PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bize borcunuz var!!!02129141062 dolandırıcı numara

Editor
16-05-2014, 11:52
Dün beni 02129141062 den aradılar neymiş istanbulda saglık hizmeti almışım 2 yıl önce onaylamışım eger kredi kartı bilgilerini vermezsem 1200 tl borc cıkarıp mahkemeye vereceklermiş yüzsüzlügün en uc noktasına geldigimiz an her halde telefondaki kadına ne varsa saydım sonra 155 i aradım bilgiyi verdim bunlar yeni dolandırıcı yöntemi kullanıyorlar internette araştırdım herkesi böyle tavlamaya kalkmışlar

aliharbiye
16-05-2014, 12:40
allah belalarını versin, sevgili arkadaşım editör, yaşadığınız yerde mutlaka polis karakoluna gidip başvurun daha önce başıma böğle bir vaka gelmişti, besbelli para için tehdit edilmişsiniz, gelen nomarayı şikayet ederseniz en azından kendinizi korumuş olursunuz. iyiki kart nomarası falanda vermediniz, sakın olakide para falan yollamayın. ya nasıl bir memlkette yaşıyoruz anlamış değilim, sırf çalan telefona bakıldı diye borçlu çıkarıyorlar. bakalım bizleri koruyan yasalar ne zaman yürürlüğe girecek, bizi taciz eden, rahatsız edene, tezminat davası açıp bizleri rahatsız ettiyi için ceza kesilmelidir, ama ne hikmetse bu işlerle uğraşanlar, bir türlü yakalanmıyor.

numbai
16-05-2014, 13:01
dolandırıcılığın yeni numaraları bunlar. hergün yeni bir şeyler çıkarıyorlar....dikkatlı olmak lazım böyle durumlarda. hele bir de kredi kart numarsı isteyen bize havale yapın diyenlere çok daha dikkat etmek gerek saygılar.......

sahin_42
16-05-2014, 15:38
AMAN ARKADAŞLAR DİKKAT: bu şerefsiz dolandırıcılar mart ayında benide aradılar aynı sizin gibi bir sağlık sigortası şirketi olarak tanıttılar kendilerini neymiş bem 1 yıl önce bunlarla ilk yılı ücretsiz olmak üzere 2 yıllık telefonla sözleşme yapmışım bu sözleşmeden cayma payı olarak 299 tl odemem gerekiyormuş yoksa 1200 tele olarak ödemek zorunda kalacakmışım ben böyle bir sözleşme yapmadığımdan emin olduğum için kredi kartı numaramı istediler vermedim ve ben sözleşme evraklarımın vede sesli kaydımın adresime gönderilmesini istedim beni biz bu parayı faiziyle alırız diye tehdit edip kapattı ne evrak geldi ne ses kaydı beni arayan no: 444 5 308 ama bu kişiler yukarda kardeşimin verdiği gibi çok çeşitli telefonlardan arıyorlar işin garip tarafı benim açık adresimi tc nomu bir şekilde ele geçirmişler guya tc noları çok gizli ve kişiye özel olacaktı ama bir kargo bile gelse veya gitse tc alıyor böyle gizlilik olurmu. aman dikkat bu telefonlara kesinlikle itibar etmeyin ve kredi kartı nosu vermeyin. selamlar. 444 5 308 bu noyu google den araştırısanız nasıl dolandırmaya çalıştıklarını görebilirsiniz.

cesur55
16-05-2014, 15:57
aynı dolandırıcılar bir kaç ay önce benide aradılar. Ağzıma geleni bende saydım. 155 i aradım . Hiç bi sonuç alamadım. En yakın polis merkezine gittim. Durumu anlattım. Para kart numarası bişey verdinmi sordular. Ortada suç olmadığı için hiç bi işlem yapmadılar. Nasıl bi adalet bende anlamadım. İllaki dolandırılmamız mı lazım ondan sonra işlem yapılacak. Öyle gönderdiler . Bunlara itibar etmeyin diye nasihat ettiler. Niye arayan numara hakkında soruşturma bi işlem yapılmıyor bende anlamış değilim yüzlerce kişiyi aramışlar. Bir çok kişide inanmış dolandırılmıştır zannediyorum.

beaverss
16-05-2014, 18:14
memlekette adalet yok zaten bak bakalım neden amerikada olmuyor bu olaylar cezaları uygulayan yok adamda paçayı ele verirsem 2 ay durur çıkaraım diyor dışarda yapsında görem bakayım

MOKUR33
16-05-2014, 18:46
istediğiniz yere şikayet edin,ilgilenmiyorlar.yıllardır bu telefondan dolandırma işi devam ediyor.istedği telefonu dinleyebiliyorlar,nasıl işse,bu sahtekarların adreslerini bulamıyorlar...

MOKUR33
16-05-2014, 18:50
10.000 tl kazandınız,dedi,eee dedim.k.kart no vereyinde 250.00 tl çekip işlemleri başlatalım demezmi.yermiyim,ulan o... dedim 250 kes bana 9750.00 tl yollasana dümbük dedim.ondan sonra söylediklerimi, hatırlamıyorum... :D :D :D