PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Önder Şenol PERYÖN Yönetim Kurulunda

deltafx
02-04-2014, 14:22
Turkcell Superonline CFO’su Önder Şenol PERYÖN Yönetim Kurulunda

Turkcell Superonline Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Önder Şenol, Türkiye İnsan Yönetimi Derneği’nin 23. Olağan Genel Kurulu’nda Genel Başkan Yardımcılığına seçildi. Şenol, son 10 yılda dernek yönetiminde yer alan ilk CFO oldu.
Only the registered members can see the link
Türkiye İnsan Yönetimin Derneği (PERYÖN) 23. Olağan Genel Kurulu’nu 26 Mart Çarşamba günü Harbiye Askeri Müze’de gerçekleştirdi. Genel Kurul’da, yeni dönem yönetim kurulu, denetim kurulu, etik kurulu, uluslararası temsilciler ile kamu temsilcileri belirlendi.

Yapılan seçimler sonucunda 23. Dönem PERYÖN Genel Başkanı, Merck Grup EMEA Bölgesi Yetenek ve Gelişim Uzmanlık Merkezi Direktörü Sevilay Pezek Yangın oldu. Turkcell Superonline CFO’su Önder Şenol ise, Boyner Holding Başkan Yardımcısı İdil Türkmenoğlu ile birlikte Genel Başkan Yardımcılığı’nı üstlendi.

Şenol, Türkiye’de insan yönetimi alanında kurulmuş ilk sivil toplum kuruluşu olan PERYÖN’ün son 10 yılında yönetimde yer alan ilk CFO oldu.

Önder Şenol, yeni yönetimdeki görevine ilişkin değerlendirmesinde “Günümüzde Finans, sadece finansın yönetilmesinin ötesine geçerek, yönetimde stratejik bir rol kazandı. CFO’ların, gerçek bir iş ortağı olarak stratejilerin oluşturulmasında ve hayata geçerilimesinde önemli bir rol alması, nihayetinde değer yaratması bekleniyor. Türkiye’yi dünya ile aynı anda fiber internet ile tanıştıran Turkcell Superonline’da üstlendiğim görevi bu yeni tanıma uygun olarak yürütüyorum. PERYÖN’de de Türkiye insan yönetimini geliştirecek aktivitelere katkıda bulunmayı ve yeni dönemde PERYÖN’ü daha ileriye taşıyacak projelere değer katmayı arzuluyorum” dedi.