PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TGRT Haber'in yeni logosu tanıtıldı

bayram tv
22-04-2014, 21:37
TGRT Haber'in yeni logosu tanıtıldı 'Daima Öncü, Daima Önde'

Only the registered members can see the link

TGRT Haber, TGRT Belgesel, TGRT Avrupa ve TGRT FM yayın kuruluşlarından oluşan TGRT Ailesi, “Artık Yeni Bir TGRT Haber Ailesi Var” diyerek Türkiye’nin değişen dinamiklerini ekranlarına taşımaya hazırlanıyor. TGRT Ailesi; logoları, ekran formatları ve renklerinde başlattıkları değişimi duyurmak amacıyla 22 Nisan 2014 tarihinde İhlas Holding binasında bir lansman töreni gerçekleştirdi.

İhlas Holding’in Türkiye Gazetesi’yle başlattığı değişim rüzgarı, TGRT Ailesi’yle devam ediyor. Yayın hayatına başladığı 1993 yılından bu yana doğru, tarafsız ve gerçek haberci kimliği ile izleyicilerin beğenisini toplayan TGRT Ailesi, “Daima Öncü” vizyonundan hareketle başlattığı dönüşüm hamlesiyle pek çok yeniliğe imza atmaya hazırlanıyor. Yeni logosu, canlı renkleri ve yeni ekran görüntüsüyle Türkiye’nin dört bir yanındaki ev ve işyerlerinde haberciliğin ilk adresi olmayı hedefleyen TGRT Haber, yeni yayın içeriğiyle de iddialı.TGRT Ailesi dönüşüm hareketinin ilk adımını atmak ve değişimin simgesi olan yeni logosunu tanıtmak amacıyla 22 Nisan 2014, Salı günü yayın merkezinin bulunduğu İhlas Holding binasında bir lansman töreni gerçekleştirdi. Törende TGRT’nin 21 yıl içinde imza attığı başarılarlarla ilgili bir kısa film izlendi. Ardından simgesel olarak eski logoya veda edildi ve yeni logo tanıtıldı. Lansmanda bir konuşma yapan İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mücahid Ören, İhlas Holding olarak başlattıkları değişim rüzgarını ve TGRT Ailesi nezdindeki dönüşüm hareketini şu sözlerle özetledi: “Bugüne kadar yürüttüğümüz çalışmalarda ve faaliyette bulunduğumuz sektörlerde hep ‘öncü’ olacak kararlar almaya çalıştık. Bundan sonra da ‘Daima Öncü’ olmamızı sağlayacak çalışmalar yapmaya devam edeceğiz. ‘Yeni Türkiye’nin Yeni Türkiye’si’ diyerek habercilikte gazetemizle ortaya koyduğumuz iddiayı, şimdi de TGRT Ailesi’yle pekiştiriyoruz. TGRT Haber, herkesin sesi olacak. İş dünyası, Türkiye tablosunu TGRT ekranlarından izleyecek. Siyasetin nabzı TGRT ekranlarında atacak. Yayın çeşitliliğimiz ve ekranlara taşıdığımız tartışma platformları ile gündeme yön vereceğiz. Medya sektöründe yaşanan dijitalleşmeyi ve sosyal medya entegrasyonunu da dikkate alarak, dönüşüm hamlesini televizyon ekranlarının ötesine de taşıdık. Tabletlerde, telefonlarda ve web sitesinde de haberciliğin altın kurallarını sergileyerek daha dinamik bir habercilik gerçekleştireceğiz.”

TGRT Haber'in yeni yayın tanıtımı, yeni hedefleri ve yeni logosunun tanıtımı İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın A. Mücahid Ören tarafından gerçekleştirildi. Sayın A. Mücahid Ören yaptığı konuşmada, Merhum Enver Ören'in TGRT Haber'in yeni logosunu son onayladığı proje olduğunu da ifade etti.

TGRT Haber'in yeni yayın tanıtımı, yeni hedefleri ve yeni logosu İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın A. Mücahid Ören tarafından gerçekleştirildi. Sayın A. Mücahid Ören tanıtımda yaptığı konuşmada şunları kaydetti; Enver Bey, 'ben başlıyorum hayırlı olsun' diyerek yola çıktı ama biz yine bu şekilde yenilenen yüzüyle TGRT için 'Daima Öncü, Daima Önde' sloganıyla yola çıkıyoruz. Yeni Türkiye'nin yeni Türkiye'si diye sloganımızı açıklamıştık bugün televizyonumuz için 'Daima öncü' diye bir slogan tespit ettik. TGRT ismi 21 seneye dayanıyor, 21'den geriye sayarak yeni bir görsel hazırlığımızı size sunalım istedik. Bu çalışma Enver Bey'in onayladığı son proje, 2012 yılında başladık, bunları hazırlayan şirket bize sunumları gönderdi. Aralık ortası gibi elimize geldi, Ocak ayının ilk haftası veya 10'u gibi evinde ziyaret ettim kendilerini, 'Efendim biz bir çalışma hazırladık, size sunmak istiyorum' dedim. Yeni logo çalışması nasıl olmalı bunu anlattım, sualler sordular, tekrar tekrar izlediler 'hayırlı, mübarek olsun' dediler. İnşallah bahara yetişir yayına girer' dediler, tabii ki o bahar tatlı bir bahar olmadı. Kısmet bugüneymiş, dolayısıyla bu bizim için çok önemli bir hatıra, bu hatıraya çok iyi bakmamız lazım sevgili TGRT çalışanları Enver Bey'in size bu son hatırasıdır. İnşallah yeni bu emanetle TGRT daima öncülüğünde bugün geldiğinden daha çok ileri noktalara gidecektir. Bunun için var gücümüzle çalışacağız. Bir 45 seneyi biz ve bizden sonraki nesillerle yaşamayı Allah bizlere nasip etsin, hepinizi saygıyla selamlıyorum, Allah'a emanet olun' diyerek TGRT Haber'in yeni lansman tanıtımı konuşmasını sonlandırdılar.

Kaynak: TGRT Haber

bayram tv
22-04-2014, 21:38

bayram tv
22-04-2014, 21:38
hayırlı olsun...

Admin
22-04-2014, 22:31
Eski logo cok daha iyiydi

şimşek59
23-04-2014, 14:04
evet iyi logo belgesel in ki de iyi bence yenilik iyidir

aliharbiye
23-04-2014, 14:30
yenilik her zaman güzeldir arkadaşlar bence yeniside güzel. şahsen ben yenisini daha çok beyendim hayırlı olsun

micromaxx52
23-04-2014, 19:21
hoşuma gitti süper olmuş