PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aziz Yıldırım iddialara cevap veriyor

CABBARİ
29-11-2006, 15:30
Önceki gün Telegol Pragramına katılarak FB'nin şike yaptığını ispatlamaya çalışan Cihan Oskay'ın iddialarına Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım cevap veriyor...
Only the registered members can see the link
Cihan Oskay'ın iddiaları:
1-Fenerbahçe'nin 2000-2001 yılında şampiyonluğa ulaştığı sezonda Samsunspor'a ve Trabzonspor'lu bazı futbolculara şike yapmaları konusunda teklifte bulunması.
2-Adı geçen Samsunspor Teknik Direktörü Yücel Uyar'a bazı futbolcularına bu maçta görev verme teklifi.
3-Adı geçen futbolcular Oktay ve Tamer'in şike yapmaya yanaşmaları iddiası...
4-Orduspor'un eski başkanı ve FB konre üyesi olan Mustafa Çebi'nin şike konusunda Karadeniz'deki trafikte yardımda bulunması iddiası.
5-Trabzonspor'un yapacağı Galatasaray maçı öncesinde genel averaj düşünülerek daha az gol yemeleri ya da Galatasaray'a karşı daha iyi oynama konusunda para teklifi edilmesi iddiası.
6-Adı geçen kişilerle yapılan telefon görüşmeleri ve ses kayıtları....
7-Bütün bu iddialar için ortada dönen para 250 bin dolar...
AZİZ YILDIRIM'IN BASIN TOPLANTISI

Toplantının hemen başında Fenerbahçe yönetimi basın mensuplarına bir video filmi izlettiriyor. Video filminde Star'daki Telegol programına katılan Cihan Oskay'ın iddialarından bazıları basına izlettiriliyor. Video filmindeki gösterimde Cihan Oskay'ın bazı çilişkili ifadeler kullandığı ve kendin kendini yalanlar bazı davranışlarda bulunduğu üzerinde duruldu...

Toplantıya Fenerbahçe'nin tüm yönetim kurulu üyeleri katılıyor. Fenerbahçe tam kadro..Toplantının başında Ali Koç Star TV'de yayınlanan Telegol programında 5 saatlik bir yalan düzeninin olduğunu söyledi. Koç: Fenerbahçe programda lekelenmek için bir takım düzenler içine girilmiştir dedi.

CABBARİ
29-11-2006, 15:34
Toplantıya Fenerbahçe'nin tüm yönetim kurulu üyeleri katılıyor. Fenerbahçe tam kadro..Toplantının başında Ali Koç Star TV'de yayınlanan Telegol programında 5 saatlik bir yalan düzeninin olduğunu söyledi. Koç: Fenerbahçe programda lekelenmek için bir takım düzenler içine girilmiştir dedi. Koç, Telegol proramında ekrana taşınan konunun zamanlaması konusunda da Fenerbahçe'ye çelme takmak amacında olduğunu açıkladı. Fenerbahçe lider üst üste derbiler oynuyor Avrupa'da kritik bir süreçte programın yayınlanması TV etiğini uygun bulmadıklarını açıkladı. Yönetim, Cihan Oskay'ın söylediklerini aynen kabul ederek ekrana taşımakla büyük bir hata yaptığını belirtti. Cihan Oskay vergi dairesine tarafından aranıyor. Ortaklarını dolandırmış. Çek-Senet işlerinde aranan kişi. Kulübe bu kişilerle ilgili ihbarlar yağıyor. Özgeçmişi tamamiyle karanlık olan bu kişinin Telegol tarafından ağırlanması düşündürücüdür. Programda Aziz Yıldırım'a söz hakkı varilmemiştir. Bu durum sorulduğunda program bittikten sonra Yıldırım'la irtibata geçilmiştir. Yapımcı ve sunucular sürekli olarak adı geçenler telefona alınacak denilmesine rağmen söyledikleri yapılmamıştır. Adı geçenler bağlanmak uğruna ne çileler çekmişler ama bazı kişiler kasıtlı bağlanılmamış ve sürekli uyarı yapılmıştır...

CABBARİ
29-11-2006, 15:37
Adı geçenler bağlanmak uğruna ne çileler çekmişler ama bazı kişiler kasıtlı bağlanılmamış ve sürekli uyarı yapılmıştır. Telegol programı hiçbir şeyi araştırmadan asrın gazeteciliği diye nitelediği bir olaya imza atmıştır..Oskay'ın Çantada kasetler var demesine rağmen çantadan kasetler çıkmadan herşey ekrana taşınmıştır. Ben mesaj çekmeyi bilmiyorum diyen Oskay'ın bu kayıtları nasıl yaptığı sorgulanmamıştır. Cihan Oskay'ın telefon görüşmelerindeki ses temizliği profesyonel bir işin yapıldığını ortaya koymaktadır ama program yöneticileri bunu dikkate almamamışlardır. Cihan Oskay programda Serhat Ulueren'i kastederek baraber yaptık demektedir...

CABBARİ
29-11-2006, 15:41
Cihan Oskay yüz mimiklerinden nasıl bir ruh hali içinde olduğu bellidir. Ali Akdeniz golünü atmıştır güya Oktay boş kaleye gol atamamıştır. Bu kayıtlar 6 yıl önce yapıldığına dair hiçbir mantık yoktur. Bu kayıtlar kısa süre içinde yakın zamanda yapılıp tezgah düzenlenmiştir. Program yönetimi tam manasıyla gazetecilik yapıyoruz diye karalama kampanyası başlatmışlardır...

Bütün taraftarlar dimdik ayakta dursun. bu tür olaylar başka bir şekilde olabilir...Şekip Mosturoğlu da Fenerbahçe'ye karşı bir karalama kampanyası başlatıldığını Telegol programının da buna ön ayak olduğunu söyledi...

Volkan
29-11-2006, 15:44
eh ne diyelim yalancının mumu yatsıya kadar yanar bu işlerden birilerinin canı yanar. Bende fenerbahçeliyim ama tabiki temiz bir takım istiyorum inşallah ortalık aydınlanır. Halan açıklanmayan konular var elde delil yok ama ortada bir sürü laf . bakalım izliyecez görecez.

CABBARİ
29-11-2006, 15:45
TFF ne gariptir ki meczup dediğimiz Oskay'ın sölediklerini dikkate alıp soruşturma başlatırken kendi yönetim kurulu üyesi olan Tahir Kıran dosyasını dikkate almayıp üzerine gitmemiştir. Fenerbahçeliler size mesajımızdır. Taraftarlarımız uyanık olsun. Bu karalama kampanyası devam edecektir.

CABBARİ
29-11-2006, 15:45
AZİZ YILDIRIM

Basın mensuplarına hoşgeldiniz diyerek söze başlayan Aziz Yıldırım direk telegol programını suçladı. Cihan Oskay'ı tanıyorum. Fenerbahçe olduğunu söyleyen bir kişi ben onu bir restaurantın müdürü olarak tanıyorum.
. 2005 Yılında Oskay'ın yazısı düşündürücüdür.

Kendisinin iddia ettiği gibi ben ona para veriyorum ve o da bu işler için bu paraları gerekli yerlere götürüyor. Bunları yaparken de bazı kesimleri suçluyor bazı futbolcuları zan altında bırakıyor...
Ali Akdeniz bu işin içindeyse Fenerbahçe'yi niye gol atsın? Bu mantıklı düşünmek midir? Bu kadar saçma bir şey olabilir mi? Akşam Lig TV'de maç tekrar izlenecek ve herkes görecektir. Galatasaray'ın 4-0 kazandığı Trabzon maçı da ekrana getirilsin.
Fenerbahçe'nin kazandığı 3-1'lik maç sonrasında orada sadece Fenerlirler yoktu. Oradaki herkes olacak bitecek bir işin farkında olibilirdi. Bu ortakılta dönen para olayının kimde olduğu ortalığa çıkarılması gerekir. Progğramda biri vermedim biri almadım diyor kimler verdiyse kimler aldıysa ortaya çıkarılsın. Haziran ayındaki görevi bırakmamın ardından düzen devam ediyor. Bizim bu olaylardan haberimiz vardı. ben böyle bir olayın yapılması konusunda haberdardım ve yapılsın dedim. Ne yapabilirdik ki..

Zira Deniz maçındaki olaylar, ardından Tahir Kıran'ın açıklamaları. Tahir Kıran konusunda her yere başvurduk. Akli dengesi şüpheli bu adımın. Bir veya iki defa görmüşümdür. 2005'te benim hakkımda ileri geri yazısı olan bu adam hakkında ne düşünelim...

ağnaslı
29-11-2006, 15:55
Yavuz hırsız olduğundandır.

CABBARİ
29-11-2006, 15:57
Yavuz hırsız olduğundandır.

yavuz kim yaw?

CABBARİ
29-11-2006, 16:02
Son TFF kongresinde taraf olmadık. Gelinen süreçte Futbol Federasyonuyla zaman zaman sürtüşmeler yaşadık ve istediğimiz herşeyi kürsüden söyledik. Belden aşağı vurmadık. Herşey aleniydi. Tahir Kıran Haziran ayında bana geldi TFF'yi sordu. Haluk Ulusoy'la benim problemim olmadı. Ben onunla yemek yemem dedim. Bizim tek ortak noktamız Fenerbahçe'nin hakkının yenilmemesi idi. Bunları Tahir kıran'a anlattım.

Tahir Kıran bana bazı şeyler yumuşarsa Şampiyonluk teklif etti. Bana açık açık söyledi. Kıran sürekli benimle konuşmak istiyordu. Kendisi bana telefonlarımın dinlendiğini söyledi. Üçüncü kez görüştüğümde kardeşimin evinde görüşmek istedi.

CABBARİ
29-11-2006, 16:07
Bunları neden anlattım. hakem Bülent Demirlek'in maça atanması öncesi sabaha kadar bir barda görüntülendiğini biliyorum. Bizim 2. başkanımızın hemen ertesi günü Bülent Demirlek hakkında söyledikleri ondandır. Bazı Fenerbahçe'liler vardır ve bunlar Aziz Yıldırım düşmanıdır. Bunlar Fenerbahçe'li görünür fakat Fenerbahçe'ye zakar vermek için Yıldırım düşmanlığı yapmaktadır.

Biz bu işin öyle bir şekiylde ivedi olarak araştırılmasını istiyoru. Ancak türkiye Futbol Federasyonuna bırakmadan 3 sene 5 sene sürmesini istemiyoruz. Bu konuya muhakkak bir çözüm getirilsin. Ellerindeki kasetler bugünkü kasetler değil. Bunlar zamanında neden ekrana getirilmedi. Devletin savcılarının acilen bu işe el koysunlar. Kimler doğru söylüyor kimler yanlış yapıyorsa durum ortaya çıksın.
Kaset önce bir başkasına sonra bir başkasına gidiyor. Kasetin yayınlanmasında kanka muhabbeti var. Adı geçenler hiçbir şekilde araştırılmadan bir ulusal tv'de ekrana getirilmesi etik değildir.

CABBARİ
29-11-2006, 16:16
Bir çağrı yapıyorum. Bu olay bir komplodur. Komplo geçen yıl başlamıştır ve devam etmektedir. Biz bundan sonra da her türlü komploya hazırız. Katoliklerde bir nikah kıyımı vardır. Herkes ne biloyarsa nikahta söyler. Artık zamanı geldi. herkes ortaya çıksın nikah günü geldi. Herkes ortaya çıksın ne biliyorsa söylesin. Herkesi göreve çağırıyorum. İlgilisi kimse herkes görevini yapsın. TFF altından kalkamaz. Bu iş TFF'nin işi değıil. Devleti göreve çağırıyorum. Medya sağduyulu davranmıştır. Çünkü ortalıkta olmayan bir hadise vardır ve bedel karşılığı medyanın kullanılmasıdır. Bu olay sadece Aziz Yıldırım olayı da değildir. Olay bir bütündür. Fenerbahçe bir bsütündür. Fenerbahçe atılan bu pislik altında suçlu olanlar ezilecek.

Bütün kanuni işlemleri ne gerikiyorsa yapacağız. Kimsenin bir kuşkusu olursa gereğini yapacağız. Hiç kimsenin şüphesi olmasın...

CABBARİ
29-11-2006, 16:42
Bütün kanuni işlemleri ne gerikiyorsa yapacağız. Kimsenin bir kuşkusu olursa gereğini yapacağız. Hiç kimsenin şüphesi olmasın..Hiç kimsenin Aziz Yıldırım'ı ve Fenherbahçe'ye karalamaya gücü yetmez. Bu süreçte bir takım suçlamalarla karşılaşacağız ancak biz bunun üstesinden geleceğiz. Göreceksiniz ki yüce adaletimiz gereken kararı verdikten sonra Fenerbahçe'nin ne kadar doğru şeyler yaptığı gün yüzüne çıkacaktır. Şu şöyle bilinsin biz temiz bir takımız. Biz herşeyin gün yüzüne çıkması taraftarıyız. Biz kirli bir kulüp değiliz. Biz bazı şeyleri yapıpta incelenmesini istemeyen takım değiliz. Zira biz bu işin takipçisi olacağız ve kısa sürede herşeyin gün yüzüne çıkmasını sağlayacağız. Soru almayacağım Teşekkür ederim...

dayı83
29-11-2006, 18:19
galatasaraylı olarak böyle bir şike olacağına inanmıyorum . adamın telefon konuşmaları düzmece planlı yapılmış kendisininde görünümü hiç güven vermiyor yaptığı işte bunu kanıtlıyor. zaman neyi gösterecek bekliyelim.

western32483
29-11-2006, 20:39
galatasaraylı olarak böyle bir şike olacağına inanmıyorum . adamın telefon konuşmaları düzmece planlı yapılmış kendisininde görünümü hiç güven vermiyor yaptığı işte bunu kanıtlıyor. zaman neyi gösterecek bekliyelim.

zaman neleri gösterecek bekleyip görecez.paylaşımlar için teşekkürler.kolaygelsin

kınık
29-11-2006, 23:01
ya arkadaşlar bu olaylardan o kadar medet uman varki nerdeyse göbek atacatlar bu iftiraları atan şerfsizler buna starmıdr mıtarmıdır onun spor müdürü olan adam ve ne aybabysa nerdeyse hemen feneri bir kaşık suda boğacaklar ya nedemişler bükemediğin bileği öpeceksin gücün varsa onun gibi olacaksın serfsizce arkadan kuyu kazmakla bu işler olmaz sanki bularla fener yıklacak okadar kolaymı bu asısız komik iftiralarla fenri yıkmak fener yıkılmaz ama haluk ulusoy yıkılacak fenerin darbesini yiyecekbütün fenerli arkadaşlara tvsiym startv yi izlemeyin boykot herkese saygılar

Simba
29-11-2006, 23:20
ya arkadaşlar bu olaylardan o kadar medet uman varki nerdeyse göbek atacatlar bu iftiraları atan şerfsizler buna starmıdr mıtarmıdır onun spor müdürü olan adam ve ne aybabysa nerdeyse hemen feneri bir kaşık suda boğacaklar ya nedemişler bükemediğin bileği öpeceksin gücün varsa onun gibi olacaksın serfsizce arkadan kuyu kazmakla bu işler olmaz sanki bularla fener yıklacak okadar kolaymı bu asısız komik iftiralarla fenri yıkmak fener yıkılmaz ama haluk ulusoy yıkılacak fenerin darbesini yiyecekbütün fenerli arkadaşlara tvsiym startv yi izlemeyin boykot herkese saygılar

çok haklısın birileri reyting ugruna buyuk bir camiyayı yıkmak istiyor:devilprv: :devilprv:

Simba
29-11-2006, 23:21

cok haklısınız

CABBARİ
30-11-2006, 10:59
futbol federasyonu 1 hafta süre verdi iddiaları cevaplamak için yoksa aziz aga gümbürtüye gidecek

CABBARİ
01-12-2006, 14:08
Şahin'den, Yıldırım'a çok sert cevap
Bakan Şahin, futboldaki şike iddialarıyla ilgili Başkan Aziz Yıldırım'ın açıklamalarına ateş püskürdü: '''Bu siyasiler Türkiye'yi yönetemiyor, askerler el koysun' demekten farksız''
Only the registered members can see the link
Devlet Bakanı Mehmet Şahin, bazı açılışlara katılmak ve incelemelerde bulunmak üzere Malatya'ya gitmek için uçakla Elazığ'a geldi.

Şahin'i havaalanında Elazığ Valisi Muammer Muşmal, AK Parti Elazığ Milletvekilleri Baki Türkoğlu, Zülfü Demirbağ, Şemsettin Murat ve partililer karşıladı.

Gazetecilerin, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın, ortaya atılan şike iddiaları üzerine 'Devlet bu işe el koysun' açıklamalarının hatırlatılması üzerine Bakan Şahin, şöyle dedi:

''Aslında 'devlet bu işe el koysun' demek, 'bu siyasiler Türkiye'yi yönetemiyor, askerler el koysun' demekten farksız. Çünkü futbol federasyonu özerk bir federasyondur. Bu özerk federasyonun gerçek aktörlerinin yüzde 70'i, kulüp temsilcilerinden oluşan futbol federasyonu genel kuruludur. Ben sürekli bu soru bana yöneltildiğinde bir çağrıda bulunuyorum. Futbol federasyonu genel kurul üyeleri demokratik çıkış yaparak tavırlarını ortaya koymalı, bizzat sorunları kendileri çözmeli. Siyasilerden ve hükümetten bu konuda yardım beklemeyin. Geçmişte zaman zaman Türkiye'de demokrasi kesintiye uğrardı. Özerk federasyonlarda da bu demokratik süreç kesintiye uğramamalıdır. Spordan Sorumlu Bakan olarak buna özen gösteriyorum.''

Yürürlükte bulunan Futbol Federasyonu Yasası'nın, 31 maddesinin ikinci fıkrasının kendisine verdiği hak, yetki ve görevi bu nedenle şu ana kadar kullanmadığını ifade eden Bakan Şahin, bu konuda söylenmesi gereken her şeyin söylendiğini kaydetti.

Çok kısa bir süre daha sabır göstererek ya yüzde 40 genel kurul delegelerinin imzasıyla futbol federasyonu genel kurulunun toplanmasını ya da futbol federasyonu yönetiminin, güven tazelemek veya genel kuruldan güven istemek için olağanüstü kongreye gitme kararı almasını beklediğini belirten Şahin,

''Bunlar gerçekleşmezse makul bir süre içerisinde üzülerek de olsa yasanın bana verdiği yetkiyi kullanarak Futbol Federasyonu genel kurulunu olağanüstü toplantıya çağırmak durumundayım'' şeklinde konuştu.

Bakan, Şahin, daha sonra karayoluyla Malatya'ya gitti.

armar
02-12-2006, 15:07
aziz in oldugu yerden duman tüter türkiye cumhuriyetinin içinde siz cumhuriyet kurmaya kalkarsanız bütün pislikleriniz böyle ortalıgı serilir F.B cumhuriyetliler