatma sadece 4 saat olacak.ondan sonra şikayetçi mahkeme kararı almassa site tekrar açılacak
bu 4 saat süre bence çok saçma.h4 saat veya 6 saat ne değişecek.bu bencede göstermelik bir kara

diğer yorumuna gelince,yeni yasada kişilere eleştiri getirmekte suç oldu.koskoca başbakana ve ül***i yönetene hırsız diyemessin.ben onu savunduğumdan değil.
burası paylaşım forumu,suçlayıcı fikirleri paylaşmak forum ahlakın bence uymuyor.rahatsız olanlar olabilir
ama twitten istediğin kadar küfret.sana serbest.

Kusura bakma kardeşim benim yaşım 48 benim ne KÜFÜRLE lede TWİTLEDE işim olmaz.!!! Ayrıca ISRARLA belirtmeme rağmen sanırım anlayamıyorsunuz ben kim olursa olsun MAHKEME KARARI olmadan ne suretle olursa olsun MASUMİYET KARİNESİ bağlamında netleşmeden ŞAHSIM adına HİÇ KİMSEYE HIRSIZ DEMEDİM.! Yazdıklarım tamamen ORTADA alenen her şeyi ortaya koyan TAPE lerden ALINAN ses kayıtlarına dayanarak yazdım.! YARGININ dokunamadığı dokunanın ise yandığı bir ÜLKEDE yiz..İspanya'da KRALIN kızı YOLSUZLUK suçundan tam 10 saat MAHKEMEDE SANIK sıfatı ile verdi daha 2 gün önce...Pekiii ya bizde.??? Siz ne yaparsanız yapın TOPLUM VİCDANI önünde AKLANMADAN kendinizin SUÇSUZ olduğunuza inandıramazsınız.Benim yazdıklarımı okursanız ne demek istediğimi çok iyi anlarsınız...Tek dileğim TÜM KANUNLARIN bu TC. DEVLETİNDE EŞİT OLMASIDIR....Birde sayın arkadaşım bir soru sormuştum ama ES geçip cevap vermemişsiniz..Sorduğuğum soru şu idi adı bilmemne olan Sn.İşadımının bu MİLLETİN ............... a koyacağız, demesini GURURUNUZA yedirebiliyormusunuz.? Mesele işte bu KANUNSA kanun Allahın adamı kalkıp Milletinin ...............a koyacağız demesi suç olmuyorda, neden benim ANAYASA nın şahsıma tanıdığı DÜŞÜNCE HÜRRİYETİ bağlamındaki cümleleri FORUM AHLAKINA aykırı buluyorsunuz işte buna bir anlam veremiyorum....Unutmadan yazayım bu milletin...............a koyacak bir babayiğit dağa doğmadı vede doğmayacak.... NOKTA. :tsk:

hüseyin
13-02-2014, 10:37
bir aydan beri kralın kızı kralın kızı...yaaa arkadaşlar senbolik olan bu kralları oralarda kazıyan yokki kızını kim taşa....lasın...zaten kral ve tayfasını hazır yiyip sıçan inek gibi halk gördüğü için bukadar tepki ondan.....ıspanya zaten uzun süredir arabanın altından çıkmış it gibi yalpayayarak sendeleyerek zikzaklar çizerek yolunda gitmeye çalışıyor..birde bu müfriz kız çıkınca iyiden iyiye kıllandılar,uyuz oldular...yoksa kral bugün seçime girse bizim dsp kadar bile oy alamaz....kralı olan ülke halklarıda biliyorki 2014 yılına gelindiği halde nedir bu kral komodisi diye..haçlı seferlerinin düzenlendiği 1400-1500'lü yıllardamı yaşıyoruz diye akıllarından geçirmiyor deyiller...bizde anasını satayım osmanoğullarını toplayıp aralarından birini padişah tayin edelim...onların kralı olacakta bizim padişahımız olmayacakmı..nasılsa saraylarıda hazır...velhasıl arkdaşlar bırakalım haticeyi biz görelim niticeyi...sonuçta bu fırıncının kızı deyil kralın kızı....

lakiden
13-02-2014, 13:49
Sn.İşadımının bu MİLLETİN ............... a koyacağız, demesini GURURUNUZA yedirebiliyormusunuz.?

yediremeyiz arkadaşım.yerden göge kadar haklısın.benim demek istediğim bu lafın sansürsüz internet konusu ile alakası.
acacaksın bir twit sende sabah akşam sende onun ..... koy gitsin.işte sana anayasal hakkın,sabah akşam koy,takipcilerinde okusun,bunu forumda yazmak bana pek iyi gibi gelmiyor ,neticede paylaşım yapılıyor.küfürün paylaşılması pek hoş değil kanımca.tabii bu benim fikrim

ben su sıkıntıdan bahsetmek istedim.malum belli sitelerde ,türk gizli çekim adı altınd bölümler var.elin oglu atmış bir tane garibimi,tuzagına düşürmüş,bunu kameraya çekmiş,bunuda oralarda yayınlıyor.
işte burada bir sıkıntı var.neler yapılabilir bunu önleyici.gerçi mahkeme kararı ile bu sitelere erişim kapalı ama.dns değiştirerek bunu seyreden ,tahrik olan,hatta bu yetmemiş gibi bunu reklam edenlerde var
gamze ablamın neyi var neyi yok bu pek önemli değil.ama neticede bu yanlış kanımca
işte burada bir sorun var.cocuklarımızıda düşünmek zorundayız değilmi

MOKUR33
13-02-2014, 15:55
İyice koyun gibi olduk,maaalesef...

aliharbiye
20-02-2014, 12:10
Arkadaşlar internette yasak sitelere giriş cezası 1.500tl para cezası uygulanıyormuş, bu işin aslı faslı nedir, para cezası uygulanırsa ne yapılacak. beraber yaşadığım bu tür ülke insanımdan allahına kadar nefret ediyorum. hemde İKİ KERE SEVMİYORUM. HİÇ BİR VATANDAŞIN ELİNDEN ÖZGÜRLÜĞÜNÜ HİÇ KİMSE ALMAMALIDIR. HERKES HÜR İRADESİYLE YAŞAMLIDIR. BU ZİHNİYETİ KINIYORUM.

lakiden
20-02-2014, 15:19
Only the registered members can see the link*****ma-dokunma-pankarti-tasittilar_168615.html

bu bir özgürlük olamaz ali harbiye

devletin yaptığı gerçekten saçma.ama karşıçıkanlarında sebebi benim için kabul edilemez

her gün yeni bir kaset çıkmaya bşladı.işler çıgırından çıktı
demokrasi kaset le yönetilmeye başlandı.

COOSKUN
20-02-2014, 16:01
İnternetteki her türlü bilgiye özgürce ulaşmak. kimistemez ki bunu. tabi ki olmalı. özel hayatın tehşir edilmesi konusunda bence sansür olmalı internette. bir örnrk vermek gerekirse... sansür olmasaydı sayın Baykal'ın videosu elden ele dolaşır. sadece genel başkanlığı bitmezdi. insan içine çıkacak yüzü kalmaz, siyaset hayatı da biterdi... :D

lakiden
20-02-2014, 19:06
neticede hepimiz insanız ,vede kusursuz değiliz.ne olursa olsun bir kişinin özel hayatını,özelliklede mahremini kayıt etmek hoş değil.
benim memeleketimde herkes her haltı yer.ilişki almış başını gitmiş.elin oğlu eline geçirdiği kızlarımızı harcar,genelevlerde onlarca kadınımız harap olur gider,buna kimsenin sesi çıkmaz.
ama başkanımız ın bir kaçamagı ortalığı yıkar.sanki bizle çok masumuz.
egerki kaset üzerinden siyaset yapılması hoş değilse,kötü yola düşmüş kadınlarımıza devlet elini uzatmalı.zinayı para karşılığından cıkarmalı.ben yapmak istemiyorum diyene kucak açmalı.onlara maddi manevi destek vermeli.bu bir islam ülkesine yakışmıyor

kendini destekleyenlere,yagcılık yapanlara,hç bir iş yapmadan devletin sırtından bedava geçinenlere,odun.kömür.mercimek.makarna vermekle bu işler olmuyor.elbetteki buda lazım ama ,madem kadın haklarını savunuyorsunuz,işte onlara destek verin

hangi kadınımız bu işi zevk için yapar.bir hanımefendi de siyası çıkar için genel başkanı ile ilişki kuruyor.vede bunu kayır edip santaj yapıyorsa,siyasi iradede buna engel olmalı.ikide bir yüzüne vurmamalı.
siyaseti hepsi çamur yaptı bu siyasilerin.bunda vatandaşın suçu ne